Jump to content

RENAULT MEGANE SPORT F1 R26


Guest

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 544
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • newbie

    26

  • Zrmi RS

    17

  • matayaAR

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

evo stalno se nes radi po autu da ga se dovede u red pa ...

stavljene svječice oem NGK platinum, kupljene textar disk pločice prednje i zadnje ...

Kupio sve nove 4 gume dunlop sport max TT te napravio špur, zamjenjena ona plastika rezervoara, preporuka svim vlasnicima meganea da koji put počiste od ispod desnog zadnjeg blatobrana jer se skuplja blato itd, nema zastite ...

ispolirao malo farove i tak, kupljene nove metlice brisaca i tak ... stalno nesto :)

S autom zadovoljan , kupljen kao second car al sam cijelo vrijeme u njemu :)

post-10648-12710982833531_thumb.jpg

post-10648-1271098289844_thumb.jpg

post-10648-12710982961612_thumb.jpg

post-10648-12710983013142_thumb.jpg

post-10648-12710983130505_thumb.jpg

post-10648-12710983074905_thumb.jpg

i evo jos dvije iz mog dvorista :)

post-10648-12710991561262_thumb.jpg

post-10648-12710991680074_thumb.jpg

Edited by VedranR26
Link to comment
Share on other sites

Mislio je na naljepnicu forge na prednjem djelu auta :fucka: ... BTW koliko zlatnih životinjica košta poliranje fara? Jesi sam radio, a ako jesi, s kojom pastom i na koji način?

Link to comment
Share on other sites

brumen, smirgl 1000,2000,3000 (tim redom i naravno pod vodom) pa poliranje pastom za plexi (moze ona za vizire na kacigama)

Link to comment
Share on other sites

ovo je samo malo i površinski ispolirano od nečistoća i sitnih kamenčića, farovi su relativno novi tak da im nije trebala cijela procedura ...

ugl, kak ti je rekao newbie, samo udri :)

Link to comment
Share on other sites

onda neznam, meni se baš rs 250 nije činio glasan ;) niti me u i jednom trenutku iznenadio ...

mislim, navozao sam se zaista svakakvih automobila, tipa jedno vrijeme sam vozio Jaguar S type R , super auto od 400 ks, ali isto tako nema onaj " faktor iznenađenja " kao kad sjednes u BMW e39 ///M5 , fali mu ono nekaj ...

nebitno, u 250 je savršeno pogođeno sjedalo i ovjes ... mrak :dobroje: u svakom slučaju su napravili odličan auto ( novi RS ) koji se tek treba dokazati

najbolje ko ima priliku kupit R26 R, i sirov i brutalan :zubo:

Oba su super automobili,mada me je 250 više iznenadio,jer kad sam ga vidio totalno sam bio razocaran njegovim izgledom(stvar osobnog ukusa). E da je kombinacija r26 sa ovim novim motorom,to bi onda bilo to,a i blokada difa je u novom na jednoj vecoj razini koliko sam imao priliku vidjeti!! U svakom slucaju oba su predobri i zabavni auti. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Jel to od SMA ex golfinjo ti u dvorischtu?

R26 mi je budget san, pazi kaj pischesch :D

Link to comment
Share on other sites

SMA vozi Vento i nije ex nego je još uvjek njegov :tup:

nebude ga tak skoro od sebe dao velisch.

daj se manje po bulji lupaj debeli :p

Link to comment
Share on other sites

nebude ga tak skoro od sebe dao velisch.

daj se manje po bulji lupaj debeli :p

Bosanska je, nije bed :laugh::dobroje:

Link to comment
Share on other sites

zamjenio prednje i zadnje disk pločice te ulje, stavljeno ATE koje ima nešto vecu točku vrenja il kak se to vec kaže, 285 stupnjeva

post-10648-12716069799741_thumb.jpg

došao zadnji strut bar , radi moje gluposti nije prednji dosao :cool:

post-10648-12716070297658_thumb.jpg

post-10648-12716071351458_thumb.jpg

primjetio da je malo klupa škripava i da su šarafi li la zašarafljeni pa sve počupao da to počistim kak se spada i posložim , trenutno cirkus od buke :cool:

post-10648-12716071639223_thumb.jpg

evo i bmw služi :zubo:

post-10648-12716071978702_thumb.jpg

išao u renault pa kupio kapu, pederušu, olovke itd ... nek se nađe :ahaa:

post-10648-12716072471075_thumb.jpg

post-10648-12716072677494_thumb.jpg

čeka se prednji strut bar te crni bočni žmigavci od riegera :cool:

trebam prednji lip zamjenit, ručnu nocu i to je manje vise to zasad ...

btw, bočne tapecirunge koli idu oko muldi nisam htio rezat , pa ... nek zasad bude ovak golo dok ne smilim kaj cu il ne kupim neke rabljene :cool:

Link to comment
Share on other sites

danas otišao u CVH ( centar za vozila ) izmjerit auto !

šok i nevjerica , nema 230 ks :laugh: baš me cudi kak sa K&N filterom nisam bar 20 ks dobio :rotfl:

211,6 ks na radilici

306,2 Nm

ugl, bila su još 2 R26 na valjcima i oba su imala još manje ks i Nm od mene :klap:

post-10648-12716912041743_thumb.jpg

post-10648-12716912527639_thumb.jpg

post-10648-12716910857485_thumb.jpg

auto izvagan, pun tank sa svime onim skinutim, 1330 kg ... LOL :bigl:

ja sretan , sad mogu manje kW upisat u prometnu i knjižicu :laugh:

tak da evo, nitko na R26 nema ni približno konjića :dobroje:

Edited by VedranR26
Link to comment
Share on other sites

i onda se cude kako R26 je bolji od nekih puno jacih auta, necu sad nabrojavati, a sad se vidi da serijski ima recimo 200ks, pa onda daje jos vecu razliku s time!!!

nego, koliko izade takvo mjerenje u CVH?

Link to comment
Share on other sites

2ruske, ne bi se bas složio s tobom, danas je dečko bio sa GOLF V GTI 200 ks stock, i nevjerovatno pokazalo mu je 198 ks , znaci 2 mu fale, meni fali 19 :laugh:

e sad, ako on moze izmjerit deklariranu snagu neznanemogu izmjerit deklariranu snagu, no to je opet priča za sebe, ima dosta CS 197 za primjer ...

mjerenje je 302 kn, vaganje su mi dali đabe, nazvao u 13h, naručio se za 14h ... valjci su MAHA koji slove kao jedni od najboljih sa odstupanjima 2-3%, na dastek valjcima na bmw-u su mi bile nerealne cifre, tj. ovo mi se čini realno :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

nisi me skuzio...

htio sam rec, svi hvale megana koji sa 230ks je bolji na stazi od masu jacih auta i to...a u biti megane nema 230 nego 200 recimo, tako da je to sta postize sa 200ks u odnosu recimo na neki auto koji ima 250 deklariranih a recimo 245 stvarnih, pravo cudo...kuzis? ima manje nego sta ljudi misle...i jos je veca razlika izmedu usporedenih auta...

Link to comment
Share on other sites

da, kaj se tog tice potpuno si u pravu ...

zanemarimo sve, nek gti ed30 ima 230 ks, nije mu po nicemu par a najmanje po performansama i uloženo/dobiveno, a i focus rs jos uvijek na ringu nije brži ...

nema veze, me happy, važno da znam na čemu sam, a ubrzo ce on imati malo više od tih 230 ks tj. u mome slucaju 211 :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Jesi mjerio serijski auto...ili s ovim panelom, Forge kitom itd. Jer koliko se sjećam, Megane RS nije imao manjak konja na mjerenjima, samo Clio 197.

...što je u planu da se vrate ti konji? Remap...? Servis...? Jer, negdje su nestali...samo treba vidjeti gdje tj. u čemu je problem.

Link to comment
Share on other sites

gledao sam danas jos dyno od 2 meganea R26 iz zagreba, necu pisat ciji su ... :dobroje:

no, oba stock imaju manje ks i momenta od mog ...

e sad, moj je poprilicno stock, blow off mu apsolutno nista ne znaci, isto kao i k&n ( provjereno na mom bmw-u da mu k&n panel nis ne znaci ) , skinut srednji lonac ...

veli decko koji tamo radi da niti jedan renault nikad nije pokazao konje koje oni deklariraju :ahaa: nestali su isto ko na CS-u , po putu iz francuske :zubo:

auto je poservisiran do najmanjeg detalja, kao sto se vidi ne pucam na neki style s ovim auto ... znaci, mehanički je 101% trenutno posložen, turbo savršen, kompresija itd savršeno ... svi lubrikanti , filteri itd novo ...

plan, veci ic, milltek, veci turbo jer je ovaj veličine puhalice za djecu itd ... da mi nije žao auta, bubno bi mu NOS 50 ks dizu i gasss ... ( imam doma instalaciju, bocu itd .. ) znaci samo da se stavi ali mi ga je zao jer ga volim i pazim i mazim :)

Link to comment
Share on other sites

dakle petarda nema 120ks nego 100, pa povecanjem tlaka sam uspio doc do tih 120ks...hahah, bas smjesno...jbg

obecaju puno, ali ispada manje, ali zato se voze kao da imaju jos vise od deklariranog...to su nasi renaultici :cool::dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.