Jump to content


Fredy

Recommended Posts

Ja se ne bih usudio cackat po onom govnu punom potenciometara...da je kao PhI na sajlu pa ajde de...

Istina, nije bas da sam nacisto sa temom....kad bi se prosirilo kuciste leptira i stavio veci leptir da li bi to uospte uticalo na parametre kontrole leptira gasa?

Link to comment
Share on other sites

dosta tesko je to za izvest znam iz osobnog iskustva.ja sam to probao na svojoj devetnaistici napravit pa sam dobio prvo da mi je ostajao gas zakocen krenem iz majstora doma stisnem ga pustim gas na semaforu crveno a on meni ubrza auto,pa nakon sto sam isao jedno 5 puta natrag u cice i sto ga je po malo tokario na kraju sam dobio to da mi je radio na 1200 i nisam ga mogao dobiti ispod,a zahvaljujuci ed gs koji mi je poslao orginalni leptir te ga namontiro dobio sam da auto normalno radi.istina rekao mi je majstor da ne garantira da ce auto normalno radit da ocekujem da radi na 1000-1100 ali kad sam te leptire skinuo vidi se da imaju lufta unutra bas zbog toga sto su iznutra elipticni jako tesko je za napravit.

Link to comment
Share on other sites

Taj brijeg se slucajno zove Venturijeva cijev i nije slucajno da se tu nasao i ima svoju svrhu i razlog postojanja.Venturijeva cijev

Samo kuciste leptira uopce nije problem prosirit kako ste vec rekli prije, ali problem je u leptiru samom jer on stoji malo ukoso u odnosu na kuciste i samim time leptir nije okrugal vec se radi o elipsi a taj dio nije samo tako napravit.

Tako da svatko onaj tko radi takve stvari ipak dosta toga radi napamet ako doista nije strucan majstor i sa odgovarajucim alatom a da ne govorimo o poznavanju materije koja se ide preradivat napamet.

Na sucaju gore pokazanom ipak moran reci da je nesto od toga npravljeno napamet a ucinak sigurno nije niti loze biti bolji.

Rekao sam da necu vise pisat ali nisam izdrzao :hey:

OK, u globalu si protiv toga?

Samo se raspiši...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.