Jump to content

Ozvučenje Megane II Ph. 1


Smuchac

Recommended Posts

Zaboli vas pišo za ovo... :p

Spojeno i testirano sve... :D

Evo kako izgleda sad:

Serijski spoj zavojnica na terminalu:

post-7112-12627848157819_thumb.jpg

I nekoliko slika kad je sve na svom mijestu:

post-7112-12627848468091_thumb.jpg post-7112-12627848754589_thumb.jpg

post-7112-12627848954229_thumb.jpg post-7112-12627849293969_thumb.jpg

Zasad je to to... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smuchac

    32

  • Silvester

    8

  • fatal_error

    6

  • trigi

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

malo se potrudi oko tih kabela, razmakni naponski od chincha i to je to :dobroje:

možda kabele u nekakvu crnu izolaciju..

Edited by fatal_error
Link to comment
Share on other sites

No sikiriki fatal. :dobroje:

Chincevi dolaze s desne strane a napon s lijeve (ako gledas otraga),i jedino mijesto gdje se (ajmo reć) susreću je kod pojačala,al ne diraju se nigdje. Pojačalo stoji ovako pa je taj njihov susret neizbježan.

P.S Oklopljeni su pa nema straha...

Za početak sam pojačalo navrnuo na malo manje od pola snage,a na radiu isto. Imam do + 15 a drzim na 6-7 dok ne dođe malo k sebi pošto je nov... :)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Original zvučnici (prednji) za Megana II su PIONEER TS-Q131C koji legnu ko u kuminu i staviš ih za 15-ak minuta.Ako ćeš stavljati neke druge obrati pažnju na dubinu zvučnika jer dublji zvučnici neće sjesti bez rezanja plastične zaštite a onda možeš očekivati poplavu u zvučnicima i pretincu vrata. :hey:

Bok,

Ja sam isto stavio te PIONEER TS-Q131C zvučnike naprijed u svog Megane-a Grandtour 1,5 dci 2007. g. i bilo je stvarno lagano ih ugraditi ali me muči kako zadnje zvučnike promijeniti.

Odnosno, koja veličina zvučnika uopće ide u zadnja vrata i kako ih ugraditi (navodno je dosta komplicirano).

Hvala na svakoj pomoći.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja nikad skidao straga zvucnike vec sam ih samo onesposobio da ne sviraju kad imam ove ostale. Vjerujem da nisu veci od 10cm u straznjim vratima,al opet nisam 1005 siguran.

Na vratima ima za skinut nekoliko vijaka a ostalo treba čupat jer su u pitanju kopče koje jako dobro drze. Ako ti to bas ne ide,radije nekoga zamoli da ti to napravi. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja nikad skidao straga zvucnike vec sam ih samo onesposobio da ne sviraju kad imam ove ostale. Vjerujem da nisu veci od 10cm u straznjim vratima,al opet nisam 1005 siguran.

Na vratima ima za skinut nekoliko vijaka a ostalo treba čupat jer su u pitanju kopče koje jako dobro drze. Ako ti to bas ne ide,radije nekoga zamoli da ti to napravi. :dobroje:

Hvala Smuchac, možda probam sam promijeniti zadnje zvučnike, vidjeti ću još.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Bok,

Ja sam isto stavio te PIONEER TS-Q131C zvučnike naprijed u svog Megane-a Grandtour 1,5 dci 2007. g. i bilo je stvarno lagano ih ugraditi ali me muči kako zadnje zvučnike promijeniti.

Odnosno, koja veličina zvučnika uopće ide u zadnja vrata i kako ih ugraditi (navodno je dosta komplicirano).

Hvala na svakoj pomoći.

Pozdrav.

U stražnja vrata idu isto 13cm,za dubinu zvučnika ne brini jer ima dovoljno mjesta.Žice dolaze do B nosača,skineš okomitu plastičnu oblogu gdje je priključak a dalje moraš sam provesti žice kroz gumeni bužir do vrata i zvučnika.Obloga na vratima se sastoji od 2 dijela,prvo skidaš ručku za staklo zatim kvaku za otvaranje vrata,rukohvat, pa skidaš tekstilni dio obloge.

Na donjem rubu plastičnog dijela obloge imaš dugačak vijak(gedora 10mm)koji skineš i lagano čupaš plastični dio obloge koja se drži kopčama.Kod toga pripazi na žice koje su pričvršćene za oblogu....to je ukratko sve.

Malo potraži po forumu,imaš slikovnih tutorijala o tome.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

U stražnja vrata idu isto 13cm,za dubinu zvučnika ne brini jer ima dovoljno mjesta.Žice dolaze do B nosača,skineš okomitu plastičnu oblogu gdje je priključak a dalje moraš sam provesti žice kroz gumeni bužir do vrata i zvučnika.Obloga na vratima se sastoji od 2 dijela,prvo skidaš ručku za staklo zatim kvaku za otvaranje vrata,rukohvat, pa skidaš tekstilni dio obloge.

Na donjem rubu plastičnog dijela obloge imaš dugačak vijak(gedora 10mm)koji skineš i lagano čupaš plastični dio obloge koja se drži kopčama.Kod toga pripazi na žice koje su pričvršćene za oblogu....to je ukratko sve.

Malo potraži po forumu,imaš slikovnih tutorijala o tome.

Hvala puno na savjetima trigi. Mislim da ću se jedan dan primiti toga pa šta ispadne. :-)

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja ne bih bio ja da ne umlaćujem još neku paru na muziku...

Došla distribucija:

post-7112-051138200 1285325852_thumb.jpg

I još jedno pojačalo (Magnat RX44):

post-7112-095575400 1285325884_thumb.jpg

I par metara kabela 25mm za napojit momke iz distribucije :D

Idući tjedan kad uhvatim vremena idem to složit... :hura:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meštre ima li kakvih novosti vezane za distribuciju??? Si namontirao to  :bigl: ?

Namontirana je distribucija i s nje napojen Fearless. Magnat je samo fiksiran u gepeku gdje ce mu bit mjesto prebivališta. ;)

post-7112-074930700 1286377946_thumb.jpg

Nije nesto ostao ravan al ko mu *ebe mater :D Ionako ce ga sub pokrit. Pukla mi 2 svrdla pa nisam htio cekat do sutra za nove rupe....

Zašto Magnet, pobogu? MB Quart pa onda Magnet?

1. Nije Magnet nego Magnat :plazi:

2. Zasto ne? :nezna:

Gonit će sisteme a ima snage koliko oćeš... :dobroje:

Da je nešto estetski,nije,al ni ne trudim se jer u dogledno vrijeme ide dupli pod pa cu sve poslozit kako treba. + za fearless je ostao kratak jer nisam imao vise kabela... :aua:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

1. Nije Magnet nego Magnat :plazi:

2. Zasto ne? :nezna:

Gonit će sisteme a ima snage koliko oćeš... :dobroje:

1. Znam da je Magnat, ali bliže je Magnetu s obzirom na zvuk.

2. Svaki Magnat kojeg sam ja slušao je imao "muljav" zvuk. A i navodi snage su im malo puno preoptimistični u odnosu na stvarnu snagu. Možda bi bilo bolje da Maca staviš na sisteme a Magneta na sub?

Link to comment
Share on other sites

MAC je dvokanalac i zato ga neću na sistemima jer nemože gonit sisteme naprijed i straga.

Link to comment
Share on other sites

MAC je dvokanalac i zato ga neću na sistemima jer nemože gonit sisteme naprijed i straga.

Joj da. Zaboravih da imaš i iza elipse.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ola ... jesi stavio ti te šesnaistice u vrata? ako jesi kako?!

uzeo šesnastice i natovario si problem za vrat ... inače sam totalni laik za to i nadao sam se da će biti po sistemu plug&play, ali ne ide :tup: ...

kao za inat, danas našao malo vremena za to, ali forum srušen :mad: ... ali nema veze, malo guglao i nabasao na tvoju temu na nekom drugom forumu i njuškao po savjetima, ali nikakav konkretan zaključak nisam izvukao ...

dakle ... problematika, stavio bi zvučnike, ali ... rezati ne želim (ionako bi bio na knap zbog stakla na vratima), ali kako estetski izvesti da to sa distancama liči na nešto s obzirom da moram bušiti onaj originalni pokrov zvučnika?!

Link to comment
Share on other sites

ola ... jesi stavio ti te šesnaistice u vrata? ako jesi kako?!

uzeo šesnastice i natovario si problem za vrat ... inače sam totalni laik za to i nadao sam se da će biti po sistemu plug&play, ali ne ide :tup: ...

kao za inat, danas našao malo vremena za to, ali forum srušen :mad: ... ali nema veze, malo guglao i nabasao na tvoju temu na nekom drugom forumu i njuškao po savjetima, ali nikakav konkretan zaključak nisam izvukao ...

dakle ... problematika, stavio bi zvučnike, ali ... rezati ne želim (ionako bi bio na knap zbog stakla na vratima), ali kako estetski izvesti da to sa distancama liči na nešto s obzirom da moram bušiti onaj originalni pokrov zvučnika?!

Mislim da sam ti rekao da prođeš do mene da ćemo pogledat :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam htio jer danas-sutra kad i ako budem prodavao auto,a znaš i sam kakvi su danas ljudi po pitanju financija... Pa kad skinem muziku jer ju eventulni vlasnik neće,mogu se *ebat s rupom za 16 cm zvučnik. Ostavio sam prostora da sve vratim u stock stanje,čak i originalni HU s prednjim sistemima čuvam doma iako mi ne služi nizašto...

U staroj petici sam davao HU,prednje sisteme,kablove,sub,pojačalo i ovalce za 1000 i neke sitne novce + cijena auta i nitko nije htio. :aua:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Postavljam pitanje ovdje, da ne otvaram novi topic..

Razmisljam o novom HU, ovaj serijski HU CD polako mi kida zivce a i przenje audio CD mi je postala tlaka.

Molim eventualne prijedloge, po mogucnosti 2 DIN, kad je bal..,sve ulazi u obzir, i kinezi i njuskalo i visa klasa.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.