Jump to content


Anes

Recommended Posts

Pozdrav ljudi imam udarenog Kangoo-a 2006 godiste pa mi treba sada boja da zamijesam i da ofarbam to sve, ali mi se boja ne moze potrefiti, imam neke kodove na suvozacevom štoku, jedno 4 reda, pa me zanima dali neko zna gdije tacno dodje kod boje za renaultova vozila ali 2006 g jer nije isto kao i kod 2005

hvala puno ;)

Link to comment
Share on other sites

ovisi koja je boja... imaš nešto kao BTN, B66, RNR......

nikad ti to neće bit isto, pogotovo ako je metalik i ovisi od koliko boja se miješa... što više boja, te

Link to comment
Share on other sites

pa da odvukao sam ga lakireru normalno, ali ne mogu naci boju a to je ovakav na slici mog avatara nasli smo neku boju po kodu C66 ači malo je drugacija

Link to comment
Share on other sites

pa da odvukao sam ga lakireru normalno, ali ne mogu naci boju a to je ovakav na slici mog avatara nasli smo neku boju po kodu C66 ači malo je drugacija

Potra

Link to comment
Share on other sites

Ma sa metalik bojom nema toliko odstupanja kao sa akrilnim bojama gdje dolazi do stradavanja pigmenata pod utjecajem sunca, odnosno matiranja. A obzirom na starost auta sumnjam da i došlo do matiranja i na akrilnoj boji.

Tvoj kod boje barem u programu boja s kojima ja radim ima 3 varijante i za svaku varijantu imam karticu koja je ručno špricana. Neću sad promovirati nikoju marku ali svaki ozbiljniji proizvođač boja to bi trebao imati u ponudi. Te kartice kad ih uzmeš zasebno izgledaju skoro 100% jednako međutim kad ih staviš jednu pored druge onda vidiš da ima jako male razlike, a ta razlika je dovoljna da utječe na razliku boje na autu. Kolike su to oscilacije - postoji preko 15000 nijansi i 15000 tih kartica pa ti sad sebi zamisli kolike su to razlike između pojedinih boja.

Inače ne znam što se lakira na vozilu, jer netko je gore spomenuo jedan način lakiranja a to je ušpricavanje.

Naime ako se lakira recimo prednji blatobran jer je oštećen, automatski se element do njega prematira - u ovom slučaju vrata i na njih se prilikom bojanja blatobrana nanese malo da se tako izrazim "magle" i nakon toga se sve kompletno prelakira bezbojnim lakom - dakle i blatobran i vrata.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.