Jump to content

CLIO Sport 182


Privileg

Recommended Posts

Zainteresovan sam za napred navedeni Sport iz 2004.god. sa predjenih 100 000km. Vizuelno i po zvuku deluje OK. Postoji mogucnost da se auto odveze na dijagnostiku u ovlasteni servis sto bi sigurno ucinio. Pitanje je kolik motor i menjac u takvom autu mogu da izdrze do veceg remonta? Hvala na odgovorima. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Zar svi jos spavate ili se vozikate ili niko nema iskustva o trajnosti F4R573 i slicnih motora? :??:

Link to comment
Share on other sites

s motorom nece imati problema ako je uredno odrzavan. Sto se mjenjaca tice, ocekuj uskoro mijenjanje kuplunga i vjerovatno sinhrona

Link to comment
Share on other sites

s motorom nece imati problema ako je uredno odrzavan. Sto se mjenjaca tice, ocekuj uskoro mijenjanje kuplunga i vjerovatno sinhrona

Sad vec kad si rekao jel mi mozes reci otprilike koliko bi dosao servis sa rezervnim dijelovima za mjenjac na toj kilometrazi ili bar samo cijenu dijelova?

Link to comment
Share on other sites

s motorom nece imati problema ako je uredno odrzavan. Sto se mjenjaca tice, ocekuj uskoro mijenjanje kuplunga i vjerovatno sinhrona

Da ali to samo ako je taj lik divljao i vozio stree race sa njim. Inace ne odlaze sinhroni sam tak.

Link to comment
Share on other sites

Moj 172 je imao 80 000km i 3 sezone street race utrka iza sebe (i to HR,SLO i BiH utrke) pa je mjenjač bio u odličnom stanju bez potrebe za popravkom.

Link to comment
Share on other sites

Na vezi sam. Citm sta pisete i to mi puno znaci a verujem isto tako i ostalim potencijalnim kupcima. Posto vidite koje sam godiste ne bih da se zaletim u avanturu neprekidnog servisiranja. Sa sadasnji Cliom sam stvarno zadovoljan i bez vecih problema. Hvala na iznosenju iskustava o trajnosti Sport modela. Nadam se da ce biti jos obrazlozenja. Puno hvala. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Sad vec kad si rekao jel mi mozes reci otprilike koliko bi dosao servis sa rezervnim dijelovima za mjenjac na toj kilometrazi ili bar samo cijenu dijelova?

suma sumarum mislim da je mene ispala ta igra oko 5000 kn, nisam sto posto siguran, s time da su cijene nekih dijelova otisle gore u zadnje vrijeme

isto tako, ja sam to mijenjao na 185 000km :)

ali sinhron trece je poceo zafrkavat na cca 120 000km

Link to comment
Share on other sites

@ privileg: Kao sto je Rain rekao, za motor se ne sekiraj, jako puno preraze uz dobru kilometrazu, kvacilo se mjenja na odprilike 110-120000 km, a moj mjenjac kada smo ga rastavili na 165000 sve je bilo savrseno osim zubcanika 3 koji je vjerovatno stari vlasnik zeznuo.... ukoliko ti treba neka informacija ko dobro radi Sportove u SER javi se na pp....

pardon, jako puno prelaze uz dobro odrzavanje :tup:

Link to comment
Share on other sites

Na vezi sam. Citam sta pisete i to mi puno znaci a verujem isto tako i ostalim potencijalnim kupcima. Posto vidite koje sam godiste ne bih da se zaletim u avanturu neprekidnog servisiranja. Sa sadasnji Cliom sam stvarno zadovoljan i bez vecih problema. Hvala na iznosenju iskustava o trajnosti Sport modela. Nadam se da ce biti jos obrazlozenja. Puno hvala. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces jeftin,brz i pouzdan auto,onda je to auto za tebe. Ja sam odusevljen sa njim i da mogu kupio bi jos jedan. Mislim da ti sve govori moje razmisljanje. Pozz :hey:

Link to comment
Share on other sites

da li je taj 182 crni iz beograda?

osim njega ima samo jos jedan u srbiji plavi...

inace je malo redji model od 172.odrzavanje ako je u dobrom stanju nije skupo.

na toj kilometrazi je na redu veliki servis koji obuhvata zamenu svih kaiseva,spanera,svecica...

ja sam upravo to uradio kod mene,pa ako ti zatreba neka pomoc javi se na pp.

Link to comment
Share on other sites

Metalik siva mu je boja. Vozi ga momak iz BG. Uvezen je pre dve godine. Na satu ima 180 hiljadarki km ali sam preko baze Renoa saznao da je 10.2006. imao 76000 km. Dizana je kilometraza zbog carine? Da li neko o tom sportu nesto jos zna? :hail:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svojim 172 imao problema ali to je tako, nekad imaš i s novim autom peh. Svejedno, koštalo me to poprilično ali i dalje mislim da je to izvrstan auto. Dapače, smatram da nema boljeg, opremljenijeg, mlađeg, bržeg i jeftinijeg od njega. Definitivni best-buy...i opet bih ga kupio da se mogu vratiti nazad 2-3 godine.

Link to comment
Share on other sites

prvi put cujem da ima 182 sivi u beogradu?!

jesi siguran da je 182 da nije 172?

ne kazem da je nemoguce,al mi cudno da niko od nas reno sport fanova iz ovih krajeva ne zna za njega.

to za dizanje kilometraze je normalno,i ja sam kod mene dizao,cak ako ga zakacis na originalnu dijagnostiku(pod uslovom da niko nije brisao greske) vidi se da je dirana kilometraza.

baci mi na pm za koliko se prodaje,bas me zanima...

Link to comment
Share on other sites

Siguran sam da je iz 2004 godine. Izduv je dvosruki (s leve i desne strane). Iz poredjenja 172/182 mislim da ne gresim. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Bas kao na slici a i boja je ista i felge su identicne

Edited by Privileg
Link to comment
Share on other sites

Bas kao na slici a i boja je ista i felge su identicne

Još se sagneš ispod zadnjeg kraja i vidiš jel ima uzdignutu ravnu podnicu prtljažnika ili je upresano mjesto za rezervni kotač i siguran si, hehe.

...koliko novaca?

Link to comment
Share on other sites

7000. Vredili toliko?

Svakako...ako je dobar. Znam da su kod vas auti jeftiniji ali tu u Hr ne možeš naći 182 ispod 9000€...

Link to comment
Share on other sites

to je vise nego povoljno,moze se reci da je poklon!!!

naravno ako je stanje ok.

2coupe

slicne su cene i ovde i tu.

ja sam uvezao par clia sport u srbiju i dadzbine(carina i pdv) su ogromne!

za mog sam platio oko 2300eu!!!kad pogledas koliko kostaju u inostranstvu dodjes na isto kao i u hr ;) jedina mogucnost da bude nesto jeftinije je da se uveze iz italije,ali ja nikako nisam zadovoljan stanjem auta odande.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je uvoz iz Italije. Zakazao sam za sutra detaljan pregled vozila u ovlascenom Reno servisu u N.Sad-u. Javljam sta se dalje desava :hey:

Link to comment
Share on other sites

Vidjao sam ja taj auto po BG, cini mi se OK. MIslim da u BG postoje dve crne i jedna siva 182. Dobro ga pregledaj jer mi ta cijena od 7000 se cini jako povoljna....botno je samo dobar majstor koji se razumije u sportove da ga pregleda....ako ga ti ne uzmes javi mi kontakt na PP :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Otkazan pregled u servisu zbog obaveza prodavca. :nezna:

Trazio sam ponudu za novog sporta. Cekam odgovor a zatim kucni dogovor (supruga). Novo je novo, iako i ovi stari imaju smeka kako 172/182 tako i 197. Sto se dizajna novog 200-tce tice sve mi je bollji. :hey:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.