Jump to content

Kvarovi na meganu


Guest Desiderius

Recommended Posts

Guest Desiderius

:jakoljut: Volio bih razmjeniti mišljenje o kvaliteti novog Megana. Vozim Megana 1,5 god i u tom periodu bio sam 8x na servisu, uglavnom zbog istih kvarova: voda u vozacevim vratima, naprijed lupa kad se prelazi preko neravnina, klimavo vozacevo sjedalo, rasklima se bravica na prtlja

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem kakav savjet ili iskustvo:)

Ako hoces savjet vezan uz popravak, onda ACCL, Zapresic

Ako hoces savjet vezan uz popravak ne daj da ti popravljaju to kaj te muci nego mijenjaj s novim dijelovima

A sto se tice iskustva doma imam dva clia, jedan benzinac, jedan dizel i jedini problem do sad je bio nosac motora na dizelu koji je rijesen i to je to

Link to comment
Share on other sites

Guest Desiderius

mislio sam na konkretno, da li je to kod mene slucajno ili je to postala praksa. Imao sam prije Twinga kojeg sam vozio 6 godina i osim redovitih servisa, apsolutno nikakvih kvarova nisam imao, a s Meganom to i baš nije tako. Nacuo sam da moj problem nije jedini nego da takvih kvarova ima jako puno (voda, padaju stakla na vratima, lupanje u prednjem kraju, cviljenje kocnica) Na servisu slušam samo izmotavanja i prijevare (premjeste mi zadnje gume naprijed, ispuste tlak u gumama, pa se lupanje manje cuje, logicno jer su gume mekse pa amortiziraju vise neravnine. To su mi napravili i u Roci, i u

Link to comment
Share on other sites

Bit svega je da je u startu šlampavo napravljen. cry :frown:

Lako moguće. I ne samo kod Renaulta nego i kod svih auta ima takvih slučajeva. Na

Link to comment
Share on other sites

Meni se vec odavno cini da nema dobrog auta. Sve je to sklepano na brzinu i napravljeno da traje 3-4godine max jer se tako auti vani i mjenjaju. Jedino sto vani imas i toliku garanciju otprilike pa ti to sve srede a kad gara prodje i tako se mjenja auto (imam nesto rodbine vani u Svicarskoj, UK i USA i to je tako normalno). Samo kod nas se ne mjenjaju auti tako cesto pa kad istekne garancija onda placi, a cesto i pod garancijom imas problema sa zamjenom :frown:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao sranja sa 1.2 16v clio, ali kad sam skuzio da me serviser zajebava onda sam trazio zamjensko vozilo i nisam ga vrato dok moga nisu popravili kako treba.

Btw: dobio sam megana (starog).

Link to comment
Share on other sites

Danas ti dođe na isto kupio novi ili polovni auto, trošiš na jedno i na drugo! :frown:

Link to comment
Share on other sites

Guest Inferno

Pa evo moram se javiti kad vozim Meganea !!! Moj je star 10 mj i nisam imao nekakvih strašnih problema s njim. Mislim da je auto mrak i nisam se razočarao !!!

Link to comment
Share on other sites

Ma nije samo problem u servisima, doduse i po tim "ovlastenim" servisima ima kretena koji nemaju pojma o mehanici, tako da od zamjene podizaca stakla naprave s**nje i auto 3 dana stoji u servisu.

Ja sam dobar primjer kvarova na renaultu...

posto sam kupio svog clia cim je izasao( direktna narudzba i rsporta) u prvom mjesecu 2000, mog je ljubimca pratio peh.

Ispusna grana je lupala u most(tvornicka greska) drugu granu sam cekao 5 mj.!!

na 20.000km se razletio diferencijal, u servisu mi je glavni mehanicar rekao da je to zamor materijala i da se ne cudim previse :supr:

Pregori mi jedna zaruljica svakih tjedan dana.

Raspao se srednji lonac poslje 5000km.

...itd, itd...

...ali sve u svemu sretan sam! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jankinjo

2rs:pretpostavljam da ga ganjaš ko i ja svoga pa nije ni čudo da je otišao srednji lonac navodno svima odlazi!! Meni su ga promjenili na nekih 8000km sad imam 30000 i sve 5!! Klap klap po drvetu!! :klap::plazi:

Link to comment
Share on other sites

2rs:pretpostavljam da ga ganjaš ko i ja svoga pa nije ni čudo da je otišao srednji lonac navodno svima odlazi!! Meni su ga promjenili na nekih 8000km sad imam 30000 i sve 5!! Klap klap po drvetu!! :klap::plazi:

2 Jankinjo:

...ispili taj srednji lonac i zavari samo cijev! ...najjeftinija solucija! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na 70000 i srednji lonac je jos uvijek orginal. Ja vozim uglavnom duze relacije (barem 2x tjedno). Auto vozim kao da svaki dan bjezim s ukradenim autom policiji :)

Nemate brige znaci jos koju godinu :)

Link to comment
Share on other sites

Moj ima 60 000 km i sve je OK,a ima sportova u ZG sa preko 100 000 km i dobro se drze. :)) Samo po gasu, he he he.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.