Jump to content

Track Day


boko

Recommended Posts

2nata

dolazite na TD 19.10 ili na 402SR 12.10?

Edited by boko
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • K9K

    17

  • boko

    16

  • Xman

    11

  • vedran

    8

Top Posters In This Topic

2nata

dolazite na TD 19.10 ili na 402SR 12.10?

ma joj tek sam sad skontala da je ovo jedno a ovo drugo :D

ma ia sam sad u nedjelju dolje :D

Link to comment
Share on other sites

pa da bilo mi cudno jer sam na hraweb-u citao kako dolazite na SR,al dobro znas da ste dobrodosli i na TD ;)

Link to comment
Share on other sites

Eee nato nato...strit rejs ti je ono sto gone po ravnom i to je dosadno...track day je ono po krivinama i u krug i to je prava stvar...pomjerite termin i dodjite iduci vikend... :D

Link to comment
Share on other sites

hoce se ici grupnjak iz ZG? Ja bi mozda isao, da vidim dal ce bit 2/2 sa mjenjacem :)

Znaci gume se ne ubijaju tolko? Jel ima netko da je bio i na Marofu pa da moze usporedit te dvije staze po pitanju potrosnje guma?

Link to comment
Share on other sites

Nemogu uporediti...ali po proslogodisnjim iskustvima uopste nije strasno...bez problema ostanu gume da se vozas...tj ako vam bas nije zao nemorate uzimati posebne gume za stazu...

Definitivno je nedjelja...s tim da bilo ko ko planira dolaziti treba poslati priojavu...u suprotnom ako ne bude dovoljno prijava postoji mogucnost da se TD i otkaze...stoga molio bih ekipu koja misli doci da posalje taj mail...

Link to comment
Share on other sites

Nemogu uporediti...ali po proslogodisnjim iskustvima uopste nije strasno...bez problema ostanu gume da se vozas...tj ako vam bas nije zao nemorate uzimati posebne gume za stazu...

Definitivno je nedjelja...s tim da bilo ko ko planira dolaziti treba poslati priojavu...u suprotnom ako ne bude dovoljno prijava postoji mogucnost da se TD i otkaze...stoga molio bih ekipu koja misli doci da posalje taj mail...

ja cu odlucit kroz dan dva pa javim.

Link to comment
Share on other sites

Koliko samo RSova na forumu, a prijava nigdje... :roll: za sta vam sluze, za otic' u kupovinu? :plazi:

Edited by 0-100 7,3 sec
Link to comment
Share on other sites

Koliko samo RSova na forumu, a prijava nigdje... :roll: za sta vam sluze, za otic' u kupovinu? :plazi:

Meni slu

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspio skontati Zalužani su poprilično brza staza, sa ne previše oštrim asfaltom. Ako čovjek može odvest 15-ak krugova sa M+S gumama i bezbjedno se vratiti, onda ne treba bolji dokaz. Doduše, tako je bilo prošle godine, u međuvremenu je staza sređena (neki dijelovi), tako da bi, u suštini, najveća "potrošnja" mogla biti po kočnicama i gorivu... Znam da je prošle godine drug sa SUBARU WRX-om (Kenan ili mu buraz) skoro zapalio pločice nakon dva kruga (LUCAS/TRW), ali opet, bolje pločice nego dobre 17" ili 18" gume. :bigl:

Očekujem da ću skršiti gutu goriva, ali o tom po tom.

Za moj pojam, treba doći podržati ovako nešto, posebno zato što je svima relativno blizu i što je povoljnije nego npr. Grobnik, koji je u svemu skup (visoka cijena učešća, staza "jede" gume, udaljenost, itd.), a ljudi koji ovo organizuju se svojski trude da TD zaživi u tradiciju... Biće sudije, redari, vatrogasci, mjerenje vremena, a valja to sve pokrenuti. Ako sad padnu, teško će ostaviti dojam nekog ozbiljnog organizatora za naredne TD-e... A ipak je ovo staza (na najužem dijelu široka 6 m), a ne karting trkalište... A ni cijena učešća nije visoka (40,00 € ili 80,00 KM).

Šteta je ovo propustiti.

IMHO

Edited by chkoze
Link to comment
Share on other sites

^^

potpisujem gore navedeno.

staza jeste brza,ali ce na dva glavna pravca biti postavljene sikane,koje ce usporiti dosta.inace je dosta laka za voznju,za ucenje.gume se stvarno ne jedu,prosle godine sam vozio sa polovnim gumama,koje su nakon toga sluzile jos dosta po ulici.organizacija je vrhunska(bila) mislim da ce i ovaj put biti.

stvarno je steta propustiti,pogotovo jer ce biti reno sport vozila dosta!

2fredy

sta ti imas i muziku u autu :bigl:

krivo mi sto nisi u prilici da dodjes :frown:

Link to comment
Share on other sites

^^

potpisujem gore navedeno.

staza jeste brza,ali ce na dva glavna pravca biti postavljene sikane,koje ce usporiti dosta.inace je dosta laka za voznju,za ucenje.gume se stvarno ne jedu,prosle godine sam vozio sa polovnim gumama,koje su nakon toga sluzile jos dosta po ulici.organizacija je vrhunska(bila) mislim da ce i ovaj put biti.

stvarno je steta propustiti,pogotovo jer ce biti reno sport vozila dosta!

2fredy

sta ti imas i muziku u autu :bigl:

krivo mi sto nisi u prilici da dodjes :frown:

ja ich habe muzika u autu, sve serijala sa svim zvučnicima.

jgb, nemrem pa nemrem... ajd kad dođeš gore idemo opet na karting

evo kako izgleda staza - on board by minjug

http://www.natelki.net/view_video.php?view...5400904f03d8e6a

Nakon što je ovo snimljeno staza je poprilično obnovljena, sad sve to skupa izgleda bolje.

Edited by Fredy
Link to comment
Share on other sites

argumenti su ti manje vise ok, osim djela u kojem spominjes da je Banja luka blizu a Grobnik daleko. Ipak pises na HR forumu ;) Cijena je skroz korektna, to stoji.

Napisao sam da je BL "svima relativno blizu". A uostalom, ne

Link to comment
Share on other sites

2fredy

kein problem mein freund :hey:

ja imam cca 400km do bl,a 600km do rijeke,ali mi je skoro svejedno tih 200km,ako zelim ici.

moj glas ide za BL samo iz razloga sto sam prosle godine odusevljen organizacijom,stazom...i ispred svega zato sto ce biti dosta renaulta,ipak je to nesto sto nas je povezalo na ovom forumu.zato bi mi bilo drago da vidim sto vise ljudi sa foruma.

inace da imam para isao bih i na grobnik,ali za ovu godinu,tesko.

Link to comment
Share on other sites

ono sto mene mozda najvise koci, ak se to tak moze nazvat, je cinjenica da ako satrem auto na bilo koji nacin, ipak sam u drugoj drzavi. Prvo moram potrosit lovu za slep do HR i tek onda mogu zvat asistenciju da me pokupe.

To stoji. Ali mene takva mala stvar LOL nebi spriječila da odem dole vozit. i ja sam bio u sličnoj situaciji gdje sam morao na šlepi nazad iz SLO, razumijem o čemu pričaš ;)

Bosna je jeftinija od HR i šlepa te nebi puno došla ( ako ti zatreba nedaj bo

Link to comment
Share on other sites

sve stima, ja cak nemam nis ni protiv da nas pokusas zadiviti, pa zasto ne? Sto vise ekipe to bolje a i za to sto si napisao da ce biti (mjerenje vremena, suci i hitna), cjena je i vise nego dobra. Ok, staza nije ko grobnik al na grobniku to isto (mozda cak i kraca voznja) kosta skoro 3x vise.

ono sto mene mozda najvise koci, ak se to tak moze nazvat, je cinjenica da ako satrem auto na bilo koji nacin, ipak sam u drugoj drzavi. Prvo moram potrosit lovu za slep do HR i tek onda mogu zvat asistenciju da me pokupe.

A obzirom da sam pak-su koji salta iz trece u drugu, umjesto u cetvrtu, nije to bezazlena situacija :laugh:

A čuj, dok ne probaš- ni ne znaš.

;):yeah:

Link to comment
Share on other sites

To stoji. Ali mene takva mala stvar LOL nebi spriječila da odem dole vozit. i ja sam bio u sličnoj situaciji gdje sam morao na šlepi nazad iz SLO, razumijem o čemu pričaš ;)

Bosna je jeftinija od HR i šlepa te nebi puno došla ( ako ti zatreba nedaj bo

Edited by Xman
Link to comment
Share on other sites

Ista stvar se dogadjala i drugima na Mobiju dok se jos vozio.. ah.. to je zakon staza za zayebanciju...

Nazalost nisam vozio mobi a kako stvari stoje sa mobijem niti neću.

Onda se sla

Link to comment
Share on other sites

Uostalom iznenadio bi se kako su ljudi susretljivi kada se nađu među istomišljenicima - auto entuzijastima. Dalo bi se dogovoriti...

ovo potvrdjujem;jednom prilikom je pukla poluosovina na bratovom yugu,obliznji strugar nam je u 22h otvorio radionicu i namestio(za dzabe).to se desilo u subotu na treningu,a u nedelju je bila trka.stvarno su ljudi mrak!!!

na pravcima se vozi sa cs-om cca 160km/h(sa sikanama).bez sikana je dosta ozbiljnija prica.sto se mene tice adrenalin radi taman koliko je dovoljno.ipak na vozacu je da to kontrolise.dobra stvar je sto se vozi citav dan,pa ima vremena da se experimentise.

2xman

ma nema ti druge nego da posaljes prijavu ;)

Edited by boko
Link to comment
Share on other sites

Kolko se sjecam, bilo je nekih prica da Mobi kao staza vise ne postoji, ograde maknute i kaj ti ja znam, tak da istina, tesko da budes mobi vozio ;)

Staza je i dovoljno brza da ti natjera adrenalin, a opet nije ko Grobnik da se vozis preko 2 glave po ciljnoj ravnini i da postoji i realna mogucnost da pogines. Po meni, Mobi je taman.

Vozili smo i na Marofu al to je bas karting staza, adrenalin skoro pa nula, al ajde, na stazi si.

Ak je Banja Luka nesto na tragu Mobija, to bi moglo bit skroz dobro.

A razloga za ne otic... ima ih al nekak sve manje i manje :)

mobi je sad NATO baza ili tako nešto - vo

Link to comment
Share on other sites

Xman je pritjeran uz zid, nema kud! :laugh:

A mora neko i braniti ugled CS 3....

Edited by kenan
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.