Jump to content

Punto Abarth SS vs. Clio Sport 200 vs. Ibiza Cupra


GTT

Recommended Posts

Jel moguće da SS tako dobro ide? Već sam čitao da je taj SS kit brutalan (kočnice, ispuh, usis, mapa, drugi turbo itd...), da ide bolje nego što je deklarirano, ali da baš tak ide?

Pogledajte filmić na 4:40 su se stali. CS 200 je drkica i nisam startao thread da se sad tu razvije rasprava koji je auto bolji i koji bi vi, već, eto, moram priznati da mi se sviđa Grande Abarth SS. Fora auto. Ima i manu - skuplji je oko 2500 € od CS-a. I dobro ide. Šteta što nema za kupiti Abartha kod nas, možda bi i neki od nas ugrabili koji rabljeni primjerak za koju godinu, pa makar ga malo jurili i prodali. :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTT

    16

  • jure

    15

  • EL__

    12

  • Ruske

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auto mi se full sviđa :oo: , jedino one zatamnjene šajbe su mi odvratne na autu

Btw, onda ili punto nema 7,7 ili clio nema 6,9 ako je punto brži :hey:

Link to comment
Share on other sites

Ili je Punto odvezao nekoliko krugova , pa ima ugrijane gume i naravno bolji start :D

Link to comment
Share on other sites

Ili je Punto odvezao nekoliko krugova , pa ima ugrijane gume i naravno bolji start :D

Ma to nije ni bitno, jel brzi, ili nije. Fino ide Punto u svakom slučaju :)

Link to comment
Share on other sites

Sad tek vidim koliko clio dobro izgleda naspram punta :frown:

Nesjeda mi taj abarth nikako

Edited by Zrmi RS
Link to comment
Share on other sites

možda su u cliu i cupri bili lošiji vozači...hehe... :plazi:

svakako ja bih od ova tri svoj glas dao prvo Cupri, pa Cliu pa tek onda Abarthu...performanse su tu negdje ali mi je Cupra tako paprenog izgleda...mljac... :tup:

Link to comment
Share on other sites

Cupra je odurna. Abarth mi izgleda najljepše, hebiga. 200 mi ima očajnu njušku i gotovo. Ružan mi je. 197 mi izgleda brutalno dobro.

Od ove trojice Abarth mi je najljepši auto. Cupra mi je toliko ružna (općenito nova Ibiza) da je nebi mogao voziti, bez obzira na DSG i motorizaciju.

Link to comment
Share on other sites

ako pričamo o izgledu, svi su mi ružni, clio patka, ibiza božeisusekriste, a punto :riga: možda radi boje + crnih blatobrana zbog kojih liči na stojadina

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo neka bolesna razlika ali meni se Punto i kao civilno auto jako svidja. Pogotovo tamne nijanse i lagano spusten jer ako je na balonkama onda izgleda kao jaje. O Abarth-u necu ni pricat koliko to ime ima tezinu sto se i vidi iz prilozenog. Ne bih imao nista protiv jednog crnog s crvenim detaljima. Ovako kad je sav bijeli mi izgleda kao mali frizider.

Da mogu birati islo bi:

1. Punto

2. Clio

3. Hvala, ali Ibizu ne bih vozio

post-737-1260273864_thumb.jpg

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Punto izgleda lagano socijalno.. u crnoj boji bi bio puuno bolji..ali dobro.. clio je meni najljepsi..ibiza..nis posebno za komentirat.. stvar je ta da su trebali usporedit obicni abarth s cliom (znaci serijala) a ne punta sa kitom (shvatite ovo kako hocete.. :bigl: ), protiv seriskog CRS-a.. Renault bitrebao napravit jednog CRS-a R (ala megane), pa da vidimo onda.. punto je dobio na onom ubrzanju iz cistog razloga jer je turbak.. dali bi clia ili abartha? Clia, pa abartha pa cupru.. Ta cupra mi nikad nije bila jasna.. kao seat puca na neku sportivu u vulgaris modelima, a onda cupra ispada totalno ne zamjetna.. leon je vec malo bolji.. boo.. neko moje vidjenje situacije. Mozda sam u krivu.

Link to comment
Share on other sites

esse esse je poboljsani model abartha kao sto je f1 ili cup kako se vec zvao poboljsani model obicnog 197 tj 200 tako da ti usporedba bas ne stoji ;)

ako je ubrzanje 0-100 deklarirano oko 7 sekundi mozes imat i raketni pogon pa ne znam sto bi ti to trebalo znacit........

isto tako ne znam di vidis tu socijalu..mozda u crnim nastavcima blatobrana :nezna:

2 jure

heben odabir :D

Edited by bad&blue
Link to comment
Share on other sites

esse esse je poboljsani model abartha kao sto je f1 ili cup kako se vec zvao poboljsani model obicnog 197 tj 200 tako da ti usporedba bas ne stoji ;)

isto tako ne znam di vidis tu socijalu..mozda u crnim nastavcima blatobrana :nezna:

sad sam izgubljen..

"A new air filter, freer flowing exhaust, remapped ECU, different injectors and a higher 1.5 bar boost bring 180bhp and a stout 201lb ft of twist on the Esseesse"

usporedba bi bila"pravednija" kad bi se usporedio obicni abarth od ovog navijenog.. to hocu rec.. nevermind.. a cup verzija ima u osnovi samo bolji ovijes.. zato sam spomenuo R nevermind..

da, zbog bijele boje u kombinaciji sa crnim plastikama mi izgleda socijalno, ali u crnoj :hail:

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Sve izgleda lose ako nije Renault. Ako kojim slucajem Renault izgleda lose onda dizajn konkurencije izaziva povracanje do iznemoglosti.

Sve ide lose ako nije Renault. Ako kojim slucajem Renault ide losije onda konkurencija nije odabrana po standardima RKH koja su uvrstena i potvrdjena od svjetskog instituta za nepristranost.

Ni jedan proizvodjac nema sportski odjel s pedigreom osim Renaulta, a ako ga ima (Abarth) onda se to protumaci "ako je nekakav talijanski meho davne 70 i neke znao sarafiti po dvostrukim dvogrlim Weberima na Fiat 128 sport-u ne mora znaciti da zna fino ustimati pritisak turba na GP".

Trendi bijela boja stoji na bilo kojem Renault-u da spontano svrsis u gace ali kod drugih proizvodjaca ta boja jednostavno "nije to, to" i nekako nam se oko ne moze priviknuti.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih Clia i amen,al da je Fiat onoliko brzi ne ide mi u glavu. Tu nesto ne stima... Ako je Clio jači,najvjerojatnije i koju kilu lakši,one brojke ne stoje ili je razlika u vozačima više nego sitna,pa tek onda ostali uvjeti,cesta,gume,bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

Sve izgleda lose ako nije Renault. Ako kojim slucajem Renault izgleda lose onda dizajn konkurencije izaziva povracanje do iznemoglosti.

Sve ide lose ako nije Renault. Ako kojim slucajem Renault ide losije onda konkurencija nije odabrana po standardima RKH koja su uvrstena i potvrdjena od svjetskog instituta za nepristranost.

Ni jedan proizvodjac nema sportski odjel s pedigreom osim Renaulta, a ako ga ima (Abarth) onda se to protumaci "ako je nekakav talijanski meho davne 70 i neke znao sarafiti po dvostrukim dvogrlim Weberima na Fiat 128 sport-u ne mora znaciti da zna fino ustimati pritisak turba na GP".

Trendi bijela boja stoji na bilo kojem Renault-u da spontano svrsis u gace ali kod drugih proizvodjaca ta boja jednostavno "nije to, to" i nekako nam se oko ne moze priviknuti.

nisam rekao da fiat NEJDE.. :doh: dapace respect..

iskreno od ova tri,ibiza ima najljepsu boju.. a bijela na fiatu mi nejde samo zato zbog toga jer mi ne pase u kontekstu sa crnim plastikama..-rekoh da je ucrnoj boji :hail:.. clio bi izabrao jer se zna zasto, ali da smo na fiatisti.hr zna se isto tako..tamo bi pljuvali po renaultu :bigl:

evo opet pocinje svadjaonica.. :doh: zasto se sve ovdje shvaca ko neki napad na druge proizvodjace??

Edited by EL__
Link to comment
Share on other sites

Ne pocinje svadjaonica niti si ti osobno prozvan ali si se ti pronasao u mome postu sto potvrdjuje moju tezu.

Ja bih izabrao Punta jer se zna zasto.

Link to comment
Share on other sites

Ne pocinje svadjaonica niti si ti osobno prozvan ali si se ti pronasao u mome postu sto potvrdjuje moju tezu.

pronasao sam se jer si sve ujedinio u jednom postu.. :hey:

svako ima pravo na misljenje.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Koji debilni komentari, ovo da bi trebalo standardni Abarth usporediti sa Cliom...

Pa standardni Abarth ima 45 KS manje od Clia, kakva bi to onda bila usporedba???

I ovaj ima 20 KS manje, pa opet kao što vidimo na ravnom je brži od Clia.

Ponekad mi neki forumaši idu na živce sa komentarima nalik maloj djeci. Kaj ni jedan auto ne može biti bolji, brži, ljepši i ne znam više kaj, od Renaulta.

Dajte oladite malo i pokušajte biti objektivni...

Link to comment
Share on other sites

Da, ujednio sam opce stanje uma ovoga foruma u jedan post. Da nema mene i jos nekolicine drugih svaki topic bi izgledao ovako:

Post 1: Clio RS proglasen najboljim autom u galaksiji.

Post 2: Znao sam jer svi ostali su govna.

Post 3: Respect.

Post 4: Da mi je jadan!

Post 5: Samo gas!

Post 6: Ocekivao sam ovo jer ako je prijasnji bio onako dobar ovaj mora da je jos bolji.

Post 7: Stvarno je savrsen.

Post 8: Cuo sam da mu malo proklapa letva volana ali meni to sve spada pod francuski sarm.

Post 9: Tu oprilike dolazim ja i razbijam monotoniju.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

jure

RESPEKT ,moril TAKOĐER, leka, cardak, DEČKI SU POŠTENI I ISKRENI!!! I NISU "small - minded" kao neki!

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.