Jump to content

Guma za Lagunu


petak

  

17 members have voted

  1. 1. koja?

    • Dunlop SP SPORT 01 91V
      0
    • Bridgestone TURANZA ER300 91V
      13


Recommended Posts

Koju bi vi radije na auto stavili?

Bilo bi zgodno kad bi napisali neki komentar uz odgovor

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Glasao za Turanzu... i po testovima i po komentarima korisnika vrhunska guma... :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Turanza.

imam na svojem autu i zadovoljan sam.

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

kakva je voznja s lagunom? umjerena pa tu i tamo blago ganjanje? onda da turanza... dobra i po kisi :dobroje: nakon duzeg ganjanja (10km) se pregrije i fajrunt s drzanjem... takoder kod agresivnog ganjanja se zna i uvit dosta, ni blizu ko GY F1 ,al ipak malo da... dunlop nisam probao :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Turanza je (kao što joj ime sugerira) touring guma... dakle bitno je da je sigurna po svim uvjetima, udobna i tiha... i relativno dugotrajna... ko sanja o "ganjanju" na 205/55 ima ozbiljno iščašen pojam o "ganjanju"....

Link to comment
Share on other sites

zato sam i pitao kakva je voznja i sto ocekuje od gume (naravno da 205 55 nije za ganjat se kak se spada) ... nisam vidoviti milan da znam unaprijed :plazi:

Link to comment
Share on other sites

Turanza... stalno u vrhu svih testova, bolja po tim testovima od recimo Michelin Primacy HP2 i GY Excellence, prva ugradnja na puno auta (i to jačih i većih) u 15", 16" i čak 17", a usput i povoljna... Dunlop SP01 je guma upitne kvalitete, svojedobno čak izbačena s testova zbog nekonzistentnosti u mješavini od gume do gume, osim toga to je sada podbrand GY-a pa je teško i očekivati da će biti bolji od recimo Excellencea. Špex ih je imao u 195 50 15 na Cliu i nisu bile za preporuku.

Link to comment
Share on other sites

Laguna se koristi kako obiteljsko vozilo za prijevoz četveročlane obitelji.

Stoga, svako "natjeravanje" pada u vodu, što kraj motora unutar iste i nije teško.

Jedino ako brzinu 130-140 km/h na autoputu i eventualne izlete u pretjecanje smatrate "natjeravanje"

I meni je Turanza nekako draža, ali imao sam jednu ponudu (povoljnu) za Dunlop gume pa sam na ovaj način htio viditi ima li netko direktna iskustva sa njom

Link to comment
Share on other sites

Dunlop SP sport 01, iskustva iz dimenzija - na cliu 185/55/15: mekanija, bolja po kiši (kočenje) od premium contacta 2. brže se troši. (Spexovih 195/50 neću spominjati :))

Dunlop SP sport 01, dimezija 205/55/16 (pug307): manja buka kotrljanja u odnosu na Turanzu, ne traži duže zagrijavanje za optimalno držanje, osjetno mekanija od Turanze, po kiši subjektivno mrvicu bolja od Turanze. SP Sport se brže troši od Turanze.

Glas za Dunlop.

Link to comment
Share on other sites

sp sport 01, otisle nakon niti 15tkm, ista dimenzija kao tebi na cliu...drzi ok, ali se nenormalno trosi...

glas za turancu ili sp sport maxx (jebena guma)

Link to comment
Share on other sites

od obje (sp 01 i turanze) bolja je Bridgestone Potenza RE 050A. Apsolutno kvalitetnija guma (ali otišla nakon 25.000 km :)

Edited by Hazunfefer
Link to comment
Share on other sites

Ajmo se zadržati na ove dvije u naslovu.

Znam da ima i boljih guma, ali moj buđet trenutno nedopušta više.

Link to comment
Share on other sites

ove sezone sam na Pugu 307 - 2.0 HDi ponovo uzeo Sp Sport 01. Kako taj stanoviti nema ni približne primisli o nekakvom natjeravanju, tu i tamo se povremeno vozi autocestom, u ostalo vrijeme guta kilometražu na lokalnim cestama. Dunlop je prevagnuo u odnosu na cijenu. 490 kn/kom.

Obje gume su podjednake i nisu za nikakve supersport peformanse, već za bezbrižne i kvalitetno odvaljene kilometre.

Edited by Hazunfefer
Link to comment
Share on other sites

ove sezone sam na Pugu 307 - 2.0 HDi ponovo uzeo Sp Sport 01. Kako taj stanoviti nema ni približne primisli o nekakvom natjeravanju, tu i tamo se povremeno vozi autocestom, u ostalo vrijeme guta kilometražu na lokalnim cestama. Dunlop je prevagnuo u odnosu na cijenu. 490 kn/kom.

Kako jeftino!

Jel to u Slo uzeto možda?

Ispod 600kn nemogu ni pomisliti za gumu. (ZD-ŠI-ST)

Link to comment
Share on other sites

Kako jeftino!

Jel to u Slo uzeto možda?

Ispod 600kn nemogu ni pomisliti za gumu. (ZD-ŠI-ST)

ne, gume su kupljene u HR kod lokalnog vulkanizera. neda mi se vući do SLO, pa onda slučajno prekoračiti brzinu i nenadano se naći u Italiji.

Link to comment
Share on other sites

koje dimenzije su te gume koje si uzeo za 490kn/kom? 205/55/16 ili ?

ajde reci koji je to lokalni u zaboku ili okolici jer to nije daleko od Zaprešića ;)

Link to comment
Share on other sites

sad sam gledao cijene kod furlana (dobova) tek toliko za usporedbu dunlop sp sport 1 je kod njih 80,48€ sa DDV-om pa onda kako slijedi:

cijena u € s DDV cijena € bez DDV cijena u EUR s popustom

(5,10,15 i 20%) cijena u KN

80,48 64,384 61,1648 446,50

57,9456 423,00

54,7264 399,50

51,5072 376,00

zadnji stupac su cijene u KN ovisno o popustu (daju za keš od 5-20% - valjda ovisi o količini ili sl) i po tečaju 7,3.... ako dobiješ više od 10% čak se isplati potegnuti u SLO al nekako mi mrsko tam novce ostavljati :) pa za 100-200kn razlike nebum umro ;)

hvala za hint u zaboku :)

Edited by cicovspu
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na godisnjem i to cu iskoristiti za kupnju novih guma, a i ja sam se odlucio za Turanzu.

Imam neku vezu pa cu ih dobiti po jako povoljnoj cijeni, oko 550 Kn komad u dimenziji 205/55/16.

Sto se tice Dunlop SP Sporta, njega sada imam i jedino mogu pohvaliti trajnost dok mi je u svemu ostalom prosjecan.

Kod te gume mi je najvise smetala buka.

Edited by Dule
Link to comment
Share on other sites

Glas za Turanzu (Dunlop upoznao samo u testovima), odlična ljetna guma. Imao sam ih na megiju s razlikom u indeksu brzine, a iskustvo :dobroje: : relativno slabo habanje (nije neka usporedba: za razliku od Premium Contacta), odlicno drzanje i po suhom i po mokrom. Cijena...prije cca godinu dana sam dao 550 kn /kom (rabat included). Po meni "best buy"...

Edited by Go_Ri
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

trosi se too much...

turanza ili sportcontact su odlicne

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.