Jump to content

R5 - tapeciranje vrata


Guest mateb

Recommended Posts

Evo,

poceo sam polako tapecir vrata na svom R5.

Meni se svidja. Veceras sam napravio jedna, do kraja tjedna ce vjerojatno sva 4 btii gotova, + planiram tapecirati i njeke detalje plastike i policu na prtla

post-1799-1170873527_thumb.jpg

post-1799-1170873553_thumb.jpg

post-1799-1170873569_thumb.jpg

Edited by mateb
Link to comment
Share on other sites

Odlican posao majstore :hail: Znam kao je tesko sve fino srediti oko ovih izbocina jer sam ja svoje dao majstoru koji se bavi tapeciranjem i stoput mi je izj... majku zbog njih. Oplate je radio iz 4 komada :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Skuzija san da postoji u audio shopovima, fino paltno za oblaganje zvucnickih kutija koje vec ima naljepnicu s straznje strane, pa je to elegantno i bas takvo koristim.

malo je tesko skidat naljepnicu i stavljat jer ako se krivo zalipi, ili se zalipi "platno za platno" iznutra.. muka je to odvajat i slagat.. ali eto - ide :)

ako ko ima jos kakvih pitanja, tu sam :)

Mate svaka čast. Samo mi reci jel samoljepljivo platno ili obično pa si ga lipija?

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, mozes li malo detaljnije objasniti cijeli postupak, jer i ja imam

R5, a htio sam nesto slicno uraditi samo sto nemam pojma kako :D :D

A necu da mi neko drugi radi jer mi nije gust :D

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedna slika po danu :

post-1799-1170949554_thumb.jpg

Zadnja desna vrata su bolje dokumentirana. Ajde dobro.. malo bolje :).

Zglavnom, sve je slikano mobitelom - ono jucer i ovo danas...

Pa fotke nisu bas "gala" :)

Rezultat zadnjih vrata je otprilike :

post-1799-1170949904_thumb.jpg

Imaju moji uradci i mana koji se na ovim slikama ne vide, ali na njih cu posebno upozorit, tako da oni koji budu isli radit znaju..

Edited by mateb
Link to comment
Share on other sites

Zadnja vrata...

Ovako izgledaju potrošena vrata u R5 :)

post-1799-1171105802_thumb.jpg

Skinem ih i stavim na operacijski stol :

post-1799-1171105810_thumb.jpg

Ovako izgleda sudjeni im tapecirung, izmejren, pa jos malo du

post-1799-1171105817_thumb.jpg

post-1799-1171105826_thumb.jpg

post-1799-1171105836_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jako fino :klap: ali ti samoljepivi materijali se vole na višim temperaturama otpuštat. Jesi li razmišljao kako će to sve reagirati na ljetnim temperaturama kad u autu bude i više od +60?

Edited by logan
Link to comment
Share on other sites

Razgovara san i o tome, ali sa tipom koji prodaje tapecirunge - a svaki cigo, svoga konja hvali :).

Navodno je to ljepilo otporo na vodu, na velike pluseve i minuse i nebi trebalo biti anomalija.

S obzirom na izdasnost investicije od 250kn za 4 vrata, policu i jso neke dijelove misim da necu razbijat glavu..

o +60 ce mo pricat na ljetu, pa ce netko od nas "likovat".. nada mse ja :):laugh:

Hvala svima na pozitivnoj ocjeni!

p.s. poznam momka je radija one satice sa strane vjetrobranskog stakla iznutra od plastike i oblaga ih je istim tapecirungom i 2 godine vec stabilno prkose suncu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ChoZZen

ljepo izgleda...jesi razmišljao da i prednju ploču obučeš u to...i ove lajsne i to...!?...ili pa lajsne ofarbaš u crno... :bigl: ...mislim da bi super izgledalo...

Link to comment
Share on other sites

Guest roko_prc

svidja mi se kako si to slozio

ja sam u svok samo ugurao muziku bez izrade tapecirunga, ali nije to to.

mozda uskoro budem tapecirao i ja svoja vrata, dao si mi ideju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mateb sto se tice ljeta,i ljetnih temperatura... ja sam imao tako naljepljenu zadnju policu u 306ici... i znao je on meni danima stajat na suncu pa mi sve bilo ok

sto znaci da ne vjerojatno ne trebas brinut... ako se i odlijepi nemoj reci na forumu

inace lijepo ti izgleda to

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Super izgleda :klap: ... pravo osvezenje za ove "gole" petice, bice isto i kod mene.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

lijepo izgleda...svaka čast

ja sam lopovima iz "POL"-a dao 800kn za tapeciranje samo prednjih...i sfušali su suvozački dio...tamo gdje je naslon za ruku...radili su iz dva dijela spajali su se na naslonu...i loše je jedan manji dio spojen...mislim da za 800kn su trebali savršeno napraviti...a meterijal najobičniji crni nikakav baršun ni alcantara...najobičniji...

cigani...

Link to comment
Share on other sites

lijepo izgleda...svaka čast

ja sam lopovima iz "POL"-a dao 800kn za tapeciranje samo prednjih...i sfušali su suvozački dio...tamo gdje je naslon za ruku...radili su iz dva dijela spajali su se na naslonu...i loše je jedan manji dio spojen...mislim da za 800kn su trebali savršeno napraviti...a meterijal najobičniji crni nikakav baršun ni alcantara...najobičniji...

cigani...

To sto ti je lose ispao naslon je do materijala, a ne do majstora. Doduse, onis u te trebali upozoriti da se to treba raditi iz vise djelova jer neki materijali nisu toliko elasticni da se taj naslon za ruku napravi iz jednog dijela.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.