Jump to content

Sportaši-koliko prelazite dnevno?


Soulfly

Recommended Posts

Evo,moja velika dilema-koliko km u prosjeku napravite s cliom sport.

Ja bi uskoro trebao preseliti u Zadar, ali bi dnevno radio minimalno 50km(posao i malo iz gušta).

A budući da je Zadar leglo rabljenih sportova..he,he...i ja bi sebi kupio jednog...

Al neznam koliko će me to financijski koštati...

Nije meni frka-bio bi ja i gladan,samo da se vozim u sportu....al nemogu hodat poder :zubo: anih gaća,ako me ku

Link to comment
Share on other sites

U prosjeku radim oko 100km dnevno sa svojim Sportom. Cca 5-6 tankova mjesecno, ali uzmi u obzir da imam 80% otvorene ceste i da auto grad vidi izuzetno rijetko pa mi je i potrosnja jako jako normalna (oko 8,5l)

Link to comment
Share on other sites

prijatelju cim ti ovako pises nije taj " sport " za tebe...

i ja sam bio istog milsjenja i cak bi ga mogao kupit ali treba nekad i razum poslusati a ne samo srce...

skup je to sport ako me razumijes....

Ma to govorim-realno,radit ću puno kilometara??Samo na posao i natrag imam 55km...

Ma godišnje bi to bilo minimum 25tkm kad sve zbrojim...

A vuče me da ga kupim...još bi kupio relativno novog, 2-3 godine starosti, i nije mi sama cijena auta problem,čak ni odr

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam bio sa niko-m na cugi i nije se mogao načuditi kako CS malo troši.

Njegov 1.6 16v troši isto (ako ne i više) od mog CS182.

Zadnji tank koji sam natočio, ima 350km gradske vo

Link to comment
Share on other sites

cuj

meni do sada najveca potrosnja na cesti bila oko 16l

prosjecna brzina bila 140km/h, prijedjeno tim tempom 280km koje sam presao za 2 sata

a znamo da bi prosjecna brzina na tolikom putu bila 140 da ga moras przit jako jako brzo, meni je vecinom brzina bila oko 200 po AC, a po lokalnim cestama oko 100-110

Uglavnom, na Tiffonu u Luckom sam natankao auto, dosao do silaska s AC Zadar I i isao tankat ponovno :)

Ali zato ZG-Vrsi vrijeme 1:58 sa drugim tankiranjem :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Evo,moja velika dilema-koliko km u prosjeku napravite s cliom sport.

Ja bi uskoro trebao preseliti u Zadar, ali bi dnevno radio minimalno 50km(posao i malo iz gušta).

A budući da je Zadar leglo rabljenih sportova..he,he...i ja bi sebi kupio jednog...

Al neznam koliko će me to financijski koštati...

Nije meni frka-bio bi ja i gladan,samo da se vozim u sportu....al nemogu hodat poder :zubo: anih gaća,ako me ku

Link to comment
Share on other sites

Otvorene troshim 10.5L (tempomat 6-a 160kmh), grada 12.5L - normalna voznje, uglavnom odlazim i vracam se na posao kada nema guzve tako da je potroshnja manja. Ovo je financijski isplativija verzija. Kada padnem u cep, ili stiscem potroshnja je 15L. Znaci ako je cesta OK i vozis se umjereno, mozes izgurati financijski bez beda. Jedino ces malo stisnuti zube na regi i svim inim davanjima... Ali ces onda stisnuti i po gasu :)

Link to comment
Share on other sites

Ne brini....padaju kockice e30 do 325i uključujući i nju, e36 do 328i, e39 petice do 535i, dizele 320d e46, onaj 330d ne diraš jer nemaš šanse na otvorenoj....od dosta auta si br

Link to comment
Share on other sites

ja radim dnevno cca 30-40km nekada manje nekada više, do posla i nazad 15km ostalo guštanje!

buduci da ga imam tek 3 tjedna i još ga nisam vozio polako potrošnja je stvarno mizerija, gredska + hebanje majke od 11-12L :tup:

kupi ga pa kasnije razmišljaj :klap:

Link to comment
Share on other sites

Kad se sjetim koliko su mi puta "znalci" govorili....jesi ti luuud, 2.0 16v....170 konja....to pije ko Liburnija....plakat ćeš za Meganom 1.6....a ja samo ka

Link to comment
Share on other sites

Kad se sjetim koliko su mi puta "znalci" govorili....jesi ti luuud, 2.0 16v....170 konja....to pije ko Liburnija....plakat ćeš za Meganom 1.6....a ja samo ka

Link to comment
Share on other sites

Nije meni frka-bio bi ja i gladan,samo da se vozim u sportu....al nemogu hodat poder :zubo: anih gaća,ako me ku

Link to comment
Share on other sites

Cuj, ako s dizela predjes na sporta, moze biti da se sokiras :bigl: na vise nacina, mogu te ja provozati u mojoj zvijeri 1.6 16V, pa ti mozda i ona bude dovoljna. Manje troskova, a ipak dosta gusta u voznji, a izgledaju isto :klap:

Po gradu Brodu ciste gradske voznje po zimi trosi 8,5-9 L, a po ljeti 8-8,5 L, otvorena cesta i voznja 80-110 km 5,8 l

Sport troši litru više od ovih tvojih brojki....ne znam jel to baš tako drastično više....a auti nisu isti i ne izgledaju isto!

;)

Link to comment
Share on other sites

Cuj, ako s dizela predjes na sporta, moze biti da se sokiras :bigl: na vise nacina, mogu te ja provozati u mojoj zvijeri 1.6 16V, pa ti mozda i ona bude dovoljna. Manje troskova, a ipak dosta gusta u voznji, a izgledaju isto :klap:

Po gradu Brodu ciste gradske voznje po zimi trosi 8,5-9 L, a po ljeti 8-8,5 L, otvorena cesta i voznja 80-110 km 5,8 l

Za godinu dvije će ti taj 1.6 16v početi trošiti ko sport.

A razlika od 70ak konja nije zanemariva.

Link to comment
Share on other sites

^^

otkud to?

isto tako, u tom slucaju ce i sport pocet trosit vise, pa je opet na istom odnosu kao i danas

Pitaj niku koliko troši njegov 1.6 16v, a dobro se sjećam koliko je trošio moj 1.6 16v kad sam mu stavio 16", minimalno 9 u gradu. Od nike troši još i više.

Mo

Link to comment
Share on other sites

a zaboravio si na to da se ti i niko vozite po gradu u Zagrebu, a Alen po SB-u pa je tu razlika u potrosnji izmedju vasih i njegovog ;)

Link to comment
Share on other sites

Opet ja....sport ne troši toliko više koliko je jači! U prosjeku litra više nego 1.6 16v a jači je ni manje ni više nego 65 (172) ili 75 (182) konja!

Link to comment
Share on other sites

a zaboravio si na to da se ti i niko vozite po gradu u Zagrebu, a Alen po SB-u pa je tu razlika u potrosnji izmedju vasih i njegovog ;)

Oćeš reć da SB nije grad? :laugh: Ma znam, what's the point.

Samo sam htio reći da ta mizerna litrica razlike nije razlog za ne kupiti sporta i u

Link to comment
Share on other sites

Eto da se i ja javim po pitanju potrošnje u SBu. Oni koji me znaju znaju kako vozim i zadnjeih 3-4000 km nisam mrdnio nikud iz grada. Potrošnja je od 10-11 litara ali poprilično dinamične vo

Link to comment
Share on other sites

2 Coupe:

Ma naravno da nisu isti, ali izgledaju jako slično zbog prednjih farova i onako sa par metara kad ga se gleda :bigl:

2 toca-sb:

Koliko ti je registracija auta sa svim troskovima uz 50% ako imas?

2 everybody:

Sad kad citam vase podatke o potrosnji, pa to stvarno nije nikakva razlika, pogotovo za mene

koji godisnje prelazim max 15.000 km, znaci mjesecno 2-3 tanka......

Predjem 450-500 km sa 1 tankom po gradu u Brodu

Koliki je tank goriva kod CS-a ?

:hey:

Edited by alen-sb
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.