Jump to content

1.2 TCE Gljiva


arunar

Recommended Posts

Kako staviti gljivu na navedeni motor te ako ima tko ideju za dovod hladnog zrak bio bih veoma zahvalan!

post-7227-1217582839_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A brijem da je to filter, unutra je nesto sto izgleda ko panel.

Link to comment
Share on other sites

e,skini tu kutiju komplet, natakni gljivu i nemas brige, kolko vidim, vec imas serijski cijev za hladan zrak, a i gljiva ti je relativno daletko od topline motora...

Link to comment
Share on other sites

fala, fala. Danas idem po gljivu pa postam slike kad ju stavim i neki filmic bi mogao past.

Link to comment
Share on other sites

ćut će se ko onaj tdci kramp s kojim mi dolazi uzurpirat radno mjesto... papče znao sam da ćeš kad-tad doć ovdje po savjete pošto si loš na guglu :D

Link to comment
Share on other sites

a mi se znamo :bigl: ? Mozda AZ?

Edited by arunar
Link to comment
Share on other sites

ma jašta nego az... ajd da ne spamam ti bezveze, svakak stavi neki clip da čujemo to čudo i tu mo

Link to comment
Share on other sites

Ovo sta si zaokruzio unutra ti je filter zraka ali postoji jedan problem nemozes skinut tu kutiju di ti je filter zraka jer ti smeta ova cijev od ja mislin serva, prodo san vec jedionom ako uspujes javi pa da probam i ja.

Link to comment
Share on other sites

Prvo moras maknuti akumulator i njegovo kuciste, odspojis dovod i odvod zraka na filteru i onda ga samo vodoravno povuces i ide van :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Isprobao ja par gljiva, al muci me jedan problemcek. Auto se s gljivom cuje prejebeno i opako se cuje blow off, ALI kad se vozi s laganim gasom, u trenutku kad tek pocne punit tlak gljiva sve i jedna proizvodi zvuk kao da netko trubi (probao 5 komada raznih velicina i oblika i jednu u karbonskom kucistu). To mi se nije nimalo svidjelo jer svi zivi na cesti misle da trubim.

Inace lako je montirati, skines cijelu kutiju od serijskog filtera i samo nataknes gljivu na cijev od usisa. Naravno treba improvizirati neki nosac od lima.

Druga stvar , ako se stavi prevelika gljiva gusi ga, pa pri kretanju cuga.

Javi dojmove kod sebe, posto me to zanima jaako. :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taj zvuk sta kazes kao da netko trubi se i kod mene cuje, recimo kada se vozim na nizim okretajima konstantnom brzinom i onda kao da pocne rezonirat. Tada malo stisnem gas i prestane. Neznam kako se cuje izvana ali kod mene nije kao da netko trubi nego kao da rezonira tj glasno vibrira. Pojacas muziku i sve 5.

Ali sto je je, blow off se cuje jebeno i zvuk je puno bolji.

Link to comment
Share on other sites

Taj zvuk sta kazes kao da netko trubi se i kod mene cuje, recimo kada se vozim na nizim okretajima konstantnom brzinom i onda kao da pocne rezonirat. Tada malo stisnem gas i prestane. Neznam kako se cuje izvana ali kod mene nije kao da netko trubi nego kao da rezonira tj glasno vibrira. Pojacas muziku i sve 5.

Ali sto je je, blow off se cuje jebeno i zvuk je puno bolji.

Ako nisi stavljao blow-off onda ti se ni ne moze cuti vec ti se cuje turbina tj. vrtnja krilaca u njoj.

Link to comment
Share on other sites

Pa ima blow off serijski, i itekako se cuje kad stavis gljivu. Sumnjam da krilca mogu radit tsssss zvuk.

Edited by bubi
Link to comment
Share on other sites

Pa ima blow off serijski, i itekako se cuje kad stavis gljivu. Sumnjam da krilca mogu radit tsssss zvuk.

E pa bas taj cuveni tssssss su krilca ;)

Ako i ima blow off onda je, kao sto je Brucci rekao, recirkulirajuci pa se ne cuje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.