Jump to content

Formula 1 Grand Prix De Monaco 2010


ZD1400RT

Recommended Posts

06illustrationbigmonaco.jpg

post-73-12737258055698_thumb.jpg

Od sada mapa sa upisanim imenima zavoja i trkaćom putanjom.

Ključni podaci:

Broj krugova: 78

Dužina kruga: 3.340 km

Dužina utrke: 260.520 km

Najbrže vrijeme kruga: 1:14.439 - M Schumacher (2004)

Downforce: 5/5

Pun gas: 45%

Utjecaj goriva (s/10kg): 0.26

Potrošnja goriva (kg/krug): 1.59

Potrošnja guma: 1/5

Potrošnja kočnica: 2/5

Bazirano na podacima iz 2009.

I još se nije ohladio asfalt dosadne staze u Barceloni, a danas već počinju treninzi u Monacu. Valjda jedina utrka u Formuli 1 gdje se ne može pretjecati, a da je zanimljiva. Ja osobno mislim da nas čeka zanimljiv vikend. Kažu da Red Bull nema toliku prednost u sporim i oštrim zavojima pa možda na kvalifikacijama vidimo nekog drugog na pole poziciji. Ove godine će biti još manje prostora nego inaće jer imamo 6 (turističkih) bolida koji bi mogli sa svojom "brzinom" stvarati gadne probleme ostalim bolidima tj. vozačima kako u kvalifikacijama zbog mogučeg kočenja u brzom krugu tako i u samoj utrci kod pretjecanja za puni krug zaostatka. Dalje, kako je ovo možda i najzahtjevnija staza što se koncentracije tiće (odnedavno je to i Singapoure) vjerovatno ćemo gledati i dosta krševa. Još mi je palo na pamet kako ovogodišnji bolidi imaju jako puno mehaničkog gripa što donosi veću brzinu u zavojima, ali sa druge strane ako se pretjera sa gasom lako krenu prema ogradi ćemu može kumovati i gradski asfalt. Nešto se spominje i par kapi kiše, a onda je sve moguće. Želim sreću Renaultovim vozačima, a pored njih najviše me zanima hoće li Schumacher ovdje izvući kakvog asa iz rukava.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dolac

    11

  • ZD1400RT

    10

  • Ruske

    9

  • jeims

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

otkud sad rosberg tako loš a šumaher isti ko prije, ko da su sj...li njegov bolid sam da ovaj bude bolji?

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo najgora "staza" i kužim da je Berni drži u kalendaru radi para itd, ali ja bi ju izbacio iz kalendara..

Očekujem safety car bar jedno 2-3 puta...

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo najgora "staza" i kužim da je Berni drži u kalendaru radi para itd, ali ja bi ju izbacio iz kalendara..

Očekujem safety car bar jedno 2-3 puta...

Ta staza je legendarna i uopće ju nebi trebalo izbacit. Ako bi koju trebalo onda je do valencija. :tup:

BTW: na ovoj stazi treba samo dobro pogodit setup za Q. Setup za trku opće nije bitan kad se nema di prestizat... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

otkud sad rosberg tako loš a šumaher isti ko prije, ko da su sj...li njegov bolid sam da ovaj bude bolji?

šumaher nije isti kao prije, nasao je par desetinki, dok je rozberg izgubio par...brawn je dao napraviti novu sasiju prema specifikacijama šumahera...i vidi se razlika

meni je ovo jedna od najdrazih trka, jedva cekam da pocinje...od uvijek sam iscekivao ovaj dio sezone, odlicna trka mi je bila 1996, kad je panis dobio, od 20tak bolida koji su startali, mislim da ih je 5-6 zavrsilo, bila kisurina i to...ODLICNO

nego, evo moje kontribucije ovoj trci:

1 "brzi" krug sa Alonsom i R29:

http://www.youtube.c...h?v=I--JWdg3pxI

uvijek cesti krsevi u St. Devote-u u 1. krugu:

http://www.youtube.c...h?v=gv_bhxFADII

i malo "majstorije" u Loews-u (najsporiji zavoj u kalendaru)

http://www.youtube.c...h?v=ERacPhefFsw

za sad

alonso, rosberg, massa, schumacher

webber 9. vettel 10.

kubica 7., vodio je dosta vremena do pred 10tak min...

DSF rula :hura:

i novoasfaltirani sektor 2!!! od malo prije loews-a do izlaza iz sikane nakon tunela :dobroje:

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Ruske brate daj čitaj vijesti malo. U Mercedesu nisu napravili novu šasiju, već su Shumacheru dali šasiju koju je vozio na testiranjima jer je njegocva bila oštečena. Za Barcelonu su povečali međuosovinski razmak da bi spriječili proklizavanje prednjeg kraja. Za Monaco su ponovo smanjili taj razmak zbog sporih i oštrih zavoja. I što je čudno ako je Shumacher brži od Rosberga. Ne radi se o Piquetu Junioru, već o vrhunskom vozaču koji slovi za jednog od najboljih svih vremena (ne mogu virovat da moram to govorit) i koji za razliku od večine zna što treba raditi na bolidu.

Rezultati 2. treninga

post-73-12737604871653_thumb.jpg

Zanimljiv poredak iako su svi u kratkom vremenskom razmaku. Kubica se odlično drži. Red Bull prati najave koje su im prognozirali za Monte Carlo. Zanimljivo je vidjeti da su HRT-ovi bolidi sporiji (ili isti) od najbržeg vremena GP2 bolida koje iznosu 1:20.476. Totalno bezveze. Umjesto da je FIA sačuvala Toyotu i BMW sad imamo nabrijne freze na stazi.

Link to comment
Share on other sites

citam vijesti na gpupdateu i brate nisam vidio nigdje da pise da su opet smanjili med. razmak...

a ovo za novu sasiju, mislim da su samo razmak povecali, tj one dijelove ovjesa koje drze kotac su premjestili lagano unaprijed, a duzina je mislim ostala ista...sad dali je ostatak sasije diran, neznam...

Link to comment
Share on other sites

Ma Monte Carlo staza je mrak! ... Bilo je tu raznoraznih napetih situacija.

Očekujem dobru poziciju Kubice i schumachera u kvalifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Umjesto da je FIA sačuvala Toyotu i BMW sad imamo nabrijne freze na stazi.

:rotfl::rotfl:

Odlično sročeno ZDRT! :dobroje:

GO Renault!

Link to comment
Share on other sites

Alonso je razbio bolid na posljednjem treningu u 11h.....

Link to comment
Share on other sites

Na zadnjem treningu Kubica rastura !!!

1 kubica 1.14.806

2 massa +0.046

3 Webbr +0.139

valjda će i na kvalifkacijama ostat nešto od te brzine :hura:

Link to comment
Share on other sites

Alonso skucao bolid na trećem treningu. :roll:

Edit, Dolac me prestigao.

Kako nema promjena šasije, sad ćemo vidjeti da li su ovi u boxovima toliki mađioničari, ili Alonso popušio u Monte Carlu.

Edited by kokosar
Link to comment
Share on other sites

Kubica prvi!! :hura: :hura:

post-459-12739183951067_thumb.jpg

bilo bi lijepo vidjet ga na pole positionu sutra!! :happy::hdbg::zacugu:

Link to comment
Share on other sites

Kako sad stvari stoje Alonso neće vozit kvalifikacije tako da Kubica ima dobru šansu da bude prvi :yeah:

Link to comment
Share on other sites

:hura::hail::hura: Biti će zanimljivo sutra :cool: šteta za Petrova.....i on je dobro vozio, nadam se da nije jako razbio bolid
Link to comment
Share on other sites

Bravo Kubica!!! :hura: :hura: :hura:

Uf, kako je lipo i uzbudljivo bilo gledati kako se Renault bori za pole!

Blažičko i Novak su najjači: "Kubica je izvukao maksimum iz bolida!" - mislim, dobro jutro, jel ima koga kući? Naravno da je izvukao maksimum, kao i ostali vozači iz svojih bolida. Koje budale!

Link to comment
Share on other sites

meni su one gluposti najgore: izvukao je 110% iz bolida...

wtf? kojih 110 % (od cega %) ?? inace me smetaju te gluposti, al ajd, odlicno su vozili i svaka cast kubici i webberu...

kog je ono massa fino zaebo? sutila? kad mu je zasmetao u predzadnjem zavoju... ode taj krug i sljedeci ... uzas..

Link to comment
Share on other sites

Ma nisu oni budale samo su izvukli svoj maximum :rotfl:

:lool: :lool:

meni su one gluposti najgore: izvukao je 110% iz bolida...

wtf? kojih 110 % (od cega %) ?? inace me smetaju te gluposti, al ajd, odlicno su vozili i svaka cast kubici i webberu...

kog je ono massa fino zaebo? sutila? kad mu je zasmetao u predzadnjem zavoju... ode taj krug i sljedeci ... uzas..

nekad kad se vozaču poklope par stvari izvuče iz bolida i više nego što je realno ;) i ondana sljedećoj trci više ne može to ponovit..

massa je zeznuo buttona ;)

Link to comment
Share on other sites

:lool: :lool:

nekad kad se vozaču poklope par stvari izvuče iz bolida i više nego što je realno ;) i ondana sljedećoj trci više ne može to ponovit..

massa je zeznuo buttona ;)

Massa i inače voli da zajebucne nešto ovajput je to bio button :laugh: A sta se tiče tog poklapanja stvari dobro

što su se poklopile Kubici :ahaa::ahaa::ahaa:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.