Jump to content

United States Grand Prix


ip

Recommended Posts

Utrka je na programu večeras u 20:00 sati, no zbog problema sa gumama Flavio je najavio da Renaulti neće startati ukoliko se svim Michelinovim ekipama ne dopusti promjena mješavine guma. Fisichella se kvalificirao na 4., a Alonso na 6. poziciju, što je bolje od očekivanog nakon dva odustajanja u Kanadi i ranog izlaza na kvalifikacije, ali i loših vremena sa treninga. Oba su vozača primjetila da bolid nije kompetitivan u mjeri u kojoj je bio u Kanadi, no vidjet ćemo kako će izgledati utrka, ako Renaulti uopće budu vozili utrku.

Dakle u čemu je problem? Pojavio se problem sa potrošnjom Michelinovih guma, neki timovi su to više osjetili od drugih. Ralph Schumacher najgore je prošao, jer je u jednom trenutku u njegovim gumam pao tlak, prednja lijeva je pukla, te je on završio u istom zidu u kojem se ozlijedio prošle godine. Slično se dogodilo i Trulliu, no njegove gume su izdr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ip

    23

  • kboros

    13

  • hrwac115

    7

  • _GT

    7

Top Posters In This Topic

Bit će zanimljivo :kava:

Ako FIA i dozvoli korištenje guma sigurno će biti pretumbacija na startnosj listi...

Link to comment
Share on other sites

Nek ne startaju, boli ih kura*...

<{POST_SNAPBACK}>

Navodno ako još ko odustane tada dolazi do upitnika opće odr

Link to comment
Share on other sites

Guest Clio182@SB

Neka im je rekao. Ako je situacija toliko kritična, neka gospoda iz McLarena i ostalih ekipa koje bi eventualno nastupile pošto-poto, razmisle tko će im dovršavati sezanu ako se što dogodi njihovim vozačima.

Jesam za zanimljivu Formulu, ali ne za doslovno eksperimentiranje i rastezanje pravila dok netko ozbiljno ne nahebe. Onda će FIA reći "mi smo imali namjeru poboljšati sigurnost, timovi su krivi" i slične nebuloze kojima nas zasipaju već neko vrijeme.

Apsolutno podr

Link to comment
Share on other sites

Meni sad nije jasno ovo: kako su onda te gume homologirane za tu stazu??

Ovakve gume se koriste prvi put, a ispada da je homolgacija napravljena na osnovu podatzaka od prijasnih godina, ili kako to ide?? Zar homologacija ne bi trebala udovoljavati trenutnim uvjetima na stazi, sto ovdje ocito nije slucaj???

Bridgestone je ocito znao za tu promjenu, pa je prialgodio gume tome.. Ali kako da nitko iz Michelima nije znao??? Ovako kad citas, ispada kao da je rijec o nekom amaterskom natjecanju, a ne o F1!

Ono, dodju gumari na stazu, i vide da nemaju adekvatnu gumu za nju! Ko da je staza tek jucer otvorena... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast. Mene je bilo strah da bi samo Renault mogao odustati, ali eto nitko nije htio riskirati.

Link to comment
Share on other sites

zivio ferrari!!! LOL

ovo je najbolja trka koju sam gledao u zadnjih 4-5 godina :)

Link to comment
Share on other sites

Michelin je bez daljnjega kriv, no oni su to priznali. Mislim da je trebalo napraviti sve što se moglo da se spasi utrka, no ocito nije bilo interes za to na FIA-inoj strani, prokleta politka.

Amerikanci voze dvije formula IndyCar i ChampCar koji su ponikli iz jedne. ChampCar gume proizvodi Bridgestone, a za IndyCar Firestone, dakle gume se proizvode na istom mjestu. Bridgestone iz tog razloga tocno zna kakva je staza u Indianapolisu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Clio182@SB

Daklem, kakva farsa i sramota za FIA i F1 generalno :wall:

IMHO, grešku JE napravio Michelin u procjeni staze, mo

Edited by Clio182@SB
Link to comment
Share on other sites

Ti si hrwac neke stvari krivo shvatio, ne slazem se bas s tobom.

Reakcija jednog od bitnijih internet stranica s temom Formule 1:

pitpass.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Clio182@SB

Da, ali se ovdje ne radi o slabijom ili jačoj gumi, odnosno o preformancu guma, nego o pukoj sigurnosti. DVA incidenta na treningu su pokazala da nešto ne valja.

Ne, Bridgestone nije trebao odustati iz svake utrke zato što im je grip bio slab ili loše zagrijavanje tokom utrke, ali DA trebao bi javno to reci ako sumnjaju da gume koje oni proizvode mogu izd

Link to comment
Share on other sites

Da, ali se ovdje ne radi o slabijom ili jačoj gumi, odnosno o preformancu guma, nego o pukoj sigurnosti. DVA incidenta na treningu su pokazala da nešto ne valja.

Ne, Bridgestone nije trebao odustati iz svake utrke zato što im je grip bio slab ili loše zagrijavanje tokom utrke, ali DA trebao bi javno to reci ako sumnjaju da gume koje oni proizvode mogu izd

Link to comment
Share on other sites

Definitivno, veliki udarac i sramota za F1 na americkom tlu, a za FIA-u opcenito. Jer Michelin je priznao pogresku, ali nije direktno o Michelinu ovisilo oce li momcadi nastupit ili ne, one su to same odlucile radi sigurnosti. FIA se pokazala gluha, a kao da je problem preko noci donijet odluku u interesu cijelog natjecanja?? Pogotovo kad znamo koliko je F1 "nepopularna" u SAD, ovako ce se srozati na samo dno popopularnosti... Ko zna kad cemo opet gledati F1 u Americi...

A jos ako se pocmu povlacit raznorazne tuzbr, sto je vrlo lako moguce, jer u Americi se tuze i za totalno banalne stvari, bit ce ovo jedan od najtezih udaraca za FIA-u i F1 ikada...

>Hrwac: Flavio je odlucio za svoju momcad, ne i za ostalih 6 :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Guest Clio182@SB

Jap, iskompliciralo se do bola.

Iskreno, ono što me je začudilo, to je činjenica da si SVI otišli u boksove. Samo sam gledao onaj pit entry i gledao tko nedostaje, kad ono - Toyota (????????), Mercedes, BAR, pa onda naši ( ostalo nije bilo ni va

Edited by Clio182@SB
Link to comment
Share on other sites

Nije trebalo vozit! Ja potpuno podrzavam odluku momcadi koje su odustale. Niti jedan sef momcadi nije htio kalkulirati sa sigurnosti svojih vozaca i za to im skidam kapu.

S druge strane gume su na početku sezone bile vrlo dobre, no ovo je Formula 1, počelo se kalulirati, tra

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.