Jump to content

Mobiteli


x3m

Recommended Posts

17 hours ago, josipp said:

Ekipa, kako promjeniti IP adresu na mobitelu? Na jednom drugom forumu me izgleda pogodio IP od nekog clana koji je dobio trajni ban i meni sad pise njegov nick i da mi je pristup forumu trajno zabranjen, wtf? To je tak vec vise od 2 mjeseca a sad mi je vec pun qurac, mislio sam da ce se sam od sebe promjenit al nista 

Inace spojis na wifi imas IP adresu od WiFija, na mobilnoj mrezi imas IP od mobilne mreze, spojis na susjedin WiFi imas adresu od njenog WiFija....

Kako trenutno nema dovoljno IPv4 adresa jako moguce da si iza CGNATa pa da vise ljudi ima istu IP adresu....

Inace IP adresa, barem u IPv4, se dijeli sa svim uredajima spojenim. I IP adresa ne bi trebala imati nikakve veze sa time kako si ti logiran na forum. Tj ako ima onda je to jako nesigurno rijeseno.

Nisam siguran da IPv6 radi u HR. Pa mi se to ne da objasnjavati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ista stvar je na wifiu i mobilnoj mrezi, sa drugog moba se mogu uredno prijavit na taj forum al na primarnom koji stalno koristim nikak 😕

4 hours ago, ivan.martinko said:

Stavi neki VPN

Imas kakav za preporuku a da se ne placa?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, josipp said:

Ista stvar je na wifiu i mobilnoj mrezi, sa drugog moba se mogu uredno prijavit na taj forum al na primarnom koji stalno koristim nikak 😕

Imas kakav za preporuku a da se ne placa?

Ne, nijedan besplatan ne valja ali i imam za jeftin. A radi ok. Bum ti poslal na pm. 7-8$ godisnje.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Domba said:

 

Inace IP adresa, barem u IPv4, se dijeli sa svim uredajima spojenim. I IP adresa ne bi trebala imati nikakve veze sa time kako si ti logiran na forum. Tj ako ima onda je to jako nesigurno rijeseno.

Glupo da ali koriste forumi kao dodatan nacin da se "zastite" od clana da ne kreira sutra drugi User s iste IP adrese ili kod bot napada. O efikasnosti ne zelim ali se sjecam iz dana administriranja drugog foruma. Rjesenje extra glupo jer IP nije statican jel...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmmm. planiram kupiti novi mob, i kak sam od svih u zadnjih 13 godina najviše imao samsunga s klase, od S3,4,5,6,7,9,10 a sad imam S21, planiram S23 ali malo veći onaj "plus". uvijek kupujem mobove iz njuškala od švercera ili onih koji dobiju na produljenje ugovora, promocijama itd. u dućanu nebih dao te novce za mob.

S23 ultra je vjerojatno malo prevelik za moje ruke i probao sam ga u dućanu, stvarno je velik, kockasti osobito ako mob nosiš u đepu prednjih hlača. olovku ne koristim i tak..

S23+ je velik ko onaj A54. isto, znači umjerena veličina.

malo su mi još preskupi, za običan S23 8/128 je cijena niska, nekih 550-600€, ali tu kombinaciju 8/128 sam preraso, imam ju od S10. 8/256 običan je oko 650-700€

A sad su cijene oko 800€ za plus oko 900 pa do 1150€ za ultru. 

jel znaju šverceri spuštati još malo cijene ovogodišnjih mobova pred božić, i slično, mislim da sam to jednom vidio?. jer ionak mjesec dana kasnije dolazi S24 serija. sad sam gledao uzet plus ali 800€ mi je malo puno, 700€ bih dao, oni su 8/256 Gb.

 

 

Bild_Samsung_Galaxy_S23_Series_4722_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne spuštaju koliko znam osim kad nabave povoljnije ili dobiju od operatera gratis sat ili nešto slično.

Kad je velika potražnja cijena ide gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Može se desiti kao sa S21 Ultrom kad se pojavio S23 onda je S21 jednostavno nestao sa tržišta. Tolika je bila potražnja da je cijena otišla gore i svi su prodavani unaprijed prije nego su došli u trgovine pa su nestali sa oglasnika.

Imam S21 Ultra i želim uskoro zamjeniti za S23 Ultra pa pratim situaciju 😊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mata73 said:

Imam S21 Ultra

Je li imaš osjećaj da nakon nekih updatea bolje drži baterija? 

Link to comment
Share on other sites

Nekad bolje a nekad lošije.

Prije cca 3 mj bio neki update i žderao je bateriju suludo, morao sam 2x nadopunjavati tokom dana.

Srecom dosla zakrpa nakon 10 dana i sad je kao prije. Punim na 85% i kad dođem doma oko 17h bude 40-50%

U Golfu mi BT puno troši bateriju, u BMW kao da nije povezan na BT uz uključeo dijelenje interneta, baterija traje znatno duže nego u Golfu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Može se desiti kao sa S21 Ultrom kad se pojavio S23 onda je S21 jednostavno nestao sa tržišta. Tolika je bila potražnja da je cijena otišla gore i svi su prodavani unaprijed prije nego su došli u trgovine pa su nestali sa oglasnika.

Imam S21 Ultra i želim uskoro zamjeniti za S23 Ultra pa pratim situaciju 😊

ok meni odgovara i malo rabljeni..

kad sam uzimo S21, taman se pojavio S21 FE.

sad se pojavio S23 FE i to bi moglo S23 i + spustiti cijenu jer je i igri isti novi dizajn, ima android 14 out of the box.. 

sjećam se da su im cijene bile slične. 

pričekat ću ali ne do iza nove godine. 

a i nisam našao nešto kaj mi odgovara. 

nije problem još 100€ dat za nov uređaj još spakiran u kutiji.. ali može on biti otpakiran pa da bude malo jeftiniji..

možda bi se i sa ultrom borio, vidim neke po 850€ nove. ali probao sam ga i prevelik je. makar recenzenti kažu da se većina ljudi navikne na ultre..

pa i ja pratim.

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Uvijek sam imao manje modele (S2, 6, 9, 20) pa sam prešao na S23 ultru iako mi je bila ogromna.
Navikne se čovjek brzo na veći mobitel, a još kad vidiš da mu se baterija potroši sa 85% na 60% nakon cijelog dana još više ga voliš :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nosim ga u torbici za preko ramena, kao i sve ostale koje sam imao. Nikad nisam mobitel nosio u džepu. Možda mi zato veličina ni ne predstavlja problem.

Link to comment
Share on other sites

Da, meni su uvijek u đepovima, torbice ne nosim. Jedino one velike kad idem u maxikonzum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Drugari, nasao sam oglas za mobacson (Xiaomi 13t pro) po dobroj cijeni pa me zanima ima li netko iz Splita voljan bacit oko jel to stvarno taj mobitel?!

Da se ne dogovorim, uplatim, a stigne mi cigla 😂

Usputno, ima li tko kakvih iskustva sa konkretnim modelom ili Xiaomiem opcenito? 

Edited by margax
Link to comment
Share on other sites

S dotičnim se nisam susreo ali sam na Xiaomiju već duže vremena. Trenutno POCO M3 star 3+ godina. Zadovoljan. Kamera ok, skeniranje dokumenata odlično, baterija drži i do 2 dana prosječnog korištenja iako većinu vremena glumi hotspot. 5000 Mah. Nisam zahtjevan korisnik. Odrađuje ono što mu je primarna zadaća, ima pristojne stereo zvučnike, dobar ekran, čvrst iako je plastika u pitanju. Doduše mislim da mi je za sve ove godine mobitel ispao svega 3-4 puta. Nikada nisam polomio staklo na telefonima. Nekima je MIUI muka. Ja sam se navikao i ne vidim nekih lagova i sl. Inače u kući svi imamo Xiaomi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

S21fe 6/128 za 250e
Novo, zapakirano, gara 2god
Jel to okej kupnja?

Link to comment
Share on other sites

Ok cijena, pogledaj da li zadovoljava tvoje zahtjeve 

Ja sam nedavno dao 400€ za s21fe 5g i koristim isključivo za pogon satnav na mbajku, ok radi 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ženine 😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Okej su žaomi mobiteli, ja pred 2 mj uzeo Xiaomi 13T  a nedavno zeni kupio Redmi note 13 Pro 5G, oba imaju 5000mAh bateriju al cini mi se da na redmiju traje duze, negdje sam cito da su snapdragon procesori stedljiviji od mediateca pa je mozda to razlog, pojma nemam ali mi bas nije normalno da se pocucla od jutra do mraka, isto tolko mi izdrzi i na Mi Max3 starom 5 godina kojem bi baterija vec trebala bit mrtva a ne da drzi isto ko i ova na novom mobu

Link to comment
Share on other sites

Imam Poco M4 Pro. Prilikom skidanja vece kolicine podataka u bilo kojem obliku, tipa video u WhatsApp razgovoru konstantno ispusta zvuk obavjesti za notifikacije i tak cijelo vrijeme dok ne dovrsi prijenos podataka. 

Sve zivo sam prekopao u nadi da imam ukljucen neki oblik alarma za dojavu prebacivanja vece kolicine podataka ali nisam uspio nista iskopati. 

Zena i ja isti dan kulili mobitele, sve isto koristimo od prvog dana i od pocetka moj luduje sa tim zvukovima, a kod nje sve ok. 

Zna ko kaj bi moglo bit? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.