Jump to content

1.2 TCE u Clio-u potrošnja?


bubi

Recommended Posts

Vlasnici Clio TCE-a, koliko vam trosi auto na otvorenom, a koliko pri ganjanju po gradu?

Link to comment
Share on other sites

i mene zanima koliko taj motor troši drugima!

kod mene je situacija sljedeća; prosječna potrošnja od tanka do tanka je oko 7 l/100 km. primjetio sam da kad točim na ini motor nemirno radi u leru, tj., svakih par sekunda trzne kao da se zaguši i to osjetim kao vibraciju u kabini kad npr. prislonim nogu na vrata, a sa ininim gorivom ispada da mi je i prosječna potrošnja malo veća jer nikad nisam uspio sniziti prosjek ispod 7,5 l/100 km. sad točim na tifonu i motor radi ravnomjerno u leru a prosjek mi je 7,0 do 7,1 l /100 km mješovite vo

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se konacno netko javio, zahvaljujem na odgovoru :hey:

Procitao sam na nekoj njemackoj stranici da tce jako puno trosi kad se optereti. Sad mozda ga svabe nastoje predstaviti sto losijim, al za svaki slucaj me zanimalo.

Dok god trosi ispod 10l ja sam zadovoljan :bigl:

Link to comment
Share on other sites

i mene zanima koliko taj motor troši drugima!

kod mene je situacija sljedeća; prosječna potrošnja od tanka do tanka je oko 7 l/100 km. primjetio sam da kad točim na ini motor nemirno radi u leru, tj., svakih par sekunda trzne kao da se zaguši i to osjetim kao vibraciju u kabini kad npr. prislonim nogu na vrata, a sa ininim gorivom ispada da mi je i prosječna potrošnja malo veća jer nikad nisam uspio sniziti prosjek ispod 7,5 l/100 km. sad točim na tifonu i motor radi ravnomjerno u leru a prosjek mi je 7,0 do 7,1 l /100 km mješovite vo

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da je to ok obzirom da moj 1.2 16 V u prosjeku troši između 6 i 6,5

pa i je ako uzmeš u obzir da je jači za 25 ks i te

Link to comment
Share on other sites

6.4 pri 55kmh... na kolik okretaja? meni sport troši manje na toj brzini 4-a i 5-a... :bigl:

pri prosjecnoj brzini je rekao... :hey:

Link to comment
Share on other sites

Vlasnici Clio TCE-a, koliko vam trosi auto na otvorenom, a koliko pri ganjanju po gradu?

Na 70000-tak km, star 4 godine, moj Clio 1.2 16V troši oko 7l/10km, u biti po pravilu više od 7l (u prosjeku, gradska vo

Link to comment
Share on other sites

jutro je... tek sam progledo... sori :laugh:

zavidim ti ako ti je jutro u pola devet :dobroje:

Na 70000-tak km, star 4 godine, moj Clio 1.2 16V troši oko 7l/10km, u biti po pravilu više od 7l (u prosjeku, gradska vožnja po ZG plus autocesta)...

prije 4 godine ovaj motor nije ni postojao, bar ne u prodaji. ovo je potrošnja za "obični" 1,2 16v od 75 ks i za clio 2 pretpostavljam...

edit:nije postojao 1.2 tce motor ;)

Edited by kruns
Link to comment
Share on other sites

zavidim ti ako ti je jutro u pola devet :dobroje:

Neko ima normalno radno vrijeme, neko je fizički radnik... ja sam na poslu u 8 do 8 i 15 :p

prije 4 godine ovaj motor nije ni postojao, bar ne u prodaji. ovo je potrošnja za "obični" 1,2 16v od 75 ks i za clio 2 pretpostavljam...

edit:nije postojao 1.2 tce motor ;)

mo

Link to comment
Share on other sites

a koji motor imaš? 1,2 16v i 75 ks ili 1,2 tce 100 ks?

ja bi teoretski mogao spustiti i na 6,5 l/100 km al bi trebao voziti penzionerski i definitivno tih 100 konjića ne bi došlo do izra

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vidim po prici da Clio 1,2 TCE nije bas tako stedljiv. Vjerojatno manje trosi od moga 1,4 16V ali opet dosta trosi. U servisu mi tvrde da trosi 6,5- 7 litara i to ostrije voznje. Moj Clio trosi i preko 10 litara prosjecno a ne stiscem ga. Sta bi tek bilo da ga stiscem. Tad bi trosio i 13-14 litara. Iskljucivo gradska voznja je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Ipak trosi manje od moga. Nisam svoga palio par dana i upalim ga popodne zasmrdio je cijelo dvoriste,cijelo dvoriste je smrdilo po gorivu. Potrosnja prosjecna 12,7. Previse trosi.

Link to comment
Share on other sites

Ipak trosi manje od moga. Nisam svoga palio par dana i upalim ga popodne zasmrdio je cijelo dvoriste,cijelo dvoriste je smrdilo po gorivu. Potrosnja prosjecna 12,7. Previse trosi.

Tvoj ne troši,tvoj RASIPA gorivo...nešta tu smrdi,a nije benzin nakon paljenja :laugh::laugh: ?!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.