Jump to content


goodie

Recommended Posts

Od nedavno imam Lagunu II 1.6 Expression 2004.g i nemam pojma što su ove dvije stvari koje vidite na slikama..pa pomoć molim...

photo0153md9.th.jpg

photo0155wr1.th.jpg

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja nesto slicno na cliu bas kod osvjetljenja gora na kabini.Neznam kad sam rastavio zaista nisam skontao nista ali moze se staviti tipa neki zvucnik kao sto sam ja imao za parking senzor ili nesto sto ti se javlja signalom pa da ga nista ne ometa.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja nesto slicno na cliu bas kod osvjetljenja gora na kabini.Neznam kad sam rastavio zaista nisam skontao nista ali moze se staviti tipa neki zvucnik kao sto sam ja imao za parking senzor ili nesto sto ti se javlja signalom pa da ga nista ne ometa.

Inače, kad se gleda kroz te rešetkice na retrovizoru, vide se unutra neke žice i instalacije..pa ne kužim kaj je to..i ako već unutra i jesu instalacije, što će rešetkice?

Edited by goodie
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ono prvo mjesto za bluetooth, akod mene je tu smjesten i senzor za kisu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo je prijemnik signala za otvaranje-zatvaranje auta, drugo je zvučnik za signal od senzora.

Link to comment
Share on other sites

Prvo je prijemnik signala za otvaranje-zatvaranje auta, drugo je zvučnik za signal od senzora.

Daj molim te pojasni drugo...dakle kad čujem bilo kakve zvukove od bilo kakvih senzora (npr. parking senzora), pišti iz tog zvučnika?

Link to comment
Share on other sites

Da.

eee hvala...

a sad kad već pitam tak gluposti...zašto na šajbi oko retrovizora im onako "mre

post-5141-1199222152_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je ovo kod retrovizora senzor temperature unutrašnjosti vozila kako bi automatska klima znala kaj je napravila ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je ovo kod retrovizora senzor temperature unutrašnjosti vozila kako bi automatska klima znala kaj je napravila ! ;)

ne, on je na kokpitu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je ovo kod retrovizora senzor temperature unutrašnjosti vozila kako bi automatska klima znala kaj je napravila ! ;)

Nije, pošto to imam i ja na Cliu a nemam automatsku klimu :)

Link to comment
Share on other sites

ne, on je na kokpitu.

ja ipak mislim da je jer sam imao priliku mjenjati (uz gomilu drugih stvari na toj staroj laguni II ph I), pa sam vidio da tu uz senzore za kišu i "noć" (staroj su se palila svjetla sama samo po noći) postoji i mali ventilatorčić koji "uzima" zrak i tako automatska klima regulira temperaturu u kabini! a tako su mi i u servisu rekli!

netko je napisao da to nije to jer je to isto imao a nije ima auto. klimu... pa mislim da bi bilo debilno da tvornica odluči postavljati dvije različite plastike, skuplja je proizvodnja!

Link to comment
Share on other sites

eee kad smo vec kod tips@tricks, zasto mi se na onom sredisnjem display-u na konzoli kod šajbe gdje bi trebao pokazivati tlak u gumama ne pokazuje niš osim nacrtanog auta...u user manualu sam pročitao da treba oprezno demontirati i montirati gume jer su senzori u ventilima...da se nije tu nešto spojeb***? Ili postoji on/off tipka za to?

Link to comment
Share on other sites

eee kad smo vec kod tips@tricks, zasto mi se na onom sredisnjem display-u na konzoli kod šajbe gdje bi trebao pokazivati tlak u gumama ne pokazuje niš osim nacrtanog auta...u user manualu sam pročitao da treba oprezno demontirati i montirati gume jer su senzori u ventilima...da se nije tu nešto spojeb***? Ili postoji on/off tipka za to?

on/off tipka koliko je meni poznato, ne postoji... senzori tlaka u gumama se nalaze na ventilima, tako npr meni sad ne pokazuje tlak u gumama (a to pokazuje tamo kod cajgera) jer sam stavio zimulje ne čeličnim felgama i cijelo vrijeme me upozorava da nešto ne valja sa senzorima... pa moguće da ti je prčkano po ventilima ili nešto sl.! znam da svaki senzor ima svoje mjesto.. svaki je označen drugom bojom! (taj na ventilima) ne znam jel ima utjecaja ako se npr. prednje gume stave nazad i obrnuto, ali zašto bi inače svaki senzor bio druge boje! pretpostavljam da svaka, guma, odnosno felga na kojoj je ventil ima svoje mjesto! nisam siguran... :hey:

EDIT: tlak ne pokazuje na središnjoj konzoli tamo di je auto nacrtan, već kod cajgera na ekranu... bar je tako na ph II, pa moguće da nemaš senzore tlaka!

Edited by LagunaGT
Link to comment
Share on other sites

Imam, na phI je na sredisnjem ekranu, lijevo od ekrana na kojem pokazje vrijeme i temperaturu vani...vjerovatno je kod promjene guma nekaj sjeb...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Mislim da ti je ovo kod retrovizora senzor temperature unutrašnjosti vozila kako bi automatska klima znala kaj je napravila ! ;)

Dobro vam je rekao,tko ne vjeruje nek skine retrovizor,pa nek proba.

Auti bez aut. klime to isto imaju da ne bi imali dvije vrste retrovizora jeftinja im je proizvodnja i monta

Link to comment
Share on other sites

eee hvala...

a sad kad već pitam tak gluposti...zašto na šajbi oko retrovizora im onako "mre

Link to comment
Share on other sites

To je zaštita od sunca, jer suncobrani ne pokrivaju to područje kad ih spustiš, pa bi ti suce pičilo u oči

Zanimljivo, koliko ja znam šajba ima zaštitu od infracrvenog zračenja (da se manje grije unutrašnjost) na tom mjestu nema zaštite pa se mogu staviti uređaji koji koriste infracrveno područje kao npr. ENC

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Zanimljivo, koliko ja znam šajba ima zaštitu od infracrvenog zračenja (da se manje grije unutrašnjost) na tom mjestu nema zaštite pa se mogu staviti uređaji koji koriste infracrveno područje kao npr. ENC

mozda nisam dobro skuzio kaj si napisao, ali enc-u ne smetaju nikakve zastite na sajbi, dapace, moze ti biti i u bilo kojem pretincu i opet ce ga ocitati kad ulazis na rampu. Jedan mi je tvrdio da mu radi i iz gepeka, to nisam probavao.

Link to comment
Share on other sites

mozda nisam dobro skuzio kaj si napisao, ali enc-u ne smetaju nikakve zastite na sajbi, dapace, moze ti biti i u bilo kojem pretincu i opet ce ga ocitati kad ulazis na rampu. Jedan mi je tvrdio da mu radi i iz gepeka, to nisam probavao.

Ne bih se slo

Link to comment
Share on other sites

Termozaštitne šajbe (one s plavkastim odsjajem) smetaju ENC-u i sličnim uređajima, a čak i policijskom radaru. Čitao sam o tome negdje da su u jednoj dr

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.