Jump to content

Scenic klima


Ruske

Recommended Posts

treba mi brzi odgovor, ako tko zna koliko plina ide za klimu u scenic 2005?

fala :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

ide 550 grama plina R134a i 150 ml ulja Planetelf PAF 488

Link to comment
Share on other sites

slicno pitanje tj u slicnoj temi samo za Meganea II ph1 ( 2003 g)

klima radi, i to vec 7 g, nisam ju nikad dopunjavao niti ista sl, uvijek zadovoljan ali s obzirom da sve ima vijek trjajanja tako sma nekak uvjeren da je i nakon 7 g negdje malo i tog plina isparilo.

Sad me zanima neka preporuka servisa ili domaceg majstora kod kojeg bi na Megiju provjerio stanje plina/ulja za klimu u sistemu te i eventualno nadopunio ukoliko je potrebno.

Netko kaze, dok radi bolje ne dirat.

OK, klima hladi ( vise se ne sjecam jel bolje hladila kad je bila nova ili ne :) ) ali ukoliko fali plina, pretpostavalj da se kompresor stalno pali i stalno radi pa bi onda i on mogao otkazati....

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Svakako bi trebao ići nadopuniti plin i ulje u sistem.

Po pravilu to se radi svake 2-3g.

Tako nešto bi te koštalo od 250-350 kn.

Dobri i provjereni majstori:

Hrastinski-3025-671, Baštijanova kod križanja sa Selskom,

Frigo alati 2042-936,Adamovec iza Soblinca

Link to comment
Share on other sites

Rudeš Posavska 16, Servis klima Kuharić

Oko 250 kn punjenje klime.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

POMOĆ ????

 

Imam renault scenic 1.9 dci 2005.g. automatska klima, kada upalim klima uređaj hladan zrak ispuhuje samo na jednu stranu automobila odnosno na vozačevoj stranu dok na suvozačevoj strani puše kao da i nije upaljen klima uređaj. Probao sam i mjenjati smjerove za ispuhivanje i gore i dolje i ista stvar..

Link to comment
Share on other sites

Prije je neka klapna u pitanju, ako nema plina ili radi ili ne. Nemre biti dosta za pola auta.

I ne staviti isto pitanje u dvije teme :wink: .

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Ja bih isto rekao da je klapna u pitanju dali mi može tko ponuditi pomoć gdje i kako da probam otkloniti kvar

Link to comment
Share on other sites

nemaš ni jednu klapnu u sustavu koja bi ti djelila zrak lijevo i desno, isparivač ti se ne hladi cijelom površinom zbog pomanjkanja plina...imao sam identičan problem,samo meni je puhalo suvozaču ledeno, a meni toplo...a ako ti se da zezat usporedi temperature ulaza i izlaza iz isparivača...valjda imaš čime izmjerit

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju vozim ga na punjenje plinom pa ću javiti jesam li riješio problem. Unaprijed se zahvaljujem na korisnim savjetima :)

Link to comment
Share on other sites

Automatska klima, pretpostavljam dvozonska. Na izlazu iz distribucijske kutije, tako je kod lagune, sa svake strane ima motorizirana klapna. One prema postavkama na upravljačkoj jedinici propuštaju topli/hladni zrak lijevo/desno.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

scenic i megane 2 nisu imalu opciju dvozonske klime,to se dobije gratis kao kod kolege :buck:

Link to comment
Share on other sites

Evo riješio sam problem sa klimom, bio kod majstora u sustavu je bilo oko 130 grama, iscurio je ???  Napunili je ii radi kao nova dok opet ne iscuri, točno je godinu dana izdržala od kada sam je napunio. Znači svake godine puni sustav.i nema brige.

Link to comment
Share on other sites

znači da sistem pušta, ja znam ljude koji po 10 godina nisu punili klimu i radi kao prvoga dana,a tajna je u tome da je i preko zime jedanput tjedno upališ barem 5 min da brtve ne ostanu suhe.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.