Jump to content

Koni sport


Gachot

Recommended Posts

Jucer sam metnuo Koni sport na auto. Razlog je manja sila na prednjem desnom orginal amortizeru. Doduse, nije to jedini razlog, ali dovoljan za izgovor :)

Cijena je cca 3600 kuna sa PDV-om i popustom 10%.

Razlika je ogromna. Auto bolje drzi, handlig je osjetno bolji, udobnost manja. Auto konstantno prati cestu, tj. osjeti se svaka grabica. Ja sam jako zadovoljan, jer je auto dobio ono sto mu je falilo. Ovjes sada bolje prati mogucnosti motora i sve skupa djeluje agresivnije, a ne kao do sada civilizirano. Znam neke zavoje sa koliko su isli i sa koliko sad idu. Sad idu i do 10 brze, a handlig je pri tome mnogo bolji, tj. prolazenje zavoja je znatno sigurnije. Uglavnom, nisam mogao vjerovati da moze biti takva ogromna razlika. Inace, napravio sam oko 400km danas, da ne bi ispalo da ih imam tek jedan dan i toliko zakljucaka :)

Razlozi su u silama u amortizerima. Orginal Kayaba amortizer na Sportu je plinski (ne znam za ostale cliace). Sila prema gore je vrlo velika, a prema dolje vrlo mala. To je neki kompromis za udobnost i sportsku voznju, ali daleko od ovoga sto sam dobio.

Koni imaju donju silu mnogo vecu, a gornja se stela. Ja sam ju dao postelati na stroju koji mjeri sile (ne znam ime stroja). Prednje 10% tvrdje od standardnih i zadnje 20%. Stroj mjeri sile u amortizeru dok je isti skinut, ne na autu!

BTW. Receno mi je da bas i ne postelavan amortizere rucno, jer ako okrenem oba prednja za recimo 90 stupnjeva na tvrdje, to vise nece biti iste sile. Isto tako, ako poslje vratim tocno gdje je bilo, to opet nece biti bas iste sile. Dakle, za prave rezultate je potrebno amortizer metnut na stroj i onda postelat. Ovako je to vise radi sminke.

Ako netko hoce poboljsati lezanje, preporucam. Vrijedi svake kune.

Link to comment
Share on other sites

mi se cini da se mozda ipak varam, ako netko moze provjerti??

(8710-1379Sport, 8010-1048Sport cini mi se da bi ovi mogli ici na dizele, ali nisam siguran)

Link to comment
Share on other sites

mi se cini da se mozda ipak varam, ako netko moze provjerti??

(8710-1379Sport, 8010-1048Sport cini mi se da bi ovi mogli ici na dizele, ali nisam siguran)

Ovo kaj si ti naveo je za 1.2 Clia. Pogledaj na http://www.koni.com/_cars/_sport/afram.html

Tu ti je katalog pa vidis kaj ti treba. Ima za sve dizele kolko vidim na brzinu.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih ostalo odgovorit...

2 Rain: Kupio sam ih od uvoznika "Feros". Ima nova stranica www.feros.hr, ali nemoj se zacudit sto imaju kamionski program :) Koni za aute su dobili jer uzimaju za kamione pa usput. Inace, gledao sam cijene na netu i one vani su iste kao i kod njih. Jedino ako znas kakvog svercera ili tipa koji prodaje "koni".

2 Micek: Kad mjenjas opruge, dobro je promjenit i amortizere. Ako uzmes nize opruge, onda to serijski amortizeri bas i ne podnose (uglavnom). Zato se kaze da je najbolje to promjenit zajedno. Imam namjeru promjenit i federe, ali sad dolazi zima pa mi to uopce nije neki prioritet. Ja sam napravio obratno i prvo promjenio ono sto je skuplje, a ne mjenja uopce izgled auta (jer meni to nije primarna stvar).

Link to comment
Share on other sites

Za Feros sam i ja cuo, ali izgleda da cijena jako varira od toga za koji je auto posto je jedan decko kupio koni sport za nekog japanca za 2000 kn kod njih

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.