Jump to content

Zamjenska kartica


Guest LP3871

Recommended Posts

Nemam karticu pa nemam pojma ni kako ona funkcionira ali nisu li ti to trebali isprogramirati i rijesiti odmah u servisu :??:

Link to comment
Share on other sites

Nemam karticu pa nemam pojma ni kako ona funkcionira ali nisu li ti to trebali isprogramirati i rijesiti odmah u servisu :??:

A ono

malo je blesavo

rade gumbići ali ona nema sve funkcije..... malo mi je glupo da je "do pola" programirana :??:

Link to comment
Share on other sites

A ono

malo je blesavo

rade gumbići ali ona nema sve funkcije..... malo mi je glupo da je "do pola" programirana :??:

ja bi na tvom mjestu otisao do servisa i dao im da mi to oni rijese. To bi trebalo biti potpuno besplatno jer nisi dobio karticu kakvu si imao

Link to comment
Share on other sites

c/p sa Megane 2 Owners' Club (nisam procitao jer idem spavati.. ali nacelno mislim da pise nesh o tome :))

"As of 4 June 2006 You will NOT be able to buy a new keycard from Renault without supplying the VIN number and proof of ownership of the vehicle..

The following vehicles are involved:

Megane II, Scenic II, Laguna II, Vel Satis, Espace IV, Clio III

The reason behind this is due to a major security issue that has been discovered outside the UK.

This is the theft of customers vehicles.. The senario is this. You take your vehicle for some work to be carried out. The Dodgy technician has a blank keycard. He programs that keycard to your vehicle. Then the either comes to your home address and steals the vehicle or sells the key and the address to a friend who then steals it..

So the procedure is that you or us a dealer has to provide customer specific details to Renault France who will authorise the card to be ordered.

The card then arrives at the dealership with your VIN number already coded to it. We then apply to Renault for the programming code and have 1 hour to program the key before the code expires.

So if anyone is considering buying a New key from Ebay for example. You will NOT be able to get it programmed fullstop as the Clip will not allow a non Vin encoded key to be programmed as explained above..

Note also that a new Vin encoded key Cannot be programmed to any other vehicle even it is has not been prgrammed to the original one."

Link to comment
Share on other sites

Oni su ti umjesto handsfree kartice dali običnu. Čudno kako odmah iz brojeva šasije / proizvodnog broja i svega ostalog po čemu su naručivali nisu automatski isčitali da tvoj auto ima handsfree karticu pa je tako i programirali ili naručili odgovarajuću, ako nisu identične :roll: Kad već nisu moraš to riješiti u servisu i dobiti odgovarajuću zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

Oni su ti umjesto handsfree kartice dali običnu. Čudno kako odmah iz brojeva šasije / proizvodnog broja i svega ostalog po čemu su naručivali nisu automatski isčitali da tvoj auto ima handsfree karticu pa je tako i programirali ili naručili odgovarajuću, ako nisu identične :roll: Kad već nisu moraš to riješiti u servisu i dobiti odgovarajuću zamjenu.

E da!

Moram priznati da neznam za postojanje dviju različitih kartica.

I sad čitam što je napisao Junix i što si napisao ti.

Kartica je bila naručena i trebalo je jedno dva tjedna da stigne.... to me nekako dovodi u "sumnju" da su je dovezli iz tvornice. Ako jesu, onda je tvornica morala programirati karticu prema broju šasije. A opet broj šasije bi trebao imati i popis dodatne opreme za auto

Ja sam se nadao da postoji određena procedura prema kojoj se to pokrene, nešto tipa mercedesa, okreni ključ dvaput naprijed pa jedanput nazad i smotaj puni lijevi :zubo:

Tako je to nekako išlo :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Ja ću se nadovezati jednom sličnom temom da ne otvaram novu: Da li je moguće rabljenu karticu preprogramirati na drugi auto? Znači da uzmem od čovjeka koji je imao karambol karticu i da je preprogramiraju na moj auto?

Link to comment
Share on other sites

imao si i novijih topica o kartici, ali to se ionako ne može napraviti bez zamjene čipa...znači kartica se mora otvarati....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a sa čime spojiti kućište kartice.....nabavio sam sa e-baya novo kućište e sad ga treba spojit...polemio sam zavojnicu i kartica radi , pločica ide ok u novo kućište ali neznam sa čime da poljepim, povarim ili što već......

Link to comment
Share on other sites

Narucio sam si i ja sa ebaja, i moment ljepilom to sljepio, i bogu hvala ne predobro pa ce se dat otvorit...tip u city centru mjenja s kvalitetnijim za 200 kn, jos rekao dat popusta jer smo stalno kod njega, tak da racunam oko 100-150...tipke na ovom s ebaya nisu gumene, vec plasticne i nikakav je osjecaj kada se stisnu, poprilicno tvrd, vjerujem da ce to i brzo razje... mikroprekidace na plocici...zeru je deblja od orginalne, pa teze ulazi u citac...al sam se namucio dok sam otvorio orginal kuciste sigurno jedno pola sata...

Link to comment
Share on other sites

Btw, imam i jedno kuciste viska ako netko ima želju, poklonim, samo nek dodje sam po nju :-) ona sa tri gumba...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.