Jump to content

pomoć lampica ispušnih plinova?


Guest

Recommended Posts

pozdrav svima!

evo u zadnje vrijeme mi se pocela paliti lampica ispusnih plinova,u cemu bi moga biti problem! hvala!

tak izgleda ko od stopa samo se pojavi u desnom cosku!nije stop!

post-9910-12647115109062_thumb.jpg

Edited by Tomislav_Clio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni se to desilo u jesen, i tester kazao - katalizator. :nezna:

Sad se kurva opet pojavila. Ako je opet katalizator, idem direkt do Lastovčića da ga iščupa van! :ljut:

Link to comment
Share on other sites

Katalizator skinut, greška obrisana, lampica više ne svjetli. Ja zadovoljan. Malo glasnije prdi al kaj sad... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

napokon se ugasila lampica nakon mjesec dana svijetljenja,nema ni moj katalizator,jel moguce da je samo zbog toga? ili je neka veca greska jer prije nego upalim auto ,pustim uvijek da se sve lampice pogase ali sad ostaje stop onaj natpis upaljen ali radi bez problema ko i prije? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu nadovezati cu se na ovu.

Isto vozio sam svoga Clia po auto cesti, stao na OMV pumpi i natocio ga do čepa sa super 100. Krenuo sam auto putem i nakon nekolio ilometara mi se upalila ta lampica ispusnih plinova. Od tada vec neka 2 tjedna mi stalno svjetli. Auto mi radi normalno, nema nikavih gresaka u voznji osim te glupe lampice koja me iritira.

Guglao sam oo toga problema, pa sam pokusao odvojiti akumulator na par sati da mi se resetira ECU, potrosija sam gorivo do kraja i ulio super 95, pogledao filter zraa, svjecice... Sve normalno, samo ta faking lampica frown.gif

Link to comment
Share on other sites

A koji bi mi bili sintomi da je otisla jedna bobina ili lambda sonda?

Dali bi mi slabije vukao, losa kompresija, potrosnja goriva... Tek sam kupio taj auto i iznenadilo me sto trosi samo 6.5l, ekonomican je :-)

Link to comment
Share on other sites

A vjerujem da ona nije. Znam da je to mana ovih motora. Inace na e bayu sam vec narucija cetri komada za 500kn, za svaki slucaj neka budu u gepeku ;-)

Link to comment
Share on other sites

Cim bude lipse vrime cu njega dizalicom dignuti i malo procackati po toj sondi. Moguce je zato sto se auto vozilo stalno po gradu i livalo 95 oktansko gorivo, pa kad sam ga ja nalija sa 100 oktanskim i digao na vise okretaje pa lambda sonda registrira jacu exploziju u cilindru i time vece ispusne plinove... Moja logika :-/

Link to comment
Share on other sites

55545042.jpg

Haha eto sliknuo i ja isto, da pitam kad ono tema već tu. Očito im ne odgovara 10°C u 12. mjesecu :p :p

*ebo sve ako Clio ide, nek svjetli. Kaj mogu. :D

Link to comment
Share on other sites

Tako je, sve dok vozi je dobro, pa i neka sve lampice svijetle ;-)

Ionako je blizu Božić :hura:

Link to comment
Share on other sites

nema nikakve jace eksplozije itd itd, jednostavno provjerite lambdu ili na dijagnostiku da znate na cemu ste...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

pozdrav svima. 

kad već postoji tema, doduše, stara 5 godina, ali, nadovezuje se.

 

dakle, ista stvar, upalila se lampica motora, auto radi, vuče, sve5, no, dijagnostika kaže da je u pitanju "filter ispušnih  plinova". nekakva crna kutija, lijevo naprijed kod fara.

e, sad. sevis kaže, 850kn + ruke. ebay kaže cca 400kn sa poštarinom.

no, problem je u brojevima dijelova. ebay ima 700421413 odn. 7700423934 (clio 2, ph1), a meni treba 8200672360.

pa ako netko zna jesu li te kutije, ti filteri kompatibilni ili ne? ili ako negdje postoji baza podataka sa tim brojevima i što se može u što ugraditi. po slikama, trebalo bi biti isto. ali 

70042141:

ClioIIPH1Carboncanister1_zps21d95bf6.jpg

 

8200672360

372f2f2725b4e42f11fe1cef8cd6983b.jpg

 

 

eto, ako netko zna, bio bih zahvalan. 

pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.