Jump to content

Renault Twingo


micho

Recommended Posts

dakle...ako uzmemo u obzir da me ljeto lupilo u glavu i da mi se guzica zaželila opet cabria odlučio sam ipak zadržati Twinga...nakon što sam prespavao jednu, drugu i osmu noć shvatio sam da za novce koje mogu dobit za Twinga mogu kupit neko talijansko govno sa poderanim krovom i 100 problema...s obzirom da se radi o drugom autu koji prvenstveno vozi supruga a glasi na mene ova zadnja činjenica mi daje za pravo da s njim radim što me volja... :laugh:

u kratkim crtama, nakon što sam prodao Toyotu MR2 kupio sam, od tipa koji je otplatio kredu i počastio se novom Thaliom, malog, lijepog Twinga...čovo (the vlasnik) je napravio bjednih 30 i kusur K km i prodao ga...auto je iznimno očuvan (izvana i iznutra), redovito servisiran kod Martinka...

s njim sam dobio uredno vođenu i pedantno ispunjenu knjižicu vozila, sve FAKING račune za tankiranje goriva, kupovinu ulja, filtera i koje-čega pa čak i račun za Kenwood auto CD radio... :tup:

čim sam ga kupio, dao kemijski očistit, oprat-polirat i naljepit mašnu za jači efekt iznenađenja... :laugh:

naknadno sam stavio bi-xenone 6000K...

evo par osnovnih specifikacija:

c/p sa oglasa

Twingo 1.2

Godina proizvodnje: 2003

Kilometraža: 36 400 (svakim danom raste)

Oprema:

El.podizaci

El retrovizori

AirBag (vozač i suvozač)

Centralno Daljinsko zaključavanje

Auto CD radio

kako Twin ostaje, zaletio sam se neki dan (preporuka kolega s foruma: Kiko & Jure, hvala vam na savjetu i informaciji) do Rogatca po Borbet Design T 7Jx14

sljedeće u planu su opruge koje će ići na stock amortizere i pokušat će spustiti auto za 40mm (Rise, thnx na informacijama)

pragovi i obrve bi trebale dodatno upotpuniti ukupni dojam i dati mu štih prave male bombice

u svakom slučaju evo par fotkica trenutnog set-up-a...stavljam felge za vikend...

LP

post-7624-1250165336_thumb.jpg

post-7624-1250165347_thumb.jpg

post-7624-1250165545_thumb.jpg

post-7624-1250165559_thumb.jpg

Edited by micho
Link to comment
Share on other sites

super izgleda sad, obavezno sto vise slika kad sjedne sve ;) ja sam ti pobrisao ostala 2 topica, jer je 1 sasvim u redu :laugh:

planovi mi se svidaju, jedino obrve bas i ne, ali ako ti se svida, samo naprijed

Link to comment
Share on other sites

evo samo preview Borbetica koje sam kupio...

btw, zadnja slika, ista felga samo u 8Jx14 varijanti...

meni osobno bas brutalno izgleda naspram 7Jx14 ali mislim da bi s njom bilo struganja i problema...

post-7624-1250165736_thumb.jpg

post-7624-1250165756_thumb.jpg

post-7624-1250165768_thumb.jpg

post-7624-1250165798_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

planovi mi se svidaju, jedino obrve bas i ne, ali ako ti se svida, samo naprijed

obrve su definitivno stvar od koje se da odustati...radije bih možda ugradio maglenke u prednji branik...

bumo vidli... :hey:

Link to comment
Share on other sites

bas ti je bezveze auto :37::spex:trk:

šalim se....

jedva cekam da vidim nove slike...

da kupim tvinga s tolko malo km vjerovatno ga nikada nebi prodao...moj ima cca 90000km vise...

Link to comment
Share on other sites

Hehe...odlican je Twingac :) S obzirom da je moj isto godiste bas me zanima kako ce napredovati oba...

Zelim ti vise srece nego kaj sam ja imao sa spustanjem no to nikako ne znaci da odustajem :D

Felge ce sjesti vrhunski, pogledaj malo po www.twingo24.de dosta ekipe ih ima na Twingachima...jedino

kaj mene brine kod njih je 7J i mislim da ce ti i to strugati i to ne po blatobranu nego po unutarnjoj strani

(ok, ovisi i naravno i o ETu)...no to se rijesi sa diskretnim distancama ako ce biti potrebe ;)

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

...jedino kaj mene brine kod njih je 7J i mislim da ce ti i to strugati i to ne po blatobranu nego po unutarnjoj strani

(ok, ovisi i naravno i o ETu)...no to se rijesi sa diskretnim distancama ako ce biti potrebe ;)

sad si me malo preplašio...ne mogu se sjetiti koliki ET imaju felge...pogledat ću čim dodjem s posla...

:hm:

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj se bojat, nije to nista sta se ne moze rijesiti. Naime kod Twinga je uglavnom problem sa felgama sirim od 5.5J (naravno ovo uvelike ovisi o ETu; ovo pisem za nekakav najcesci ET kod 14,15 cola na aftermarket felgama, a to je izmedu 35 i 45)...

Da ne bi ispalo da kenjkam, frend je imao allessio monzu 14x6J ET38 sa gumama 185/55/14 i strugalo mu je s unutarnje strane. Stavio je distance 5 ili 10mm i nakon toga je bilo ok... E sad ono kaj ja razmisljam je da ako se kod Miche dogodi slican slucaj rijesiti ce unutarnje struganje sa distancama ali posto je felga 7J moglo bi mu onda pocet derat po rubnjacima... naravno kao i za sve i tu ima lijeka i moze popeglat kod limara rubnjake i sve bu ok...

Samo pisem da s obzirom na nestandardnu sirinu felge (vecina 14ica je ipak izmedu 5 i 6J) bi mu se moglo dogoditi da mora malo postelavat neke stvari....to nikako ne znaci da ne moze imat te felge na tom autu...

I usput bi mogao probat kontaktirat Tubija jel koliko se sjecam on je imao te Borbetice na svom Twingu i to iza 8J, pa neka napise da li je i sto je trebalo srediti...

Eto...a da ce autek izgledat opako - hoce ;)

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

evo samo preview Borbetica koje sam kupio...

btw, zadnja slika, ista felga samo u 8Jx14 varijanti...

meni osobno bas brutalno izgleda naspram 7Jx14 ali mislim da bi s njom bilo struganja i problema...

Ovo zgleda mrak al me zanima nešto.

Jel ima kakvih problema s gumama jer je felga široka pa se praktično voziš i na boćnoj stranici gume. Kad se skreće je još više izraženo. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ovo zgleda mrak al me zanima nešto.

Jel ima kakvih problema s gumama jer je felga široka pa se praktično voziš i na boćnoj stranici gume. Kad se skreće je još više izraženo. :nezna:

javim ti kad namontiram... :hey:

Link to comment
Share on other sites

moja pretpostavka je da će izgledat otprilike ovako...

na ovom autu su naprijed 7 koje ja imam a iza su najmanje 8...

mislim da će bit dobro...

post-7624-1250196271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

dakle ovako...

na moju veliku žalost Borbet neće na Twinga...sve paše, rupe, centar, ovo-ono...ali kad smo ih namontirali, samo dvije desne, zbedirali smo se...

nagovorio sam frenda da se zaleti po fotić kako bih ovih par slika mogao kasnije u miru analizirati i pokazati vam o čemu se radi...

Borbet Design T, 7Jx14 sa ET-om 25 po mom ukusu jednostavno ne ide na Twinga...Zašto, prosudite sami...

po meni jednostavno strše previše prema van...

malo mi blentavo to izgleda...da je offset možda 15 to bi brijem onda bilo to...

u svakom slučaju felge idu bye-bye... :hey:

post-7624-1250544527_thumb.jpg

post-7624-1250544535_thumb.jpg

post-7624-1250544542_thumb.jpg

post-7624-1250544557_thumb.jpg

post-7624-1250544573_thumb.jpg

post-7624-1250544588_thumb.jpg

post-7624-1250544600_thumb.jpg

post-7624-1250544611_thumb.jpg

post-7624-1250544623_thumb.jpg

post-7624-1250544635_thumb.jpg

post-7624-1250544651_thumb.jpg

post-7624-1250544665_thumb.jpg

post-7624-1250544692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zadnje kak-tak, prednje stvarno ruzno izgledaju...

No uvijek mozes prosiriti blatobrane, staviti gewinde i nize gume, pa ce igledati odlicno :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Zadnje kak-tak, prednje stvarno ruzno izgledaju...

to sam isto i ja zaključio...

odostraga mi i nije izgledalo tako tragično no sprijeda je užas...Twin mi je izgledao kao Lada Niva...

:frown:

a niš, Borbetice idu na bubanj i pokušat ću nać' nešto poput ovoga...

:plazi:

post-7624-1250582487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ima njih i u 14 rise......bas ovakvih T-line...sam kaj su na slici 13-ce.....te idu meni super :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ima njih i u 14 rise......bas ovakvih T-line...sam kaj su na slici 13-ce.....te idu meni super :laugh:

¸

kaj je darkec nisi popio kavu jutarnju :p to i velim da mu trebaju 14 jer mu ne stane 13...

Link to comment
Share on other sites

To su ti 13ice i na nase Twingache ne idu jer su prednji diskovi preveliki...

Ono kaj mozes potraziti je TH line u 14 ali prije toga pogledaj koji bi ti ET bio idealan (gume idu 195/45/14)

(btw ne obracaj paznju na nekusan Twingo nego samo na felge)

evo, pomalo ćemo suzit izbor...

dakle 14''

ove t-line su mi čak i ljepše od Borbetica no 195 (bez obzira na offset) mi je toooo much...

no mislim da ću to poprilično teško naći kod nas... :frown:

zvao sam Renault i tip mi kaže da se mogu naručiti (900 kuna komad) samo što na njih idu 155 gume... :nezna:

s obzirom da ove Borbet imaju ET 25, brijem da bi s ovima išao na maksimalno 15...

Link to comment
Share on other sites

jako tesko i jako skupo....

uzmi neki standardnu felgu...

Enzo H naprimjer...onu gloss .....kaj se sjaji...kakve sam ja stavio za probu..ima slika neka kod mene negdje

jel ti mogu par primjera ovdje stavit ak se ne ljutis?

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.