Jump to content

centralno zaključavanje


frenchkey

Recommended Posts

Pozdrav,

I ja imam problem na Thaliji i nedavno kupljenom Meganeu I.

Naime na thaliji mi ne zaključava prtljažnik i suvozačeva vrata , no nije takva panika zbog toga što ih se može ručno zaključavat.

Problem je na meganeu što mi se ne zaključava prtljažnik, a moj ima samo zaključavanje na struju ,bez bravice na prtljažniku. Rastavio  sam motorčić i on uredno radi, problem je u plastičnom zupčaniku koji "gura" pipac za zaključavanje nutra -van. On ima žljeb po sebi koji gura taj pipac ,i na krajevima se taj žljeb potrošio i proširio i sad tamo zašteka i motor nema snage okrenuti,tako da mi preostaje kupiti drugi kompletni "motorić" s mehanizmom...

 

Obratite pažnju da nije i vama možda tako, thalija ima za prtljažnik isti motorić i mehanizam kao gore na slici i tamo mi se par zuba čini potrošenim i mislim da tamo zašteka...

Ugl. idemo u šoping po otpadima za koji dan :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    24

  • Victor

    5

  • Rain

    3

  • kokosar

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stigli moji motorići, na jedan montiran stari zupčanik i to jedva. Jedva jer ga je bilo teško skinuti sa starog motorića, štoviše išao je samo prema dole tako da sam prerezao osovinu starog motorića i izbio zupčanik na kontra stranu. Ono mesingano nije šajbica nego valjak s rupom na kojeg je naliven plastični zupčanik.

 

Btw, ako ne nađeš motorić da se nabaviti brava s ključem kao što je kod mene, pa da bar možeš ključem zatvoriti

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam o toj varijanti, no onda moram i nabaviti još jedan dodatan kljuć , ili postoji kakva opcija da se napravi brava po postojećem ?

 

No čitajući forum, pala mi je ideja na pamet da probam uglaviti univerzalni motorić na to mjesto... imam jednoga doma pa sutra probam...

Link to comment
Share on other sites

Clio 2000g . Ja imam istih problema sa suvozačevim vratima. Nekada hvata zaključavanje/otključavanje  a najčešće ne. Bio kod mehaničara i rekao mi da je original motorić 600-njak kn ali da ga oni mogu nabavit za 70-ak kn što inače stavljaju na vrata autima koji nemaju daljinsko zaključavanje + sat i pol za ruke nekih 250-300kn... Sad ne znam dal' se to isplati?

Htio bih sam skinuti tapacirung sa vrata ali ne znam dal' je komplicirano i dal' se može šta smrdat? Pa ako netko ima s tim iskustva??? :)

Link to comment
Share on other sites

skidanje tapicirunga je jednostavno

imas 4 serafa s donje strane vrata

jedan kod kvake s unutrasnje strane

i jedan u kadici gdje su prekidaci za podizanje stakala

to odserafis i onda povuci potegni :)

Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam o toj varijanti, no onda moram i nabaviti još jedan dodatan kljuć , ili postoji kakva opcija da se napravi brava po postojećem ?

 

No čitajući forum, pala mi je ideja na pamet da probam uglaviti univerzalni motorić na to mjesto... imam jednoga doma pa sutra probam...

 

Evo ti link kako je to Francuz popravio:

http://www.megane-france.net/xoops/modules/smartsection/item.php?itemid=168

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na trudu :anbetung:

 

Ja sam svojeg prekjučer slično popravio ,samo sam stavio šrafiće u ovaj crni zupčanik i zalio onim prahom i ljepilom, zasad radi ,no pošto nemam tapecirunga još gore ,vidim da se motorčić dosta svjetli pa mislim da još ga nešto opterećuje...

Našao sam na njuškalu komplet bravu s motorićem za 150 kn , a i u slo sam našao motorić za 20€ pa budem uzeo ,a ovaj će biti u rezervi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

da dignem temu iz naftalina...

danas sam zamijenio sklop motorića u zadnjim desnim vratima s ovim repariranim. Posao je pipav i izrezao sam ruke, ispsovao tvornicu i dizajnere i uprljao se ko svinja.

Kod starog sklopa se puno lakše izvlači-uvlači ovaj pomični dio, motorić gotovo da ne pruža otpor. Kod novog je to puno teže rukom izvući.uvući.

Na kraju, sutra opet skidanje oplate jer motorić radi obratno. Zamijeniti ću mjesto žicama, nadam se da je onda kraj mukama

Link to comment
Share on other sites

e nisam jer me uhvatio mrak ;)

Danas reparirao stari aktuator, tj. stavio u njega novi motorić kojeg sam imao u rezervi, isprobao, poljiepio kućište i spremio ga za nedaj bože

IMG_20151018_183135n.jpg

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.