Jump to content

Plin ZA clio 197


clio197_LPG

Recommended Posts

p.s. blento kolki ti je taj rezervar u podnici? i kak si zadovoljan za sad s tim?potrosnja? auto je i tak malo lijen na nizim okretajima, jel sad jos lijeniji, tj. sporiji odaziv gasa?

boca je od 40 L ...hmm...stane oko 37L...za tih 120 kuna..predje oko 450km gradske voznje...

potrosnja benzina je oko 8L/100km

gubitak snage je zanemariv u normalnoj gradskoj voznji i jedina razlika koju vidim je tek iznad 4000 + okretaja ...na benzinu mi nekako jace povuce na visim okretajima...dok na plinu vuce linearno ...odnosno nema onog (jako) blagog osjecaja ubrzanja kad stisnes papucicu do kraja...

vjerujem da se to ne bili osjecalo na jacem motoru...odnoso RS-u

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • clio197_LPG

    17

  • Spex

    8

  • Coupe RS

    6

  • twingara

    5

Top Posters In This Topic

ma twingara bez uvrede al ovo tvoje ne stoji. pa ak ce auto bit bacen van balansa zbog 40 kg necega. pa hebes onda takav auto. kaj to onda znaci da bi na suvozacev sic trebo stavit 90 kg tereta tak da bude sve izjednaceno kad se sam vozim u autu. to mi je glupost. a kaj se tice zadnjeg kraja, clio 197 koji sam ja imao na probi tri dana je i tak i tak bio malo preziv kod kocenja naglog. mozda mu ovo pomogne.

p.s. ova tvoja ideja je najskuplja. kupit jos jedan auto je van pameti. taj auto od tocke A do tocke B kosta min. 3000 E ( a da klimu ima jer se po ljeti nebum svical u autu ), plus plin soma, plus registracija, plus kvarovi ( kojih ce na kanti od 3000 E bit kolko volis al i kolko ne volis )..... to bi tek bila genijalnost godine.

Kupi onda dizela - drži cijenu, troši manje od benzinca, nemaš dodatnih ulaganja u instalaciju plina npr, a i jeftiniji je od CS-a...pogotovo ako radiš toliko km s autom

Mi imamo 3 auta i motor, tako da znam o čemu pričam - ja radim >25000km s Combom, stari >35000 s Audijem, 10000 km s Raptorom, a kada dođe Clio nadam se da neću raditi više od 15000km godišnje zato jer sam si taj auto kupio gušta radi... :dobroje:

P.S. Zar misliš da cijene plina neće ići gore u narednih par godina - desit će ti se da će se cijena benzina i plina gotovo izjednačiti (vjerojatno će plin biti max 1kn jeftiniji) zato jer će potražnja porasti, a ponuda ostati ista (zakon ponude-potražnje) - nešto slično što se desilo s dizelom (premda ne vidim razlog za takvo povećanje cijena doli povećanje marže prodavača goriva)?

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

P.S. Zar misliš da cijene plina neće ići gore u narednih par godina - desit će ti se da će se cijena benzina i plina gotovo izjednačiti (vjerojatno će plin biti max 1kn jeftiniji) zato jer će potra
Link to comment
Share on other sites

Raptor nece ...

1. plin je energent i ako se digne cijena njega..dize se cijena svim onima koji koriste LPG u kuci...(plinske boce..grijanje i sl)

2. EU je propisala da LPG smije biti max 50% cijene najskuipljeg goriva...

3. vecinu plina INA spali..jer nema gdje skladistiti ...od onog sto se ne spali najvecu kolicinu INA prodaje ...odnosno izvozi van za 90lipa/litri (mi placamo 3,35)

4. mi plinasi vec sad placamo najskuplji LPG (osim kampera u onim malim bocicama za kuhala) ...a svega par % LPG-a ide na automobile..

5. LPG je cist...te je pretpostavka da ce biti daljnja stimulacija drzave da cijena goriva ostane ista....a ima ga u velikim kolicinama..

Biodizel i ostala goriva slicna goriva vjerojatno nece zaziviti naveliko...jer zbog njega raste cijena kukuruza...smanjuje se proizvodnja zita,...ta povecava se potraznja iz zemalja Kine i Indije...te zbog sveg toga cijene hrane pocinju divljati .

uzmi u obzir da je do nedavno cijena kukuruza bila 0,90 lipa/kg ...dok je danas presla cijenu 1,6kn s tendencijom rasta cijene...

Anyway..dizel i benzin zagadjuju vise okolis...te ce zbog toga biti veci nameti na njih...nego na LPG

Nisam, da budem iskren, baš previše proučavao "problematiku" plina, ali nadam se da si u pravu (premda

Link to comment
Share on other sites

Blento nije blentav kao šta će netko po nicku zaključiti i sla

Link to comment
Share on other sites

sve bolje teme u vezi 197-ice!

od udobnosti do plina.

Sutra bude pitanje u vezi kuke za clio 197.

ovi ti nece staviti plin,a ja ti nebi ni auto dao na njihovom mjestu.

Edited by bandi 197
Link to comment
Share on other sites

Meni, unatoč svemu što se piše, i dalje nije jasno zašto je netko protiv plina... Uzmeš Clia 197. Uzmeš najskuplji i najmoderniji plinski sustav. Kad ga fino poštelaš, auto se opet vrti do 7000 okr i ide kao na benzinu. Ako i ne ide, ljudsko tijelo i ljudska osjetila to ne mogu osjetiti. Ne bi ni istrenirani labrador, a kamoli evoluirani majmuni poput nas :laugh: Recimo da ga ne poštelamo fino, pa se vrti samo do 6500. Onda se vozi na plin u normalnoj vo

Link to comment
Share on other sites

samo sirotinja ugraduje plin u cayenne i porsche carrere... to su ljudi kaj kupe aute izvan mogucnosti i na lising. Da imaju love nebi kupili na lising ili kredit.

Nikad nebi zbog sebe i zbog djece ugradio plin u auto...

Link to comment
Share on other sites

Da zeko, djeca će ti ostati neplodna ako imaš plin u autu :lool:

Ili mo

Link to comment
Share on other sites

Spex...nećemo o tome. Ako počnemo nećemo završiti ni nakon 10 stranica. Aj da već nije postojao takav topic...ali ima ta tema i napisano je dosta toga. Koga zanima, pogledat će. :)

Na kraju krajeva, svatko ima svoja pravila i principe...i ako ne

Link to comment
Share on other sites

Meni, unatoč svemu što se piše, i dalje nije jasno zašto je netko protiv plina... Uzmeš Clia 197. Uzmeš najskuplji i najmoderniji plinski sustav. Kad ga fino poštelaš, auto se opet vrti do 7000 okr i ide kao na benzinu. Ako i ne ide, ljudsko tijelo i ljudska osjetila to ne mogu osjetiti. Ne bi ni istrenirani labrador, a kamoli evoluirani majmuni poput nas :laugh: Recimo da ga ne poštelamo fino, pa se vrti samo do 6500. Onda se vozi na plin u normalnoj vo
Link to comment
Share on other sites

Spex...nemoj se ljutiti ali o tome ćemo moći pravo razgovarati tek kad budeš imao RS-a i ako ga budeš imao. I ja sam mislio da bih stavljao plin u svaki auto koji troši više od 8-9 litara na 100 km...i bio sam zagovornik plina u autu. I još sam uvijek...ali ne ako je auto sportaš. Promjenio sam mišljenje kad sam kupio ovaj svoj auto. I nije sve u konjima nego u tipu automobila. Naprimjer, BMW 330ci je cuope srednje klase i ima 231 ks ali u njega bih stavio plin jer auto ne spušta ispod 15 litara i realno ga ne bih mogao tankati obzirom na moja primanja i godišnju kilometra

Link to comment
Share on other sites

Spex...nemoj se ljutiti ali o tome ćemo moći pravo razgovarati tek kad budeš imap RS i ako ga budeš imao. I ja sam mislio da bih stavljao plin u svaki auto koji troši više od 8-9 litara na 100 km...i bio sam zagovornik plina u autu. I još sam uvijek...ali ne ako je auto sportaš. Promjenio sam mišljenje kad sam kupio ovaj svoj auto.

I zato molim još jedanput da ne uništavamo temu... ;)

tako je... to je ono što im ja pokušavam objasnit...

ali jednostavno, uzmite vreću cementa i stavite na dva bloketa u gepekt... pa da vidimo kako nema utjecaja ta masa na malo povišenom mjestu u gepektu... plin kod nas je daleko od dobrog plina!!! uvjerio sam se na svojoj ko

Link to comment
Share on other sites

Nismo skroz OT, ali ok. No samo ću reći da sam se s Twingarom vozio xx puta, kao što sam i vozio njegovog Clia, i nisam primijetio ništa radi čega bih promijenio mišljenje. ;)

Osim onog ru

Link to comment
Share on other sites

Nismo skroz OT, ali ok. No samo ću reći da sam se s Twingarom vozio xx puta, kao što sam i vozio njegovog Clia, i nisam primijetio ništa radi čega bih promijenio mišljenje. ;)

Osim onog ru

Link to comment
Share on other sites

Spex...ti si racionalan čovjek. To se vidi i iz tvog izbora auta. Clio dci sa 82 konja, rabljen ali sa malo kilometara, taman da izgubi malo na cijeni a da nije pohaban. I to je ok...90% ljudi tako razmišlja. I logično je da bi čovjek poput tebe pogledao realno neke stvari, za 15 sekundi stvorio sebi računicu u glavi i stavio plin u svoj auto...u bilokoji auto na benzin. Ali ti se ne uklapaš tu u našu priču...jer mi (vlasnici tih wra

Link to comment
Share on other sites

Nije meni dosta 82 ks tongue.gif

Nego si tada nisam mogao priuštiti nešto skuplje i da troši više. Doduše, ne mogu baš ni sad, ali da sam onda imao stalni posao kao sad, kupio bi i ja RS-a smilie2.gif

A ja ulje plaćam 110 kn/litru kao što bi mogli i vi, jer ta od 150 su bacanje para s obzirom da niste na stazi svaki tjedan tongue.gif

I ponavljam, ok je da netko ne

Link to comment
Share on other sites

samo sirotinja ugraduje plin u cayenne i porsche carrere... to su ljudi kaj kupe aute izvan mogucnosti i na lising. Da imaju love nebi kupili na lising ili kredit.

Nikad nebi zbog sebe i zbog djece ugradio plin u auto...

zec ti ga tak baljezgas da je to blesavo. ovo za djecu je takva debilana. pa kaj ti meni hoces reci da benzin nije zapaljiv. prvo debljina oplate na tanku za plin je u pravilu 130 - 180 % deblja od oplate iliti debljine lima ( ili od cega se vec radi ) nego na rezervoaru za benzin. tako da ak negdje nekaj eksplodira eksplodiralo bu na autu.

Link to comment
Share on other sites

Spex...nećemo o tome. Ako počnemo nećemo završiti ni nakon 10 stranica. Aj da već nije postojao takav topic...ali ima ta tema i napisano je dosta toga. Koga zanima, pogledat će. :)

Na kraju krajeva, svatko ima svoja pravila i principe...i ako ne

Link to comment
Share on other sites

Inače...Tomo28...i ti isto imaš običan auto...i tu je plin ok. A zeko...imaš već 20% warna, ako nešto zamolim onda molim da to pokušaš ispoštovati. ;)

ne pričam ni ja za "obične" aute :bigl: (kaj tebi ovo malo ne zvuči glupo tj po čem je clio sport tako jako poseban ili ne običan) isto mislim na sporta i zašto ne

evo toca ima plin a i dalje vozi sportiva auta (tj ak sam dobro shvatio koristi ga i u svrhe natjecanja) i nije mu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.