Jump to content

Pozdrav iz Banjaluke


Guest Silver _Bullet

Recommended Posts

Guest Silver _Bullet

POzdrav svima,

ponosni sam vlasnik jednog starog direktorskog R21 ... tek sam ga kupio pa cu sada mic po mic da ka sredjujem i utezem.

Za pocetak sam poceo sa izduvnim sistemom, a onda polako koliko mi novcanik i zena budu dozvolili ja cu da ga unapredjujem.

Sretan sam inace sto sam nasao uipste tako star automobil 1986. u izuzetno dobrom stanju ... podvozje je izuzetno, jedino je motor na skali od 1-10 na recimo 6, ali sve se to da srediti.

bitno je da se tockovi okrecu. Inace ovo je prvo vozilo koje sam ja sam kupio bez pomoci sa strane, hocu reci od svog novca. Imam mnogo iskustva sa vozilima i voznjom od kada sam polozio vozacki ispit 1996. godine... Vozio sam svasta od kamiona 7.5 tona, preko dostavnih kombi Fiat vozila 2000 i dostavnih Caddy VW TDI 2002, Ford Courier 2001, Citroen Xsara 1.9 D 2003, Subaru Legacy 2.2 16V, Fiat Brava 1.9 JTD 1999, Opel Vectra A 1.6i 1991, Golf 4 TDI 4 motion 2003, Touareg R5 TDI 2004, Nisan Patrol GR 4.2 D 1998.... ovo sam nabrojao samo vozila sa kojima sam presao vise od 10 000 km. Najvise iskustva do sada sam imao sa Vectrom A 1.6i 1991 i Touareg R5 TDI iz 2004....

Vjerovatno mozete da prepoznate koja su vozila bila "moja", a koja sluzbena :)

Eto da ne duzim vise, boje vas nasao.

Pozdrav iz suncane Banjaluke

Link to comment
Share on other sites

Guest Silver _Bullet

Eh zaboravih malo detalja o avtomobilu...

Znaci...

Malo cu da se salim, nemojte da zamjerite....

predstavljam vam Silver Bullet...

RENAULT R21 1986, model Jaques Chirac LIMITED :fucka:

Motor:

1.7 L (1721 cc) benzin 8-ventila I4; 90 KS (66 kW); max brzina: 185 km/h; 0-100 km/h: 10.7 s

Prethodnik: Renault 18

Naslednik: Renault Laguna

Klasa: veliko porodicno vozilo

Izvedba: 4 vrata, Saloon

Konstrukcija pogona: FF :)

DSC01860.jpg

DSC01859.jpg

DSC01863.jpg

DSC01861.jpg

Ova fleka na haubi, sto je korozirala, je od karburatora koji je gorio..... inace procijenjeno je da je auto presao ispod 200 000 km

Edited by Silver _Bullet
Link to comment
Share on other sites

Guest Silver _Bullet

NAravno, svi komentari divljenja mom vozilu si dobrodosli. Slobodno izrazite vasu odusevljenost..... kosato me 1050 EUR do sada, tehnicki ispravan (manje vise, ako zanemarimo hrdju tu i tamo) jos jedno 250-300Eur da ulozim o bice tip-top.

A lakiranje, malo kasnije, a i dok dizajn smislim....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.