Jump to content

Renault 5 1.4i


Smuchac

Recommended Posts

a slušaj tako-tako... pričvršćeni su ti nekim zakovicama...ja sam umjesto njih stavio šarafiće... ali moraš skidat dolje papučicu, imaš neki osigurač, njega izvučeš van, pa onda izbijaš lagano papučicu...dosta je sje***o bilo meni... :hey: :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    35

  • ShevaR4

    6

  • newbie

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Momci,pokusavam rijesit onaj problem s getribom. Pala je odluka da si uzmem neku polovnu s nekog auta. Kolega s foruma is Splita je otpao jer prodaje komplet auto a meni to ne odgovara,pa idemo dalje...

Dakle,imam dva auta s kojih bi mogao skinut getribu. Oba su devetnaestice i oba su s 1.4 motorom.

Jedan je u dobrom stanju ugasen prije dvije godine i vlasnik ga ne ne vozi nikako,jer ima neku Mečku trenutno,nisam jos uspio doc do coeka jer stalno radi van grada... Kad-tad cu ga uvatit...

Do tada ajmo na ovo:

Drugi je 19 Chamade i frendu je pretproslo ljeto odletio s parkinga u more (budala nije potegla rucnu) i odlezao sat vremena u moru na 10 metara dubine nakon cega su ga izvukli van. Za nekoliko dana (uistinu neznam sta je napravio) Chamade vozi po cesti bez beda,te je nakon nekoliko tjedana uginuo...

Sad je komplet u nekom grmu pa sam se bez frendovog znanja uvukao pod haubu i gledam getribu. Na prvi pogled ne izugleda lose i na njoj pise:

JB3 027

C175770

I kako mi Jure kaze JB3 i JB1 (moja originalna) idu na saraf na moj autic,a JB5 ne ide,sto bi znacilo da i ova "morska vila" takoder moze.

Postoji li sansa da je more uslo u getribu i nesto razjebalo,te isplati li se zajebavat oko te s auta koje je bilo u moru?

Hvala! :hey:

Link to comment
Share on other sites

a ti najbolje bi bilo skinut getribu i otvorit je samo da vidiš jel ju more nagrizlo mada mislim da nije uopće zašlo unutra. ak nije mijenjaj ulje i goni :hey: :hey:

Link to comment
Share on other sites

^^ Tako i ja mislim,jer je getriba ipak zatvoren sustav i ne vjerujem da je uslo more unutra... Prvo cu se bazirat na ovu devetnaesticu sta nije bila u moru,pa ako otpadne uzimam ovu morsku... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

I ovdje se davno ništa nije pisalo... :aua:

Kako je došlo drugo auto,peticu pripremam za tužan rastanak.

Sinoc je odveo frendu da promijeni manzete i getribu pa ju stavljam u oglase... :place:

Iz nje sam izvukao Alpine HU i stavio u Megane,a jeftino kupio na forumu Slony koji ce ic uz auto ako vlasnik (buduci) bude htio. S autom ce ic svi sistemi,sub i pojacalo takoder po zelji buduceg vlasnika,sto bi ni najvise odgovaralo da se sad ne za*ebavam s vadenjem tog audio postrojenja... :D

Inace,zove me frend jutros da je nemoguce narucit samo tlacni (druk) lezaj kod ovih iz Tokića s kojima on radi,jer navodno ide samo u kompletu (korpa,lamela i on) pa sam ja našo u Splitu za 69kn pa ce ic on ovih dana...

Auto ko auto,al moje prvo,i auto koje me nikad nije izdalo i na racun kojega sam ostao pri Renaultu i za kojeg me veze puno lijepih sjecanja i iskustava...

Mater mu,rasplakat cu se kad ga jednog dana ne bude ispred kuce... :)

Link to comment
Share on other sites

Auto ko auto,al moje prvo,i auto koje me nikad nije izdalo i na racun kojega sam ostao pri Renaultu i za kojeg me veze puno lijepih sjecanja i iskustava...

Mater mu,rasplakat cu se kad ga jednog dana ne bude ispred kuce... :)

Tako je to s prvim autima...

Samo da ti ostane u lijepom sjećanju... Kao moj prvi auto, već 3 tjedna bivši... :)

Link to comment
Share on other sites

Sve je to samo hrpa lima....brzo zaboraviš, a pogotovo ako mijenjaš sa novijim ljepšim i opremljenijim po mogućnosti bržim :D....i onda u jednom trenutku poželiš mijenjati auto svaki mjesec....ali to je već sf.

Link to comment
Share on other sites

Tako je to s prvim autima...

Samo da ti ostane u lijepom sjećanju... Kao moj prvi auto, već 3 tjedna bivši... :)

nemozes ti tako govorit,ti si vozio golfa,tko moze za tim zalit :nezna:

Link to comment
Share on other sites

ja se nadam da nije se odnosio na golfa kad je to pisao...isto gledam jucer sta je on to napisao :)

Link to comment
Share on other sites

Je, mislio sam na Golfa... I? Je li to kakav problem? :laugh:

Čuj, od 1995 u obitelji, prvi vlasnik tata, onda ja... u 14 godina 325000 km bez ikakvog problema, uredno održavan, nikad razbijen... Zbog njega sam htio opet VW... Ali sam ipak odustao od te namjere i nije mi žao, nimalo.

Link to comment
Share on other sites

Alo spammeri... :p

Jučer je došo druk/tlačni/potisni ležaj i danas ga nosim frendu mehaničaru,kad ono,s**nje....

Nije on ošo u vječna lovišta. Na lameli se belaj desio. Ona centralna rupa kroz koju ulazi poluosovina u getribu se razmrdala skroz i šeta se u svim smjerovima i zveči ko zvečka i to se je "čulo" a ne ležaj.

post-7112-1259955673_thumb.jpg

Zatim je frend našao dosta "lufta" u desnom krajniku i uočio kako su manžete letve od volana dobile po peezdi,i disk pločice su jako loše,tj. zrele za zamjenu.

Kako ne želim budućem vlasniku prodat rasturen (da se tako izrazim) auto,sve sam naručio i to me zadovoljstvo košta nepunih 500kn + u Merčep auto u Splitu. Već smo promijenili manžete na poluosovini,a tlačni ležaj sam na kraju krajeva zaquratz kupovao. Tko ga oće za 50 novaca nek se javi na PM. :hey:

U ponedjeljak bi autić trebao bit gotov pa ide na bubanj konačno.

Zatim,straznji lonac koji sam uzeo kod ISAP auspuha u ZG-u je skinut i dobio ga je frend za 100kn s tim da ce mi ugradit novi originalni straznji lonac. Ipak ce na ovaj moj auto uglavnom pucat stariji ljudi pa im zvuk nece igrat veliku ulogu. Takoder cu najvjerojatnije počupat svu muziku van i eventualno ostavit HU s prednjim zvucnicima čisto da zuji nešto malo... GTT sjedalo ce definitivno doc ovdje u oglase pa se pripremite. Ako ce nekome trebat straznja ploca sa ili bez elipsi i treceg stop svijetla svijetla moze je bez tih artikala dobit đaba od mene,a sa artiklima ide dogovor.

Volan necu vadit je sam originalnog raz*ebo pa nemam sta stavit umjesto njega,pa ako je nekome baš pri srcu,mozemo mijenjat za sitnu kompenzaciju....

Sta ja znam,to je uglavnom to... :)

Link to comment
Share on other sites

To im je inace standardna boljka rekao bih (srce i opruge popucaju) kod mene je to bilo kao djecija zvecka :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Narucio novu lamelu. Ležaj namjeravam ostavit jer nije izvrtio 5 iljada... Još je na vrijeme stavit novog,al koliko sam vidio,mena smisla... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

A sta ja znam... Talijanski su i jedan i drugi.... :nezna:

Ma ko ga *ebe,stavit cu ga kad je novi a ovog moze netko dobit đaba... :)

Link to comment
Share on other sites

Lako ga ja uvatim za grlo i zamrsim mu glavu u kablove od svjećica ili u lafetu. Ne sekiraj se :D

Mala smo sredina,pa nema straha.

Link to comment
Share on other sites

Sta kazem,iza toga stojim,a naknadne reklamacije ne uvazavamo... :rotfl:

Jbg,sve je sredeno,nove gume,regan do 08/2010,molim lijepo... ;)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad nabasa na topic,da sam zna prije... uuuu.... :D Evo pogleda sam onaj youtube video,di Montoya gasira zvijer sa novim zadnjim loncem. I baš je prava šteta šta se ništa ne čuje od klepetanja ventila! buahahaha :D

Link to comment
Share on other sites

koliko cepa

Ubacivao sam u google translate al nije pomoglo,pa pojasni malo... :p

@ Mario: Ako si za trampu javi se na PM. Imam i ja original al sam otpilio onu čašicu sta je vracala zmigavce...

@ Megane16V: Gade! :beah: Kad te montoja uvati paš vidit kako te lupaju ventili... :D

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.