Jump to content

Folija za stakla


industrial

Recommended Posts

jel stavljao neko sam foliju na Cliace II,ona bocna idu bez problema,al evo pokusao vec 2 puta zadnje i nemogu izvuc to nikako jer je staklo previse krivo.dal ima neka fora?cuo sam za industrijski fen al ja nemam di njega posudit,a i svejedno mi nije jasno da se ona sa njim uspije tolko razvuc/skupit kolko treba da sjedne na ovo usrano zadnje staklo.. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

jel stavljao neko sam foliju na Cliace II,ona bocna idu bez problema,al evo pokusao vec 2 puta zadnje i nemogu izvuc to nikako jer je staklo previse krivo.dal ima neka fora?cuo sam za industrijski fen al ja nemam di njega posudit,a i svejedno mi nije jasno da se ona sa njim uspije tolko razvuc/skupit kolko treba da sjedne na ovo usrano zadnje staklo.. :nezna:

zadnje staklo na clio II je nočna mora ljudi kojima je postavljanje folija kruh. samo da te ohrabrim :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Folija se prije postavljanja stavlja s vanjske strane na staklo (samo se stavi, ne istiskuje se zrak) i grije fenom da poprimi oblik...i onda tek ide na sapun i vodu iznutra. Mal je zeznuto na Cliu II ali tako ljudi rade.

Koju foliju su kupio...koji brand? Ako je folija lošija nećeš ju ni uspit postaviti...

Link to comment
Share on other sites

grijao sam je jos vani na staklu i bas se nista ne desava sa njom.bit ce da je problem u tome sta folija dodje 70kn.al najbolje je sta je dosta debela i bez problema se postavlja na bocna.

onda mi jos preostaje da je probam izrezat po grijacima pa kako ispadne da ispadne?

Link to comment
Share on other sites

ako je folija koja se ne da grijati (vjerojatno je) onda nema sanse da ju dobijes, mozes jesino iz nekoliko dijelova ju raditi, rezati si trake...

i moras ju grijati industrijskim fenom, nikako drugacije... (osim mahera koji rade s brenerom)

Link to comment
Share on other sites

ako ces rezat neznam kako ce ti to dobro ispasti...

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavljo foliju na alfu 145 bocne idu bez peoblema ali zadnje mi nije nikak išla , poteošio sam tolko folije da sam mogo platit profićima da mi to naprave, a s coupeom sam bio pametniji i dao 1300kn i sad je to kak terba

Link to comment
Share on other sites

nije mi folija bas tolko bitna da dajem te pare za zatamnit stakla,zadovoljit cu se i sa ovim bocnima samo jer auto ipak malo bolje izgleda.al cu jos prije probat sa rezanjem po grijacima stavit zadnju,taman da iskoristim zadnji metar druge golije i onda odustajem.

zahvaljujem se svima,skuzio sam da nema sanse sa ovom jeftinjara folijom to izvest kako treba.

Link to comment
Share on other sites

nisam znao da sac do ugradjuje,pa sta oni mogu nesto napravit kako treba?svi pricaju da je smrad,a i sam sam se uvjerio od masu ljudi da je skup za pop....

sutra idem na godisnji,za 2 tjedna sam opet u ri,pa cu te nazvat ako ne odes pa zapicimo skupa.

btw znam ti vidjet autic parkiran na obali kod gata :yeah:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kad sam isao stavljati na Lagunu rekao mi je da zadnja folija ide u komadu, ali nije, rezana je po grijacu.. Izvana se nemoze nista primjetiti.

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

prije 4 godine sam gledao i asistirao liku koji razvlači clitače otraga u komadu ali samo sa 3m i lumarom prolazi..

ja sam samostalno učio na svojem i nakraju mi je dop**ilo pa sam ga pregrijao u gornjem kutu pa se sčmrknulo..

sad imam od trečeg gornjeg grijača prazno al mi nje bed jer sam stavio nalju..

treba imati kvalitetnu foliju i čelične

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 3M foliju, spojeno na grijačima. Izvana izgleda savršeno.

Sitne nepravilnosti iznutra sam popravio crnim voštanim štiftom, koji se dobije uz Sonax crnu polir pastu (auto je crni). Vrlo sam zadovoljan rezultatom, jer sad i iznutra izgleda skoro savršeno.

Pretpostavljam da se u knji

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se ekipa pati s zadnjom šajbom, ja sam svog scenica dao u www.dajfolije.com , dobio popust za djete ;) i cijeli auto komplet platio oko 1800 kn nisam siguran.

Folije su foto senzibilne i iznutra se vidi kao da ih ni nema, a posel je obavljen odlično, nema nikakvog rezanja po pola šajbe itd.

Ipak to ljudi rade svakodnevno i normalno da to odrade vrhunski.

post-5414-1219137592_thumb.jpg

post-5414-1219137648_thumb.jpg

post-5414-1219137706_thumb.jpg

Edited by ! mario !
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Baš obratno, prednja bočna samo malo ili nimalo, a zadnja bočna i zadnja šajba koliko hoćeš

Link to comment
Share on other sites

Dali je netko koristio spray za zatamnjivanje stakla i kako to funkcionira, tj. dali traje, guli se, blijedi? Razmišljam si jedno 5,6 cm vrha šajbe ofarbat ili zatamnit

Link to comment
Share on other sites

U biti smeta mi sunce kad prolazi između suncobrana i retrovizora. Bolje opreme tu imaju točkasto zacrnjenje.

E sad kad bi stavio foliju cijelom du

Link to comment
Share on other sites

pa naljepi sa vanjske strane, ima par ljudi koje znam to i nikad problema, ne odljepljuje se ili ostecuje, a mozes miniwashem oprat komotno...

Link to comment
Share on other sites

trebalo bi skinut retrovizor prije postavljanja folije.........

Tolika picajzla baš i nisam :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.