Jump to content

Pozdrav iz Moskve


Scuderia

Recommended Posts

Dobar dan dragi clanovi Renault club Forum-a.

Ja trenutno zivim i radim u Moskvi, a odnedavno sam vlasnik automobila Renault Megane Sedan 1.6 16V Extreme.

S njim sam u proteklih 4 mjeseca otkako sam ga preuzeo prosao otprilike 8000 km.

Nadam se da cu na ovom forumu moci razmjeniti svoja iskustva sa ostalim clanovima vezana uz vlasnistvo i eksploataciju Renault automobila i ponesto nauciti.

Isto tako, nadam se da ce moja iskustva koja cu skupljati kilometrima izvezenim u ovom megapolusu, biti korisni ili da ce barem docarati kako je to ovdje voziti automobil i pokazati ostalim clanovima da u Hrvatskoj sto se prometa tice i nije sve tako crno - dapace.

Link to comment
Share on other sites

Welcome!

Znači iz Broda si a u Moskvi si?

Kud baš tamo?

Link to comment
Share on other sites

to te ja pitam... i rusi vozikaju renaulte! raspaljotka! :bigl:

dobro nam doso! :hey:

Vozaju i to kako.

Cak su i dosta jeftiniji nego u HR. Moj je kostao cca 106.000 kn (kada preracunam iz rubalja u kune) sa kompletnom opremom (metalik lak, automat. klima, sva stakla na struju, grijani retrovizori na struju, grijanje sjedala, posebne presvlake, senzor za svjetla, senzor za brisace, straznji paktronic, zavjese na zadnjim vratima i zadnjem staklu) a i dobio sam zimske gume kao poklon. Isto tako ovdje se Logan prodaje pod znackom Renaulta, tako da ima Renaulta koliko hoces.

Link to comment
Share on other sites

Vozaju i to kako.

Cak su i dosta jeftiniji nego u HR. Moj je kostao cca 106.000 kn (kada preracunam iz rubalja u kune) sa kompletnom opremom (metalik lak, automat. klima, sva stakla na struju, grijani retrovizori na struju, grijanje sjedala, posebne presvlake, senzor za svjetla, senzor za brisace, straznji paktronic, zavjese na zadnjim vratima i zadnjem staklu) a i dobio sam zimske gume kao poklon. Isto tako ovdje se Logan prodaje pod znackom Renaulta, tako da ima Renaulta koliko hoces.

bome impresivna oprema... i jos takva cijena!! svaka cast! nadam se da te bude i sluzil kak spada!! :hey:

Link to comment
Share on other sites

bome impresivna oprema... i jos takva cijena!! svaka cast! nadam se da te bude i sluzil kak spada!! :hey:

Cuj sastavljen je u Turskoj.

Odmah po izlasku iz salona su mi stelali vrata od prtljaznika jer su se tesko zatvarala.

Pregorila je zarulja kratkog svjetla na prednjem lijevom faru i zarulja desnog stop svjetla.

Ali moram ti reci da je servis do sada (kucam u drvo da ne ureknem) - odlican. Cini se da je Renault ovdje uveo reda i svoje prave standarde kada je to u pitanju.

Vidjet cemo kako stvari idu dalje. Uskoro ce i prvi redovni servis pa cemo vidjeti.

Inace, nisam napisao da je u gore navedenoj opremi posebno povisen ovjes radi ruskih cesta, posebna priprema motora za start u zimskim uvjetima i ugradjena metalna zastita motora s donje strane, a i cijena koju sam naveo je ukljucila i alarmni sistem intergriran u karticu-kljuc.

Kazem ti da je cijena stvarno bila povoljna.

Posebna akcija koja se naziva Extreme - koliko sam gledao u HR Extreme je oznaka za nekakvu pocetnu opremu a ne ovakav paket.

Link to comment
Share on other sites

bome je oprema extremna!! ne, kod nas nije ni priblizna... posebno mi se dopada ova oprema za "ruske" uvjete :)... svaka cast! mogo bi se i nas renault malo ugledat u njih...

zarulje u renaultima pucaju ko kokice... a ovo za prtljaznik... hm, smjesno.. al bitno da je sve ok... moj je stavljen skup u Fra i razmak izmedju fara i haube nije jednak s obe strane! tak da meni prednja hauba malo na krivo stoji od pocetka... al sve oke kod zatvaranja... sta's, to je renault... a cijena po kojij si ga dobil je wow!!

Link to comment
Share on other sites

bome je oprema extremna!! ne, kod nas nije ni priblizna... posebno mi se dopada ova oprema za "ruske" uvjete :)... svaka cast! mogo bi se i nas renault malo ugledat u njih...

zarulje u renaultima pucaju ko kokice... a ovo za prtljaznik... hm, smjesno.. al bitno da je sve ok... moj je stavljen skup u Fra i razmak izmedju fara i haube nije jednak s obe strane! tak da meni prednja hauba malo na krivo stoji od pocetka... al sve oke kod zatvaranja... sta's, to je renault... a cijena po kojij si ga dobil je wow!!

Da. Cijena je da ne povjerujes. Jos imaju i beskamatni kredit ako platis 50% auta odjednom.

Cuj - ovdje kao i svugdje dolar jako pada a Turci koliko mi se cini daju dolarske cijene. Osim toga, Renault je kupio tvornicu mislim VAZ-a ili koga vec ovdje u Rusiji tako da vjerojatno ima neke beneficije ili trikove kod uvoza svojih vozila u Rusiju a proizvedena su u trecim zemljama.

Inace, materijali unutra i sve ostalo je jednako kao i u svim ostalim Megane-ima. Mekana plastika gdje treba, kvalitetne presvlake gdje treba - znaci u tome se nije fusarilo.

Link to comment
Share on other sites

Da. Cijena je da ne povjerujes. Jos imaju i beskamatni kredit ako platis 50% auta odjednom.

daj nemoj me!! hebote, ima jos kaj!? u svakom postu nest!! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

daj nemoj me!! hebote, ima jos kaj!? u svakom postu nest!! :laugh:

:) nema vise. Mislim da sam ispucao sve.

Ovdje je inace prodaja auta, poslije nafte i plina, mislim trenutno najveci biznis.

Poceli su graditi ogromne shopping centre - ali s autima. Jucer sam isao promjeniti zarulje (jer se naravno na Megane-u ne mogu promjeniti samostalno barem ne na farovima) u jedan centar. Prodaja auta je na 5 etaza - prisutni su svi proizvodjaci mislim, cak ima i Bently-a iako preko 3ceg posrednika, a servis na 4 etaze u susjednoj zgradurini (opet za sve tko ima prodaju u prvoj zgradurini). Ludo. J...es ZG Auto show :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao Scuderia :wavey: Tebi je izgleda upala kašika u med,što se kupovine auta tiče :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao Scuderia :wavey: Tebi je izgleda upala kašika u med,što se kupovine auta tiče :bigl:

:) Vidjet cemo. Mozda je samo malo zagrebala vrh u tegli. Cek da jos malo provozam pa da vidimo jeli stvarno upala ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.