Jump to content

1.9 dti 80hp tuning


dti

Recommended Posts

Pozdrav, mozda je topic vec bio negdje ali ja ga nisam nasao :bigl: , naime zanima me kakve su sanse za tuning ovog motora...dali treba ugraditi IC ili samo chip..uglavnom vaše misljenje..

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, mozda je topic vec bio negdje ali ja ga nisam nasao :bigl: , naime zanima me kakve su sanse za tuning ovog motora...dali treba ugraditi IC ili samo chip..uglavnom vaše misljenje..

ja stavio samo čip prije 3g i sve 5 do sada. promjene su drastične. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Koliko konjica ima sada tvoj clio?

btw. jel ovi motori od 80hp nemaju IC ili samo moj nema :??:

Link to comment
Share on other sites

Koliko konjica ima sada tvoj clio?

btw. jel ovi motori od 80hp nemaju IC ili samo moj nema :??:

80hp nema IC.

sad ima nekih 115hp

Link to comment
Share on other sites

80hp nema IC.

sad ima nekih 115hp

opa... pa to onda papa dci 100tke ko nis!! si mjeril kaj ubrzanja... do stotke il 402?

Link to comment
Share on other sites

opa... pa to onda papa dci 100tke ko nis!! si mjeril kaj ubrzanja... do stotke il 402?

ne misliš valjda da stvarno ima oko 115ks sa remap-om, a nije stavio IC :D

Link to comment
Share on other sites

Bas i ja kontan da je to malo previse bez IC, jer na netuima remap sa 98ps i nemoze vise....valjda

Link to comment
Share on other sites

ne misliš valjda da stvarno ima oko 115ks sa remap-om, a nije stavio IC :D

pa kajjaznam... veli covjek da ima 115... a sad kak je do tog dosel ne znam... a da bi rado odmjeril snage, cisto radi znatizelje... to bas bi :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Slavonac je to prvi ugradio,mislim da ga vise nema na forumu,fizicki je mjenjao chip kod Tibora...

Link to comment
Share on other sites

Slavonac je to prvi ugradio,mislim da ga vise nema na forumu,fizicki je mjenjao chip kod Tibora...

Bosch EDC15 C2 je elektronika ako se ne varam... ide to i bez mjenjanja čip-a... treba komp vani...

ja bi svakako intercooler ugradio i chipa-o... nikako bez

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

ne misliš valjda da stvarno ima oko 115ks sa remap-om, a nije stavio IC :D

hm gle znam ja to sve.

meni je to radio Tibor. kolko se sjećam reko je da kod tog modela nema potrebe za ICom zbog specifične turbine.

ljudi koji kontaju kakove su turbine na ovom slabijem i jačem modelu s ICom znaju zašto nema baš nekog smisla.

čovjek mi je to fino objasnio i odusto sam od ICa. ne sjećam se više točno detalja.

ako mi neko plati valjke moremo mu izmjerit kolko točno ima HP.

:laugh:

a što se tiće remapa postoje različiti...

a ono što "serijski" radi ekipi mo

Link to comment
Share on other sites

Moram se ubaciti iako nemam nikakav novi savijet...

Stardust, ti stvarno mislis da mozes dignuti snagu auta za preko 43% sa remapiranjem. Mene stvarno nije briga koliko stvarno tvoj auto ima konja ali da to kazes bilo kome tko se imalo razumije u turbo tehniku bi ti se nasmijao u lice da se zacrvenis. Nijedna serijski ugradena turbina nije toliko jaka tj. ima toliko rezerve da se izvuce ta konjaza. Jos jedan problem je sto ti nemas IC pa je temperatura prenabijanja povecana sto znaci da je tlak turbine dignut za dodatnih cca. 15% nego u slucaju da imas IC.

Link to comment
Share on other sites

i ja neman savjet, samo mi nije jasno - zar je toliko teško stavit IC kojih ima već po 400-500kn polovnih..?

Link to comment
Share on other sites

i ja neman savjet, samo mi nije jasno - zar je toliko teško stavit IC kojih ima već po 400-500kn polovnih..?

heh mo

Edited by Stardust
Link to comment
Share on other sites

99-a godina, scenic 1.9 dti, uspješno remapiran bez vađenja čipa i stavljanja u programator...

pa ja reko da se na mom modelu ne mo

Link to comment
Share on other sites

hm, ja ipak stavljam IC s ventilatorom na sebi i termostatom.....a onda ide cip....a mozda i vnt20 turbo.

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti upoznat sto je VNT turbina i koliko ona uopce kosta?

Link to comment
Share on other sites

hm, ja ipak stavljam IC s ventilatorom na sebi i termostatom.....a onda ide cip....a mozda i vnt20 turbo.

aj poslikaj kad ces to uglavit u clia.

bas me zanima kak će to izgledat.

jel imaš klimu?

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti upoznat sto je VNT turbina i koliko ona uopce kosta?

NE nisam da nije to za biciklo....ona pedala :bigl:

Link to comment
Share on other sites

aj poslikaj kad ces to uglavit u clia.

bas me zanima kak će to izgledat.

jel imaš klimu?

Ima klimu, nemam jos vnt turbo ali doce za koji mjesec....kad frend bude dolazio..ima nekog audija v6 tdi slupanog pa kaze da ima na njem..valjda

IC sam skinuo s Jette i stavio na njeg manji ventilator s rucno pravljenim tremostat da otvara n 44 stepena....kazu da je 44 temp odgovarajuca..

samo me brine prostor...mali..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.