Jump to content

Ulje U Getribi ?


stjepan_th

Recommended Posts

zna li netko kad se mjenja ulje u getribi i zašto suzi :hey: ?

ima neko vremensko ograničenje ili prema kilometra

Link to comment
Share on other sites

Inače se mijenja na 60000, a par puta sam čuo da se ne mora ni mijenjati osim ako nema nekih problema. :nezna:

To što slini sam čuo da je kod clia normalno,treba se paziti kada se npr mijenja da se ne natoči skroz do vrha jer onda slini,ali ništa opasno.

A koliko ide ulja, negdje oko 2,3 litre,neka ti to točno ka

Link to comment
Share on other sites

zna li netko kad se mjenja ulje u getribi i zašto suzi :hey: ?

ima neko vremensko ograničenje ili prema kilometra

Link to comment
Share on other sites

Hmmm prva izmjena ulja bi trebala biti na 90 000 KM, a svaka slijedece na 50 000 KM (barem tako su mi rekli Renault servisu)...Valjda se u ulju poslije tih 90 000 KM stvore neke kiseline (nekim hemijskim putem) pa nagrizaju metal (zupcanike)...U Renault 5 ide 2,8 litara (kod mene ide toliko)...Ide ulje 75 W 80 Elf ili Total za Renault mjenjace...A to sto "slini" je vrlo cesta pojava, jer strada semering na mjenjacu pa slini ulje dolje na polugu gdje ulazi sipka od saltebla u mjenjac...Mora se rastaviti mjenjac da se zamjeni...Prosao sam tu skolu :hey:

Link to comment
Share on other sites

zna li netko kad se mjenja ulje u getribi i zašto suzi :hey: ?

ima neko vremensko ograničenje ili prema kilometra

Link to comment
Share on other sites

ja mijenjao nedavno, na 200.000 km, tj. 9 godina. Onako reda radi

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se odlucio na mjenjanje jer teze salta kad je hladan. Treci sam vlasnik i auto ima 210 000 km. Tko zna jeli ikad mjenjano! Ne kosta to puno, a zasto bi sa uopce mislio....

Link to comment
Share on other sites

Inače se mijenja na 60000, a par puta sam čuo da se ne mora ni mijenjati osim ako nema nekih problema. :nezna:

To što slini sam čuo da je kod clia normalno,treba se paziti kada se npr mijenja da se ne natoči skroz do vrha jer onda slini,ali ništa opasno.

A koliko ide ulja, negdje oko 2,3 litre,neka ti to točno ka

Link to comment
Share on other sites

A vidiš meni je rečeno da je to ulje "for life", tj. da traje koliko i getriba i da ne treba mijenjati. Ja sam ipak promijenio na 200 tkm

Link to comment
Share on other sites

A vidiš meni je rečeno da je to ulje "for life", tj. da traje koliko i getriba i da ne treba mijenjati. Ja sam ipak promijenio na 200 tkm

ma kakvi nije for life,

Link to comment
Share on other sites

isto tako su mi rekli i za ulje za servo volana, hm može li se to promijeniti u vlastitoj režiji, treba li ispirati, odzračivati ili sl.?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga promjenio na 140000 eto tako jer sam nekako smatrao da je ulje dalo svoje i da je vrijeme za izmjenu. Nešto lakše se šalta nakon izmjene ulja, ali nikako ne treba čuda očekivati. Stavio sam original Elf75 W 80.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.