Jump to content

Povijesni rivali Renault Sporta


R5GTT

Recommended Posts

mislim da ne pričam glposti. i nisam siguran koliko si objektivan.

Znam nekoliko bivših vlasnika Swifta GTI i svi kažu da auto ne leži kako bi trebao i da su ovjes trebali složiti bolje. A i sam potvrđuješ da je auto dobio takav nadimak. Nisam primjetio da je neki Renault dobio taj nadimak. So, easy....

Clio 16V je bio konkurencija Swiftu. Imao jači motor i bolje je ležao na cesti od Swifta. A tek Williams...

vozio sam swifta serijskog i spuštenog. ako nisi budala možeš biti jako brz sa serijskim ovjesom, a spušteni zukac leži do jaja!

provjereno i to debelo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTT

    83

  • jure

    63

  • R5GTT

    28

  • 0-100 7,3 sec

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

tako sam se i zaljubio u renault sport :)

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

vozio sam swifta serijskog i spuštenog. ako nisi budala možeš biti jako brz sa serijskim ovjesom, a spušteni zukac leži do jaja!

provjereno i to debelo.

Pogledati...

Link to comment
Share on other sites

Ove fore vezane uz nazive "mrtvacki sanduk", "lijes na kolima", "grob" i slicno valjda ima svako malo auto od 100+ konja iz doba 80ih i pocetka 90ih. Fora je da su gume i ceste bile lose, a vozilo se kako su se ta auta i trebala voziti. Rezultat je da danas nema bas takvih auta i da je dosta mladih o'slo na vjecna lovista bas u njima. Jebiga, danas Clio ima 200ks ali ima i 1250ks i 8 airbagova.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potpisujem! :dobroje:

Imao mi je prijatelj početkom devedesetih istog kao na slikama, mrak, pravi old school sportaš-mala težina 160ks, kad bi dao gas borio bi se sa prednjim krajem i na ravnom i u zavojima, zvučna izolacija nula...uhhhh trnci me prođu :hail:

post-2505-12751255286138_thumb.jpgpost-2505-12751255355547_thumb.jpg

Prijatelj napokon registrirao svog 309 mi16, probali sad jednom, ja u dvojac, a on solo i ostao je iza mene dve-tri dužine. Veli da nije dobro starto, al velim ja da sam imo suvozača viška pa nek misli ko šta hoće. :D

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj napokon registrirao svog 309 mi16, probali sad jednom, ja u dvojac, a on solo i ostao je iza mene dve-tri dužine. Veli da nije dobro starto, al velim ja da sam imo suvozača viška pa nek misli ko šta hoće. :D

Trebao bi ići CS bolje, no zdravi GTI-16 bi ga trebao pratiti bez problema...

Link to comment
Share on other sites

Ma ovaj s vremenom može ić samo bolje, mašina nema valjda ni soma kilometara.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ja NEZNAM sto je bio ubod skorpiona,nebi htio da je nesto lose bilo vezano za to,ali bih molio one koji znaju da napisu par recenica o tome!

Inace obozavam citati ovakve topice koje dopustaju pricu o legendarnim "okrsajima" sa bezvremenskim pilama u vrijeme dok sam se jos uvijek igrao sa auticima,pa nisam imao prilike to vidjeti...

Link to comment
Share on other sites

Ja NEZNAM sto je bio ubod skorpiona,nebi htio da je nesto lose bilo vezano za to,ali bih molio one koji znaju da napisu par recenica o tome!

Inace obozavam citati ovakve topice koje dopustaju pricu o legendarnim "okrsajima" sa bezvremenskim pilama u vrijeme dok sam se jos uvijek igrao sa auticima,pa nisam imao prilike to vidjeti...

ubod škorpijona (mislim da je ipak bio ugriz ak se dobro sječam :D ) je jedan detalj iz jedne stare ulično trkačke anegdote. kako u tu anegdotu nisam bio direktno uključen ne želim ju prepričavati. ako majstor koji je bio uključen u isto ovo vidi možda poželi i odgovoriti :fucka:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Saznao sam kasnije stoje ugriz skorpiona a dok sam slusao price sline su mi curile...

Inace BB svaka cast na utrkama i autima!

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Saznao sam kasnije stoje ugriz skorpiona a dok sam slusao price sline su mi curile...

Inace BB svaka cast na utrkama i autima!

:dobroje:

priupitaj i za efekt špere, ta mi je još jača :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Da,eto jos nesto novo!

A u tim rivalima,jel imao kakvo mjesto ili rezultat VW Corrado G60 ili koja druga izvedenica motora?

post-10709-024306200 1324399790_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi. Corradoe G60 su izbijale duje 16V KR bez problema, jer je bio trom i težak.

clio williams, 309 gti16, 5 gt turbo, uno turbo, kadett gsi 16v i tipo sedicivalvole su bili vladari - ipak! :D

Tu i tamo bi uletio Civic i-VT u igru ili koji CRX da dobro ide.

Corrado je vjerojatno najsporijih 160ks koje sam ikada vozio. Golf G60 je puno bolji auto,

ali i on je bez male remenice i chipa nekonkurentan tadašnjoj konkurenciji.

Corrado VR6 2.9 je išao hebeno, ali ih je bilo na prste jedne ruke, bili su jako skupi - čitaj precijenjeni.

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.