Jump to content

2010 Formula 1 Chinese Grand Prix


ZD1400RT

Recommended Posts

2010 Formula 1 Chinese Grand Prix

post-73-12713222895247_thumb.jpg

Raspored vikenda:

Petak

1. slobodni trening 04:00 - 05:30

2. slobodni trening 08:00 - 09:30

Subota

3. slobodni trening 05:00 - 06:00

Kvalifikacije 08:00

Nedjelja

Utrka 09:00

Shanghai:

Datum utrke: 18. travnja 2010.

Prva utrka: 26. rujna 2004.

Dužina kruga: 5 451 metara

Ukupno krugova: 56 (305.256 km)

Najbrži krug: M. Schumacher - 1:32:238 (2004, Ferrari)

Postolje 2009.: 1. S. Vettel - 2. M. Webber - 3. J. Button

Evo zanimljive staze koja ima i brze i spore zavoje te spojene zavoje, ali ima i jednu od največih ravnica u F1 kalendaru što je čini zahtjevnom za vozit i za pronači odgovarajući setup. Ipak, večina se odlučuje za više downforcea žrtvujući krajnju brzinu. McLaren bi radi svoje dihalice "F duct" mogao imati dobru prednost na ravnici. Još da spomenem zavoje 1-2 i 12-13 koji znaju biti nezgodni pa obratite pozornost na njih u utrci, posebno na 13. zavoj gdje se mora jako paziti sa doziranjem gasa jer inače dolazi do proklizavanja zadnjeg kraja, a s druge strane o njemu jako ovisi brzina na ravnici.

Čitao sam interwiev od Petrova gdje govori kako mu je cilj završiti utrku (posljednju utrku odustao zbog kvara na mjenjaču). Nadam se da zbog toga neče biti "mirniji". Također kaže da mora puno raditi na kvalifikacijama i pokušati ući u Q3. Stazu pozna iz GP2 serije što je dobro da je ne mora učit iz početka.

Veselim se uzbudljivoj utrci i dobrom Renaultovom plasmanu. :)

Link to comment
Share on other sites

Buemiju se na prvom treningu razletio prednji ovjes.

"ustanovljeno je kako je nesreću uzrokovalo potpuno novo uporište desne strane ovjesa, koje je predstavljeno ovog vikenda."

http://www.youtube.com/watch?v=wQZrmBoRjKY

Alonso brzo odustao, izgleda problem sa motorom! Petrov blizu Kubice, McLaren jako brz!

Rezultati:

http://www.f1-hr.com/clanak/vn-kine

Link to comment
Share on other sites

Kako je ostao bez kotacha. Ko u crticu! Dobro su nesto proracunali majstori...

Link to comment
Share on other sites

Kako se raspalo :oo: Zar ne moraju oni imati one lance ili koji vrag da mu kotači ne odlete okolo (ono što su uveli kad je poginuo sudac uz stazu)?

Link to comment
Share on other sites

Kako se raspalo :oo: Zar ne moraju oni imati one lance ili koji vrag da mu kotači ne odlete okolo (ono što su uveli kad je poginuo sudac uz stazu)?

moraju ... i imali su ih, ali ti "lanci" su bili zakačeni za taj dio koji se polomio :zubo:

" ... The team also concluded that the wheel tethers did not work, with the tyres being pitched over the spectactor fences. The tethers were attached to the part of the uprights that broke off ..."

Link to comment
Share on other sites

Što se događa s ferrarijima?

godine ih muče :bigl:

malo su u problemima kaj se pouzdanosti tiće, bar za sada.....

Link to comment
Share on other sites

Što se događa s ferrarijima?

polako ali sigurno troše motore :D ... očito su prčakli po performansama i htjeli dobiti još kojeg konjića, ali su shebali pouzdanost ... Alonso ih preži, kao Kimi Mercedesove prije 4-5 godina :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Brz je Buemi samo nesmije kočiti i sve će biti OK

Edited by ! mario !
Link to comment
Share on other sites

Nitko ne komentira kvale. Ja taman pogledao snimku i Q3 je baš bio napet. Vettel lipo "naguzio" ekipu i u zadnjem krugu uzeo pole. Kubica realno 8. Na njegovu sreču Shumacher se još nije vratio u formu jer se lipo vidi da je Mercedes brži od Renaulta. Svi favoriti su popunili prve redove i ako bude sutra sunčano mogli bi vidjeti najbolji odnos snaga između bolida. Ne mislim na odnos snaga brzine u 1 krugu, već u izdržljivosti bolida za cijelu utrku (potrošnja gorima, guma, motora...)

Pored Kubice i Petrova navijam za Vettela, a mogli bi lako vidjeti dvoboj između njega i Alonsa. Mislim da bi Alonso tu dobio.

U cijelim kvalifikacijama opet sam najviše uživao u Hamiltonovoj vožnji jer je lik stvarno agresivan prema bolidu i dere ga 100%. Svaka čast!

Petrov se loše kvalificirao, a vjerovatno je uzrok tome izletanje na T3 u zadnjem zavoju gje je udario bolidom u zid. sigurno ćemo ga opet gledati kako napreduje kroz utrku.

rezultati: http://www.f1-hr.com/clanak/vn-kine

151121.jpg

151124.jpg

151128.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlicna utrka!

Toliko pretjecanja i dogadjanja...ma savrseno. :)

Kubica i Petrov su opet bili odlicni, a i McLarenov dvojac je napravio dobar posao danas kao i Alonso koji je unatoc nebrojenom odlasku u boksove zavrsio cetvrti. :klap:

Mislim da je danas najveci gubitnik bio Red Bull dvojac, a posebno Vettel.

Link to comment
Share on other sites

Govorim od početka sezone...Petrov je nova buduća zvjezda!!!!

Odlična trka a skoro je mogla bit i bolje za Renault da nije bilo drugog SC-a!!!

Link to comment
Share on other sites

Nakon drugog SC-a i zaustavljanja u boksu ocekivao sam da ce Vettel proci Kubicu jer mu je bio za vratom, a na kraju je Kubica napravio 11 sekundi prednosti. To me prilicno iznenadilo.

Petrov pokazuje veliki potencijal, kada se jos malo privikne na F1 auto i prestane toliko grijesiti moglo bi to biti odlicno. Agresivnosti mu ne nedostaje, a ocito je da je upravo to jedna on najvaznijih osobina danas kada je pretjecati toliko tesko. Moras biti agresivan, drzak i prgav.

Link to comment
Share on other sites

odlicna utrka!!!!

steta za 2. SC, petrov je imao koliko 30-tak sek prednosti...

a nek te ne cudi sta je kubica napravio 11 sek. ocito je da je vettel imao probl sa gumama...kao i mnogo njih...

schumacher RAZOCARANJE, ali nekako sam uvjeren da je to postavki, koje nikako ne uspjeva ustimati...

petrov CAR, a hamiltona treba kastrirati, alonso isto nije bio fer prema massi, tj mislim da svaka pretjecanja u traci za box bi trebala biti zabranjena, istjerao je massu na travu...

opet me button poceo zivcirat...

Link to comment
Share on other sites

Meni je drago što se Petrov odlično pokazao, nakon katastrofa s nekoliko Renaultovih drugih vozača. Rus se u ovim utrkama pokazao hrabrim i sigurnim čak i po kiši što je veliki uspjeh.

Nadam se da će vulkan proći do Barcelone pa da ih stignu prebaciti :)

Link to comment
Share on other sites

alonso isto nije bio fer prema massi, tj mislim da svaka pretjecanja u traci za box bi trebala biti zabranjena, istjerao je massu na travu...

nije on njega nikud tjerao! Bili su poravnati nakon onog zavoja i Alonsu je već pun k puštanja filipe baby-ja... Neka ga je tamo prestigao jer da se vukao iza njega teško da bi i u bodovima bio...

A petrov je car tu nema šta! Konačno da je završio trku i to u bodovima i samo 2 mjesta iza kubice! :hura:

Link to comment
Share on other sites

Kako je prošla istraga Lewisa i Wetela, jer je bilo objavljeno da će istraga biti poslije utrke?

Link to comment
Share on other sites

Urrku necu uopce komentirati jer iz iskustva znam da je svak vidio sto je htio. Uzivao sam u svakoj tisucinki!

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će vulkan proći do Barcelone pa da ih stignu prebaciti :)

Nema beda natovariti će ih na deve :)

Trka mi je bila odlična. Iako nisam MS-ov fan (uopće ga ne podnosim) nekako mi ga je danas bilo žao.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.