Jump to content

centralno zaključavanje


frenchkey

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    24

  • Victor

    5

  • Rain

    3

  • kokosar

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest sober

Da ne otvaram novi topic..pošto se i ovdje o vratima radi, jel ;)

Megane, 97.g, vozaceva vrata, trebam skinut oplatu, sve sam odsarafao, jedino me jos zeza ona plastika kod retrovizora.

Taj mali komadic ne mogu nikako skinuti, a on smeta da bi oplatu skinuo.

Zna netko? Brutal force?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Da malo oživim temu pošto mi je počela štekati brava od suvozačkih vrata. Da se zatvoriti, ali ne i otvoriti. Negdje sam čitao da se ovi motorići mogu naručiti na ebayu ili slično, ali hebi ga nema nikakvih podataka o vrsti i tipu motorića. Zna li netko?

Da ponovim, ne čitavi sklop već samo motorić!

Link to comment
Share on other sites

Evo bas meni na kupeu crkla brava od poklopca rezervara i sve podmaza i kontakte cak zalemija ali motor nema snage jedva se vrti...i meni triba motoric mozda po dimenzijama narucit i obliku ?

Link to comment
Share on other sites

mislim da takvih motorica ima u igrackama na daljenski

mislim one jeftine igracke

laugh1.gif

evo kaze moja zena da ima i u onom strojceku z mijesat capuccino

laugh1.gif

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

I mene zeza zatvaranje tj. otvaranje vrata. Prva vrata mi se bez problema otključaju dok zadnja štekaju - oni pipci se ne podignu pa ih moram ručno podizati. Zaključa bez problema. Rastavljao sam zadnja vrata i pokušao očistiti i podmazati ali tamo nema skoro ničega,par žica i nekakva škatulica gurnuta u nedostupno mjesto.

Link to comment
Share on other sites

Oslabi motorić, tako da ima snage povući pipac prema dolje, ali ne i prema gore, pa vrata ostanu zaključana. Bolje i tako nego da je obratno.

Na jednom stranom forumu sam vidio da je lik kupio posebno motorić i to vrlo jeftino, ali naravno zaboravio sam na kojem forumu. Štoviše ne znam ni gdje mi je ovaj stari motorić sa slike pa da ga bar izmjerim, grrr doh1.gif

post-138-063333400 1353934087_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ma imate tih motorića na "ebuvljaku" ko pljeve, najbolje da naručimo jedan kontejner pa da se pošteno opskrbimo :zubo:

LINK

Ovaj prodaje čak cijelu kutiju od 65 komada :laugh:

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Jeste ziher da je to to ? unisex motoric s ebaya , koji sam vidao u igrackama nemrem se sad sjetit kojim, da je isti ko ovaj u vratima , nasiroko poznatih zajebanih Francuza ?

Link to comment
Share on other sites

pa to sam vam napisal da ih imate u igrackama

al dobro

kupis igracku za 12 kn i gotovo

Link to comment
Share on other sites

ma ne znam baš da će svaka igračka raditi na 12V, obično su na dvije do četiri baterije od 1,5 V dakle 6 V maximalno. Pored toga dok ju ne razbiješ ne znaš dali stane u aktuator.

Moram naći ovaj stari, možda nešto i piše na onom motoriću. Znamo da je na 12V, ali koja mu je snaga 1icon_nixweissA.gif

Victor, hvala na smjernicama, mislim da sam našao pravu stvar, čak i piše da je za popravku aktuatora centralnog zaključavanja:

http://www.ebay.com/itm/2-xx-Mabuchi-Motor-FC-280PT-20150-12v-dc-DOOR-LOCK-ACTUATOR-REPAIR-FIX-IT-DIY-/121021717468?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c2d74dbdc

luxhello.gifklap.gifluxhello.gif

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Nema ti veze kaj je on na 2 ili 4 baterije

Radil bude i na 12v

Onda ti je jaci

Ne vrti se on 10 min kad to okrece

Da bi mu nekaj bilo

Probaj uzet iz igracke i toga orginal i spoji ga bez opterecenja direktno na akumulator i vidi kak ti se okrecu

I onda probaj pod opterecenjem

Link to comment
Share on other sites

Frenchkey mislim da je to sve isti kuki, bitno da pašu dimenzije i da radi na 12v. Povadio sam more tih motorića iz kineskih autića ko klinac i na šta sam ih sve spajao i sve su preživjeli :zubo:

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

lik s tvog prvog linka mi je odgovorio da njegovi motorići ne pašu za centralno, da nemaju dovoljan moment. No zato će odgovarat ovi drugi koji su baš za tu namjenu. Naručio sam 2 kom pa što bude!

!B8qZg0QBmk~$(KGrHqQOKkIEzJYk9)nuBM3tPkMruw~~_3.JPG

http://www.ebay.com/...=item1c2d74dbdc

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ma u svakom slučaju sam ti zahvalan jer nisam znao kako uopće proguglati te motoriće, a kad si ti stavio link samo sam pročešljao sve stranice i naišao na, nadam se, prave dobroje.gif

Link to comment
Share on other sites

Evo pogledah stari motorić iz blizine i to povećalom. Ispod malog crnog zupčanika krije se jedva vidljivi natpis "Mabuchi Motor"

Dakle ovi što sam ih naručio trebali bi biti odgovarajući. Vjerujem da ta firma proizvodi motoriće za većinu OEM zaključavanja pa ako kome treba, navalite naručivati

post-138-042634700 1354107493_thumb.jpg

post-138-044765000 1354107499_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mabuchi proizvodi razne takve motoriće od stoljeća sedmog, ja sam ih kao dijete nalazio po igračkama koje sam rastavljao :) U današnje vrijeme Mabuchi motora ima u svim mogućim i nemogućim uređajima...

Ti koje si naručio pašu 99,9%

Link to comment
Share on other sites

Joj to kod mene ne radi već godinama....sad sam dobio volju da to riješim...jel bi se moglo malo detaljnije objasniti vađenje motorića iz vrata?! ja sam skinuo obloge i odustao jer mi se činilo prekomplicirano :tup: . u pitanju su zadnja desna vrata.Jel moguće da su otišli zupčanici? Kod mene se motorić čuje da radi ali ne zatvara,doduše,dva tri puta ne zatvori pa onda zatvori i tak,uglavnom nije za upotrebu... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

prvo probaj WD-om izvana sve pošpricat kad skineš oblogu. Pomaže u dosta slučajeva.

Još jedan pikčer:

post-138-011979000 1354191564_thumb.jpg

Kaže mi lik s engleskog foruma da se zupčanik lako skine s običnom kuhinjskom vilicom...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.