Jump to content

Paljenje sva 4 žmigavca kod jačeg kočenja


scuka

Recommended Posts

to se meni stalno dogadalo na C2 kad bi jace zakocio uz blokadu guma (nema ABS) evo ti 4 zmigavca...dosadno i iritantno...jel postoji nacin da se to iskljuci?

Link to comment
Share on other sites

ne vjerujem da ti se to tak često pali da bi te moglo živcirat

ako je prečesto onda ti nekai ne valja (neki senzor valjda), ili jednostavno nisi normalan za volanom

Link to comment
Share on other sites

Isključiš ESP na dugme i onda se ne pali. Bar je tako na mom. Dok je ESP upaljen na svaku aktivaciju ABS-a se skoro pali

Edited by Kundak
Link to comment
Share on other sites

To se pali na takvim mjestima gdje imas ajme gripa i gdje se vozilo zaustavlja u takvom kratkom vremenu da jednostavno moras pokazati drugima da se intenzivno i brzo zaustavljas.A to znaci velika brzina i ajme jako kocenje i meni se to nikad nepali osim u kriznim situacijama gdje auto ima dobru podlogu.Neznam akko te to moze zivcirati osim ako ti zaista nevalja nesto i da se normalnim kocenjem to pali.Ili neznas kocit normalno ali da nekoga to moze zivcirat prvi puta cujem. :nezna:

Odi u servis jer drugacije ti sam sigurno neces moci to iskljucit ako se i moze ;)

Link to comment
Share on other sites

Isključiš ESP na dugme i onda se ne pali. Bar je tako na mom. Dok je ESP upaljen na svaku aktivaciju ABS-a se skoro pali

a ja nemam ESP na C2 :p

Link to comment
Share on other sites

Isključiš ESP na dugme i onda se ne pali. Bar je tako na mom. Dok je ESP upaljen na svaku aktivaciju ABS-a se skoro pali

Netocno.Nema veze s aktivacijom abs-a.Ima veze s putem kocenja i vremenu u kojem se zaustavljas ;)

Link to comment
Share on other sites

Isključiš ESP na dugme i onda se ne pali. Bar je tako na mom. Dok je ESP upaljen na svaku aktivaciju ABS-a se skoro pali

vecinom se i vozim bez esp-a i onda ko da se manje pali (nisam bas siguran da se uopce ne pali) a sa upaljenim esp-om se vozim uglavnom kad nisam sam u autu, i "malo" se brze vozim i kocim a ovo svijetli svako malo

ne zna nitko kak se to tocno gasi?

Edited by scuka
Link to comment
Share on other sites

vecinom se i vozim bez esp-a i onda ko da se manje pali (nisam bas siguran da se uopce ne pali) a sa upaljenim esp-om se vozim uglavnom kad nisam sam u autu, i "malo" se brze vozim i kocim a ovo svijetli sveko malo

nezna nitko kak se to tocno gasi?

Odes u servis i neka ti to ugase.Ali mislim da ti nesto nevalja ako ti se pali svako malo pri normalnom kocenju

Link to comment
Share on other sites

Meni se desilo 2 puta....prvi put poslao curu na bliski susret sa šajbom (izletio pas), drugi put je skoro ugušio pojas....malo sam prečero. :D

Nema nikakve veze sa abs-om već sa brzinom i rekcijom na papučici....zaključak scuka=luđak NHF :hey:

Link to comment
Share on other sites

nije da sam rekao rekao sam vam ;), esp je za pičkice :plazi: .

Eto riješio si problem hehehe

Edited by Kundak
Link to comment
Share on other sites

Paljenje sva 4 žmigavca se može isključiti softverski u konfiguraciji ABS-a. Potreban alat:dijagnostički uređaj CLIP ili neki drugi koji podržava promjenu konfiguracija a ne samo očitavanje grešaka.

Link to comment
Share on other sites

Kako se to uopćre ganjate da toliko jako kočite i da vam se pale sva 4 žmigavca. Meni se jednom na f1 upalio i to kad sam toliko jako stisnuo jer mi je srna iskočila pa da ju ne satram.

Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam i kod sebe, kada u stisnem kočnicu naglo do poda upale se sva 4 žmigavca!

To je normalno i super stvar za druge u prometu, točnije oni iza tebe da bolje uoče reakciju...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.