Jump to content

Handsfree kartica kod 197


Guest target7

Recommended Posts

Meni je senzor reagirao sa zadrskom ili je trebalo dva, tri puta provuci ruku, problem je bio potrosena baterija u kartici, baterija promijenjena, radi ko' nov :) Dakle samo gurnem ruku, senzor reagira i povucem kvaku, a za zakljucavanje stisnem gumb, karticu uopce ne diram, uopce se ne sjecam kad sam ga otkljucavao/zakljucavao na karticu...

Probaj napraviti test sa povlacenjem kvake pa nam javi ako ti nije tesko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    24

  • Tomislav

    8

  • Smuchac

    6

  • njambrosic

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probaj napraviti test sa povlacenjem kvake pa nam javi ako ti nije tesko.

Zakomplicirali ste :D Znaci dodjem do auta, svejedno da li je vozaceva ili suvozaceva strana, gurnem ruku, senzor reagira (odmah) i auto se otkljucava, povlacim kvaku i otvaram vrata. :)

Link to comment
Share on other sites

Nismo nista zakomplicirali nego postoji i senzor brave koji na taj nacin otkljucava auto. Ovo o cemu ti pricas je senzor kvake koji ocito radi svima. Probaj napravit test pa javi. Ako ti se neda nemoj, ali znam dobro sta govorim.

Link to comment
Share on other sites

Nismo nista zakomplicirali nego postoji i senzor brave koji na taj nacin otkljucava auto. Ovo o cemu ti pricas je senzor kvake koji ocito radi svima. Probaj napravit test pa javi. Ako ti se neda nemoj, ali znam dobro sta govorim.

Znaci dodjem do auta, svejedno da li je vozaceva ili suvozaceva strana (probati cu na obje strane), gurnem ruku, senzor reagira (odmah) i auto se otkljucava, ali ja ne micem ruku sa kvake i zakljucavam auto? I onda zahebem senzor jer on misli da nema ruke, pa povlacim samo kvaku jer postoji i drugi senzor? To mi izgleda kao upustsvo kako zahebati senzor... OK, valjda Hans zna, ali svejedno mislim da ste zakomplicirali bezveze, em imas hands free, otkljucava ti na senzor, ako ne zelis na senzor mozes otkljucati preko kartice, a ako ne zelis niti preko kartice mozes otvoriti sa onim malim kljucem koji se moze izvuci iz kartice... Ali ajde, tako i tako moram nesto van, pa isprobam, pa javim...

Link to comment
Share on other sites

Ostavi ruku na kvaki kad zakljucas jedno 5 sekundi i onda povuci kvaku prema sebi. Probaj par puta ako neotvori iz prve. Na taj nacin suvozaceva vrata rade kod mene ali vozaceva ne.

Link to comment
Share on other sites

Ostavi ruku na kvaki kad zakljucas jedno 5 sekundi i onda povuci kvaku prema sebi. Probaj par puta ako neotvori iz prve. Na taj nacin suvozaceva vrata rade kod mene ali vozaceva ne.

Ide iz jedno treceg puta, ali kvaku treba skroz povuci. A fora je u tome da kada kvaku skroz povuces odmices ruku od senzora i ponovo priblizavas, dakle senzor ti opet prepoznaje ruku i tako otkljucava...

Link to comment
Share on other sites

Opet pitanje u vezi handsfree-a. Kako vama otkljucava auto kad dodjete i pritisnite dugme na vratima prtljaznika? Jel otkljucava samo prtljaznik ili sva vrata? Pitam jer meni je do danas otkljucavao samo zadnja vrata kad pritisnem onaj gumeni prekidac od ispod, a sad kad sam dolazio sa fitnesa i pritisnio dugme na prtljazniku otkljuca mi sva vrata :nezna:

Neznam jel kisa ima kakve veze pa da se na senzorima nakupila i zbunila ga ili mi i to neradi? :zubo:

Kako kod vas to radi?

Link to comment
Share on other sites

Opet pitanje u vezi handsfree-a. Kako vama otkljucava auto kad dodjete i pritisnite dugme na vratima prtljaznika? Jel otkljucava samo prtljaznik ili sva vrata? Pitam jer meni je do danas otkljucavao samo zadnja vrata kad pritisnem onaj gumeni prekidac od ispod, a sad kad sam dolazio sa fitnesa i pritisnio dugme na prtljazniku otkljuca mi sva vrata :nezna:

Neznam jel kisa ima kakve veze pa da se na senzorima nakupila i zbunila ga ili mi i to neradi? :zubo:

Kako kod vas to radi?

Samo zadnja vrata. Ostala se otvore kad se potegne kvaka na vratima.

Link to comment
Share on other sites

Samo zadnja vrata. Ostala se otvore kad se potegne kvaka na vratima.

Mislim da sam skuzio. Ako nakon zakljucavanj auta negdje odete na duze vrijeme ( neznam koliko je tocno to duze vremena ), tada ako dolazite do zadnjih vrata i pritisnete i drzite duze tu gumenu tipku on otkljucava sva vrata. Znaci morate pritisnit i drzat cca 1-2 sekunde. Ako nakon toga opet zakljucate i probate nece vam dat jer ocito treba neko duze vrijeme proci. Probajte pa napisite.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam skuzio. Ako nakon zakljucavanj auta negdje odete na duze vrijeme ( neznam koliko je tocno to duze vremena ), tada ako dolazite do zadnjih vrata i pritisnete i drzite duze tu gumenu tipku on otkljucava sva vrata. Znaci morate pritisnit i drzat cca 1-2 sekunde. Ako nakon toga opet zakljucate i probate nece vam dat jer ocito treba neko duze vrijeme proci. Probajte pa napisite.

Istina, to sam slučajno skužio.

Pročitaj upute, ak ih imaš. Pol toga kaj piše o zaključavanju nisam skužio, pa sam odustao.

Link to comment
Share on other sites

Hm meni malo otkljuca samo vrata prtljaznika, a nekad sva vrata? Nekuzim. Jel moguce zato jer mi je crkao danas handsfree na vozacevim vratima? Evo pokusavam stavit ruku na vrata i vise nece :frown:

Link to comment
Share on other sites

Istina, to sam slučajno skužio.

Pročitaj upute, ak ih imaš. Pol toga kaj piše o zaključavanju nisam skužio, pa sam odustao.

nemam upute gdje ih mogu pronaci?

Link to comment
Share on other sites

Hm meni malo otkljuca samo vrata prtljaznika, a nekad sva vrata? Nekuzim. Jel moguce zato jer mi je crkao danas handsfree na vozacevim vratima? Evo pokusavam stavit ruku na vrata i vise nece :frown:

Neće ni meni svaki put. Možda zbog mobitela u žepu il slabe baterije iako sam ju promjenio. Nemora bit nešto pokvareno.

Jednom nisam mogao upalit auto jer je bilo +40, kartica u utoru, a armatura u autu valjda na +60 jer je bio na suncu cijeli dan. Valjda se baterija pregrijala i otkazala dok sam se vozio. Stal sam na minutu i ugasio auto i posle ga nebi upalio nikako jer ne prepoznaje karticu.

Otišel sam na cugu da se ohladi baterija i kartica, i kasnije palio bez problema.

s**nje je što upališ auto i onda ti kartica više niti ne treba. Ak se nešto ne zezne ni ne znaš dok ne ugasiš auto i ponovo ga probaš upaliti.

Bilo je raznih manuala tu na forumu u PDF-u, ili linkova. Morat ćeš čačkat po netu. Evo jedan koji sam našao al taj nije potpun iz nekog razloga.

Clio_RS_manual_HR.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Doslo od kolege tuningmana novi handsfree dio za pilu. Promjenjeno kod frenda za 0kn. Mada me je malo brava zezala,morala se malo podmazat, jer je ponekad sa otkljucavanjem ostala zakljucana. Ocito se malo zablokirala, dok nije sve sjelo na mjesto. Sad sve radi kako spada. Takodjer smo oba vrata dizali jel su sjela pa se nisu zatvarala od prve.

Novi dio:

post-1099-099249800 1351952956_thumb.jpgpost-1099-039823600 1351952949_thumb.jpg

I stari dio gdje se vidi da su lece zamucene i necentrirane:

post-1099-059262300 1351953217_thumb.jpgpost-1099-059269700 1351953226_thumb.jpg

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

ja se unaprijed ispricavam na mom postu, al sam pisao od smijeha na testove :zubo:

kolliko nacina otvaranja auta boze dragi :zubo:

Link to comment
Share on other sites

ja se unaprijed ispricavam na mom postu, al sam pisao od smijeha na testove :zubo:

kolliko nacina otvaranja auta boze dragi :zubo:

Al stvarno je tak. Na kraju ne znaš jel to tak treba bit, il si sretan kaj si uopće uspio otvoriti vrata. :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Imam pitanje u vezi istog. Naime promjenio sam taj set handsfree ali mi se dogadja da nekad nece iz prve otkljucati kad stavim ruku. Skinuo sam onaj mali plasticni poklopac i vidjeo da je pun vlage kao i na tim senzorima. Jel moguce da me ta plastikica zeza jer sad evo nakon kise dolazim do auta i nece otvorit iz prve nego iz par pokusaja. Kad ga opet zakljucam onda radi iz prve. Ima li kvaka kakvih utjecaja ili? Na suvozacevim radi bez greske.

Link to comment
Share on other sites

Imam pitanje u vezi istog. Naime promjenio sam taj set handsfree ali mi se dogadja da nekad nece iz prve otkljucati kad stavim ruku. Skinuo sam onaj mali plasticni poklopac i vidjeo da je pun vlage kao i na tim senzorima. Jel moguce da me ta plastikica zeza jer sad evo nakon kise dolazim do auta i nece otvorit iz prve nego iz par pokusaja. Kad ga opet zakljucam onda radi iz prve. Ima li kvaka kakvih utjecaja ili? Na suvozacevim radi bez greske.

 

Meni se čini da mobitel ima jako utjecaja jer radi smetnje. Ako mi je mobitel bliže kvaki nego kartica, isto mi se neće vrata otključati odmah, nego tek kad potegnem kvaku. Stvarno ne znam kak je sa suvozačeve strane jer ta vrata baš ne otvaram često.

 

Probaj držat mobitel u ruci i otvorit vrata dok ti je kartica u žepu pa vidi dal i tebe to zeza.

 

Za twinga u papirima piše da mobitel može raditi smetnje kod daljinskog centralnog. Ne znam kak je kod clia i handsfree kartica.

Link to comment
Share on other sites

Znam za mobitel ali nije do njega. To ako mi je i kartica i mob u istom dzepu, ali je kartica u jakni gore a mob u hlacama. Neznam jel do poklopca ili neceg drugog. Jel mozda nedihta dobro.

Link to comment
Share on other sites

Može pitanje?

Mene naime zanima druga stvar. 

Nisam neki pobornik tog otkljucavanja-zakljucavanja dok si blizu auta ali mi se svidja ideja da kad otvorim auto sa karticom i idjem u auto da ne trebam gurniti karticu u utor predviđen za nju, a da auto detektira karticu i da moogu upaliti ga.

Da bi to postigao trebam li samo uzeti karticu sa ful hends free opcijom ili trebam uzeti još neki senzor za unutrašnjost kabine?

I vjerovatno ukljuciiti neku opciju u kompjuteru?

Link to comment
Share on other sites

Može pitanje?

Mene naime zanima druga stvar. 

Nisam neki pobornik tog otkljucavanja-zakljucavanja dok si blizu auta ali mi se svidja ideja da kad otvorim auto sa karticom i idjem u auto da ne trebam gurniti karticu u utor predviđen za nju, a da auto detektira karticu i da moogu upaliti ga.

Da bi to postigao trebam li samo uzeti karticu sa ful hends free opcijom ili trebam uzeti još neki senzor za unutrašnjost kabine?

I vjerovatno ukljuciiti neku opciju u kompjuteru?

 

Malo si procitaj ovdje pa ces vidjeti da nije tako jednostavno ;)

 

 

Usput ja sam zamjenio stakalca sa suvozaceve na vozacevu i sad nekad iz prve ne reagira suvozac. Ocito je do ogledalca onda. MOrat cu oba promjenit jer vidim da su vec izgrebana i istrosena....

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

Eto. Nema kvara kojeg Zrmi nije prošao! :D doktorirao na problemima i sitnicama na 197 :D

Baš meštar! :D:dobroje:

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

ja dam zrmiu auto na 1mj pa nek mi rijesi sve peezdarije koje ga smetaju (jedino mi nemoj ovjes dirat :zubo: ) , vjerovatno bu auto nov bio :zubo: 
 

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.