Jump to content

2007 FORMULA 1™ Santander British Grand Prix


ZD1400RT

Recommended Posts

Silverstone

2006250393136225748_rs.jpg

2006217674299443884_rs.jpg

2006236872749817593_rs.jpg

Prije nego što poćnemo pratiti, analizirati, komentirati devetu po redu VN 2007. godine na skoro 60 godina starom Silverstone-u osvrnut će mo se malo u povijest i vidjet što se tamo događalo prije 30 godina :) :

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovaj vikend Renault će slaviti 30-godišnjicu Formule 1 na istoj stazi gdje je sve počelo – Silverstone. U srpnju 1977. na britansku stazu je došla neiskusna momčad koja je otkrila svoj bolid RS01 sa inovativnim 1.5 V6 turbo motorom. Zbog dizajna i boje bolid je prozvan

Link to comment
Share on other sites

Evo i rezultata današnjih treninga. Ferrari je ostao u odličnoj formi kao i Hamilton koji je dominirao na prvim treninzima dok je na drugim Kimi preuzeo na sebe najbr

Link to comment
Share on other sites

Gotove kvalifikacije

Pos Fahrer Team Zeit 1 Zeit 2 Zeit 3 Rd

1 L. Hamilton MCL 1:19,885 1:19,400 1:19,997 19

2 K. R

Link to comment
Share on other sites

Pa ajde nismo tako loši. Dobro je što već nekoliko trka ulazimo u posljednji krug kvalifikacija!!!!

Mogla bi bit dobra trka sutra!!! Ovi na vrhu izgledaju mi dosta nabrušeni!!! :hura:

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da će biti napeta utrka, ali vjerovatno će biti napeta prva dva kruga i onda koji pokušaj pretjecanja kroz box itd... Ne znam kakav će Renault biti u utrci, ali ako Kovalainen ne skine R. Shumachera i Kubicu ili barem poštena borba sa Kubicom onda stvarno ne znam što bi više rekao...

Link to comment
Share on other sites

Bice nesto od kovalainena i feel it. :fucka:

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da će biti napeta utrka, ali vjerovatno će biti napeta prva dva kruga i onda koji pokušaj pretjecanja kroz box itd... Ne znam kakav će Renault biti u utrci, ali ako Kovalainen ne skine R. Shumachera i Kubicu ili barem poštena borba sa Kubicom onda stvarno ne znam što bi više rekao...

Bolid je isti kao i trku prije tako da ne vidim razlog zašto bi sad bili br

Link to comment
Share on other sites

odličan start, na kraju ko završetak ko kak se startali. :frown:

massa kojeg ne volim, drago mi je da se uspio toliko probit naprijed, a i drago mi je da je kimi odnio pobjedu!

Link to comment
Share on other sites

Rezultati današnje utrke:

2003735139278706632_rs.jpg

Dosadno!

Link to comment
Share on other sites

Meni je drago da sam jutros gledao utrku GP2 serije pa sam dobio veliku dozu uzbudenja, u F1 je ovdje ne bi pronasao. Mladi vozaci su ludi ko zmije, nema tu ni trunke respekta samo gas! Tko zna koga ce nakon Rosberga, Kovalainena, Kubice, Hamiltona, pa i Piqueta Jr. GP2 lansirati u F1... Timo Glock, Bruno Senna, Adam Carrol?

Uglavnom svima koji vole utrke zaista jako preporucam da pogledaju GP2 seriju koja se vozi kao uvod u utrku Formule 1 na istoj stazi (ne voze sve utrke F1 vec njih 11, uglavnom one europske). Svi bolidi su isti, šasije Dallara, motori Renault (V8 - 600 KS, od 0 do 100 km/h za 2,95 sec, a od 0 do 200km/h za 6,70 sec) formule nisu bezveze i nisu spore, u Silverstonu za F1 zaostaju 6 sekundi.

Sto se F1 tice. Razocaran sam Renaultom, stvarno su dobro krenuli i u prvom su djelu mogli bez problema parirati BMW-u, no kasnije je sve otislo dovraga. Najvise zbunjuju izjave vozaca, Heikki se zalio na tvrde, a Fisichella na meke gume...cijela ekipa je u globalu pokisla...

Link to comment
Share on other sites

Sto se F1 tice. Razocaran sam Renaultom, stvarno su dobro krenuli i u prvom su djelu mogli bez problema parirati BMW-u, no kasnije je sve otislo dovraga. Najvise zbunjuju izjave vozaca, Heikki se zalio na tvrde, a Fisichella na meke gume...cijela ekipa je u globalu pokisla...

Čini se u Renaultu još uvijek ne "razumiju" Bridgestone gume. Nevjerojatno koliko ih je koštao prelazak sa M guma :(

Sad plaćaju danak pretijesnoj suradnji sa Michelinom, odnosno tome da su u M gume krojili prema R26-ici.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.