Jump to content

Podešavanje xenona


Igor 16v

Recommended Posts

zanima na koji nacin se podesavaju xenoni na cliu....dakle ako ja nisam zadovoljan sa visinom snopa,kako ga se moze podesiti???

jel mora na tester ili moze rucno?

hvala

Link to comment
Share on other sites

moze rucno

digni haubu i vidjeces tacno iznad xenona rupicu a u njoj kao bijeli otvor za shrafciger (spelling) , tu bocnes i vrtis gore dolje :)

piece of cake

Link to comment
Share on other sites

moze rucno

digni haubu i vidjeces tacno iznad xenona rupicu a u njoj kao bijeli otvor za shrafciger (spelling) , tu bocnes i vrtis gore dolje :)

piece of cake

to sam i bio probao,ali mi se cinilo da se nista ne dogadja pa nisam htio nesto zeznuti.....

mislis vrtim ljevo desno??? ;)

Edited by Igor 16v
Link to comment
Share on other sites

LoooL!

A nego di ćeš vrtit šarafcigerom?

P.S. Meni u pola mjeseca pregorile 3 xenon žarulje,pa sam prešao na obične H4,sad me zanima,je li moguće da je uzrok neispravan balast? Može li se on ikako testirati da se utvrdi je li do njega,ili su žarulje stvarno smeće?

Link to comment
Share on other sites

Pa neces po danu vrtjeti.Uzmi kad je noc i uzmi jedan zid s time da stojis ravno.Upali svijetla i onda okreces mislim u smjeru kazaljke na satu.Odvrtis si jedan i pol krug(tako sam ja mislim) i s jedne i s druge strane i to gledas na zicu kako se dizu ;)

To sam ja tako radio da ih znam vratiti na staro ako bude trebalo ;)

Link to comment
Share on other sites

sta se hebete tolko s tim odete na tehnicki i postelaju vam

Pa stvar je u tome sto je ova radnja van onoga kako bi trebalo biti na tehnickom ;)

Ocito je radnja izbacivanja ksenona u cliu 200 povezana s jako niskim bacanjem ksenona u 197.Nevidim trenutno drugog objasnjenja.Kada se namjeste da bacaju vislje onda je to ok iako mi je extra glupo da s ksenonom na 197-ici vidis savrseno samo u sirinu i 90% voznje po noci moras imati dugacka ako ih ti nisi sam prestelao.S time da ih moras vratiti kad ides na tehnicki jer ce ti ovi reci da bacaju vislje.Iako ja nisam primjetio nikakva blicanja.Ali da ksenoni bacaju nisko u 197 to jest ;)

Link to comment
Share on other sites

neznam kod mene na bmwju kada ga upalim svjetla sama plesu gore dole i onda stanu ... sto se mene tice mogu vozit i sa ugasenim svjetlima .. mozda to dolazi sa godinama :D

Link to comment
Share on other sites

Snopovi se podizu suprotno od kazaljke na satu da nebi bilo zabune.Krivo sam napisao ;)

Odvrti 2 kruga i trebalo bi biti ok.Tako sam ja :hey:

Link to comment
Share on other sites

hvala,rjesio sam.....

bas zato nisam htio cackati jer se sami nastelaju svaki put pa nisam bio siguran jel mora na komp ili ide zdravo seljacki :hey:

Link to comment
Share on other sites

hvala,rjesio sam.....

bas zato nisam htio cackati jer se sami nastelaju svaki put pa nisam bio siguran jel mora na komp ili ide zdravo seljacki :hey:

Renault-u se daju podesit jer sam zapamti položaj ali na VW grupaciji je tester obavezan

Link to comment
Share on other sites

Sad sam napravio na svome i isprobao.Sto je bit svega.Pod poklopcem motora kod svijetala imas ta dva vijka po jedan na svakom faru.Njima odredjujes pocetnu visinu svijetala tj ksenona i njihov nivo prema kojemu ce se uvijek ravnati senzor kad upalis auto tj svijetla.Nema nikakvog ponistavanja kad upalis auto tj ugasis pa da se oni opet vrate na stanje koje je bilo.Na taj nacin se i svjetla nastelavaju kad recimo far skidas.E sad ja se dam okladit da kad bi osao u Renault na onaj njihov aparat da bi mi snop po njihovom bio malo iznad.Ali ovako je super jer sve vidim konacno i nitko mi neblica.Cak mislim da su 2 kruga previse.Mozda krug i pol :hey:

Link to comment
Share on other sites

Renault-u se daju podesit jer sam zapamti položaj ali na VW grupaciji je tester obavezan

zato sam i pitao :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.