Jump to content

Clio III


penezic

Recommended Posts

koliko vam troše cliači III?

izuzev clia SPORT, o njima sam već čuo.

meni su cliači II 1.2 trošili 8,5l a 1.5dci 82ks troši 6,5l,a 1.4 16V je trošio 11l

a sad, pošto nisam još vozio cliače III zato sad pitam vas :hey:

Link to comment
Share on other sites

teška neka noga!

meni 75 ks uglavnom ne troši iznad 6.6l u dvojci a imam informacije da je to za litru više u trojci

Link to comment
Share on other sites

Patosira ga cesto nesto taj Exception,obzirom na potrosnju :bigl:

Meni sada trosi do 9 litara gradske voznje koju obavljam u 4 popodne,po ljeti je ta potrosnja bila 7.2 ali sad ga patosiram ko Exception. 6.6l je potrosnja koju sam zabiljezio par puta na putu do Rijeke autocestom do 130km/h brzine,tu je negdje i ako idem starom cestom.

Clio III 1.4 16v

Link to comment
Share on other sites

Patosira ga cesto nesto taj Exception,obzirom na potrosnju :bigl:

Meni sada trosi do 9 litara gradske voznje koju obavljam u 4 popodne,po ljeti je ta potrosnja bila 7.2 ali sad ga patosiram ko Exception. 6.6l je potrosnja koju sam zabiljezio par puta na putu do Rijeke autocestom do 130km/h brzine,tu je negdje i ako idem starom cestom.

Clio III 1.4 16v

Ja svaki auto patosiram. Ko ga šiša, ja sam njega kupio, a ne on mene ;) . BTW, normalno da tvoj manje troši kad ima jači motor. Moj motor se napreže da ponese karoseriju od skoro 1.200 kg + mene od 98 kg pa ti vidi... :laugh: Treba to i povući i potegnuti :D

Edited by Exception
Link to comment
Share on other sites

clio 1.2 tce

najmanja potrošnja mi je bila 6,4 (prosjek za cijeli tank), najveća 7,8 l/100 km u nazovimo to optimalnim uvjetima rada motora i 50/50 grad otvoreno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam dosta specifican nacin eksplotacije. Inace radi se 1.2 16v motoru. Kod mene se voznja sastoji od kratkih sporih relacija, koje su cesto uz brdo. Tako da mi je prosjecna potrsnja nekih 10.5l, doduse jednom je bila i 13l, ali to je bilo dok se motor razradivao. Mislim nije to do kola, ja garantujem da svaki drugi benzinac bi isto toliko ili cak vise trosio u takvom rezimu rada, kao indikaciju te vrste eskplotacije navodim i prosjecnu brzinu od 16km/H . Da bi to dokaza, prosli put sam isao na malo duzi put, ravno 500km, od toga 60 autoput gdje sam maksimalno vozio 170 po brzonomjeru, iako to je sgurno manje, ostatak su bili magistralni i prigradski putevi, dva prevoja i tako dalje. Tada mi je potrosnja bila 6.5l a prosjecna brzina 60km/H. Mislim trebaju ljudi biti iskreni oko potrosnje. Ovo vrsta voznje sto ja vozim, se ne moze nazvati gradska, nego cisto konstatna guzva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Iman clio3 1.2 16v

u gradu kratke relacij 5 min trosi oko 10 l

otvorena 6 l

vjerojatno da imamo zelene valove a ne namjerno svaki semafor crveno trosio bi manje :hail::doh::mad: :mad: :tup:

Link to comment
Share on other sites

1.5dci 70ks, samo grad 6.3-6.6 (po guzvama tako da nema price o nekom gazenju).

magistrala do 90kmh umeren voznje oko 4l.

autoput - ako je brzina oko 130kmh onda je potrosnja oko 6l, 140-150kmh potrosnja je 6.5-6.8l

Danas se vratih, Beograd-Banja Luka-Novska-Zagreb-Beograd, predjenih 952km sa dvoje ljudi i poprilicno natovarenim gepekom u oba pravca, na autoputu stalno 140-160kmh i na kraju je prosecna potrosnja bila 6.3l. JA zadovoljan :D

Link to comment
Share on other sites

to isnogood- mislim da ne bi trebao biti zadovoljan, meni je prosječna oko 4.9 tu je oko 70/30 za grad, kada sam ga baš mazio trošio je 4.3l na 100km, s tankom sam znao priječi cc1050km -na more!

Na otvorenoj cesti troši oko 4l (žao mi je što nemam tempomat u 5 na nekih 80kmh troši 3l).

Dok po zimi kada auto malo ugrijem prije kretanja,očistim snijeg 5.6-6l.

1.5 DCI 86ks...

Link to comment
Share on other sites

Stanislav, mislim da postoji mala razlika (20,000 vs. 2,000,000 ljudi) u poimanju gradske vožnje u Našicama i Beogradu pa otud i veća razlika u potrošnji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.