Jump to content

2010 Formula 1 Belgian Grand Prix


Ruske

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ruske

    17

  • Blue_Fatal1ty

    8

  • ZD1400RT

    5

toliko sam se razbolio da sam se obradovao što ću jučerašnje poslijepodne moći provesti sa Vama na forumu ... kad ono, dođem ja doma, a ruter mi puko i nema interneta, telefona ni TV-a :mad: ... tako da sam proveo poslijepodne u OFF modu, nisam ni znao kako je FP2 završio ... i eto me danas na poslu, bolesatan, i to samo da bi nadoknadio propušteno :zubo: ...

uglavnom, vidim da su u Renaultu zadovoljni, baš me zanima što će biti danas ... strah me jedino da zbog otvaranja i zatvaranja tog F-ducta netko od ove dvojice vozača ne zaboravi da mora skrenuti ... moje sumnje potvrdio je RK koji je izjavio:

"To je nešto na što se morate naviknuti ... Nisam to do sada nikad radio. Instinktivno je da kada ste na izlazu iz zavoja ubrzavate i samo mijenjate brzine u višu, i već se koncentirate na slijedeći zavoj ... Sad se još morate sjetiti da pokrijete rupu, što u suštini nije problem, ali se morate naviknuti. Na nekim mjestima na stazi to nije baš lako, ali udobno smo smješteni pa je ok"

Link to comment
Share on other sites

počela kiša 15 min prija kraja, tako da pretpostavljam da je to to za danas ... Vettel je u nekim problemima, jer mu se na kraju brzog kruga, odnono pri povratku u boks auto ugasio ... Sve u svemu izgleda da RedBull neće biti dominantan ovdje ... biti će žestoka borba između McLarena, Ferraria, RedBulla i Kubice ...

dobro je za Renault što Mercedes ne izgleda dobro cijeli vikend, tako da će Renaultu ovo biti prilika da se Mercedesu skroz približe u borbi za 4. mjesto ... nije ni za zanemariti činjenica da je Bruno Senna ispred oba Virgina i jednog Lotusa ...

post-8863-067473500 1282989003_thumb.jpg

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

Baš pogledao trening preko JustinTV-a na nekom poljsko-češko-bjeloruskom kanalu i pošto su svi postavili vremena na suhom ovo za Renault izgleda najbolje do sada. Zaostaci za boljima nisu toliko veliki što je super.

Jedva čekam kvale. Bit će napeto sa ovom kišom.

Link to comment
Share on other sites

Baš pogledao trening preko JustinTV-a na nekom poljsko-češko-bjeloruskom kanalu

ja našao na španjolskom :zubo: ...

zadnjih 15 min promjena nije bilo, osim što su mnogi izašli napraviti još koji đir po mokrom, malo vježbati start i izbrusiti intermediate gume

post-8863-062127600 1282990182_thumb.jpg

čekaju nas interesantne kvale, pogotovo sa ovom kišom koja se sprema :klap:

odlična vijest iz Bridgestona :ahaa: ... boje se da će zbog promjenjivih uvjeta na stazi ekipama faliti Intermediate guma :klap: ... Merc je tu možda u najgoroj situaciji s obzirom da su i jutros, iako je staza bila suha, izašli na intermediate gumama :fucka:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/86177

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje skeptičan oko renaulta. Dok vidim kvalije onda ću reć svoje mišljenje!

Link to comment
Share on other sites

koji CAAAAAAAAAAAR, nije bez veze jedan od najboljih po kisi...

5 bolida se izvrtila ispred njega i iza njega, a on ih je non salantno zaobisao, vozio slalom izmedu okretajucih bolida na stazi...i jos je podupravljao carski...OBOZAVAM GA!!!!

:hail::hail::hail::hail:

Link to comment
Share on other sites

Zaostatak Renaulta za Red Bullom 3 desetinke :hura: A mora se uzet u obzir i dužina kruga,koji iznosi 7km!!

E po meni je Renault napravio stvaaarno OGROMAN pomak u odnosu na sve utrke do sada. Izgleda da F-duct u

"našem" bolidu funkcionira na visini onog u McLarenu... Moglo bi sutra biti svega! Jedino me strah Vettela,

sutra na startu,da se do prvog zavoja ne zabije u Kubicu od želje za postoljem,i ako prvi zavoj prođe ok,bit će

to vrlo zanimljiva utrka,sa Schumacherom otraga,i Vettelom koji se mora probiti do postolja. :)

Link to comment
Share on other sites

Odličan rezultat za Renault s obzirom da Kubica nije odvozio 2. brzi krug jer je imao problema sa gorivom. Vjerujem u Kubicu i dobar rezultat. Kažem da vjerujem u Kubicu jer na ovoj vozačkoj stazi i dvi male greškice se kažnjavaju i po sekundu po krugu, a Kubica je pokazao da zna biti konstantan.

Link to comment
Share on other sites

Evo čitam izjave sa presice sa kvalifikacija,i kako Mark i Lewis kažu - da su mogli ići još brže u zadnjem krugu da nije počela kiša,tako da ovu prednost od 3 desetinke koju imaju nad Renaultom(Kubicom),treba uzeti sa rezervom,jer lako moguće da ide i do 1 sekunde po krugu,ali svejedno,veselim se sutrašnjoj utrci.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me samo šta će petrov radit odozada i u kojem će krugu odustat... :roll:

malo slikica:

kubi_rena_spaf_2010-12.jpg

petr_rena_spaf_2010-2.jpg

kubi_rena_spaf_2010-1.jpg

petr_rena_spaf_2010.jpg

kubi_rena_spaf_2010-21.jpg

kubi_rena_spaf_2010-3.jpg

kubi_rena_melb_2010-21.jpg

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

Izmjene startnog poretka

Pos Driver Team

1. Mark Webber Red Bull-Renault

2. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes

3. Robert Kubica Renault

4. Sebastian Vettel Red Bull-Renault

5. Jenson Button McLaren-Mercedes

6. Felipe Massa Ferrari

7. Rubens Barrichello Williams-Cosworth

8. Adrian Sutil Force India-Mercedes

9. Nico Hulkenberg Williams-Cosworth

10. Fernando Alonso Ferrari

11. Jaime Alguersuari Toro Rosso-Ferrari

12. Vitantonio Liuzzi Force India-Mercedes

13. Heikki Kovalainen Lotus-Cosworth

14. Nico Rosberg Mercedes *

15. Jarno Trulli Lotus-Cosworth

16. Sebastien Buemi Toro Rosso-Ferrari **

17. Kamui Kobayashi Sauber-Ferrari

18. Bruno Senna HRT-Cosworth

19. Sakon Yamamoto HRT-Cosworth

20. Timo Glock Virgin-Cosworth ***

21. Michael Schumacher Mercedes ****

22. Pedro de la Rosa Sauber-Ferrari

23. Lucas di Grassi Virgin-Cosworth

24. Vitaly Petrov Renault

* Five-place penalty for gearbox change

** Three-place penalty for impeding Rosberg

*** Five-place penalty for impeding Yamamoto

*** 10-place penalty for Barrichello incident in Hungary

Pedro de la Rosa starta zadnji zbog promjene motora.

Tako da će petrov biti odmah iza schumija i moglo bi bit zanimljivo! :bigl:

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

Zivila tehnologija! Laptop i usb TV tuner pa na poslu pogledao utrku :zubo:

Odlicna utrka, ali Kubica me malo razocarao. Prvo gubitak pozicija, onda ono u boxu, al ima srece sto je Vettel opet ispao budala pa je vidio podija. Petrov solidan, oba Renaulta u bodovima, ali i oba Mercedesa.

Link to comment
Share on other sites

Utrka nije mogla bit bolja!

Znao sam da će vettel onak sjebat i neizmjerno mi je drago zbog toga! :zubo:

Kubica je bio rezerviran i očigleno je htio završit utrku vez incidenata i skupit bodova za renault.

Petrova vožnja je bila savršena! Prestigao je Shumija i to nije nigdje bilo prikazano, pas mater...

Fulao je strategiju i to ga je koštalo da ne završi ispred oba mercedesa kako je i trebalo biti. Ušao je u boks promjeniti gume očekivajuči da će trka do kraja biti suha. Da je to tako bilo sad bi vidjeli petrova na 6. mjestu! Nažalost pala je kiša i sjebala sve.. i kubicu i petrova.

Spa je i dalje kraljica formule 1 nudeči napetost od početka do samog kraja! :hura:

Link to comment
Share on other sites

da,utrka je bila fenomenalna

petrov odlican,koliko 13 mjesta gore :hura:

kubica je bio rezerviran i da se nije sve dogodilo kako se dogodilo vjerujem da nebi bio bolji od 5 mjesta ali eto i to je formula,pise se da je bio 3i i svaka mu cast :hura:

Link to comment
Share on other sites

Utrka je bila za pamćenje :D

A kako je onaj McLaren brz na pravcu,Red Bull mu u zavjetrini i ne može mu se približit! A Force India,namazala Ferrari po pravcu.

Znači po snazi motora:

1.Mercedes

2.Ferrari

3.Renault & Cosworth

Link to comment
Share on other sites

Odlična utrka--bar da su i druge približno tako zanimljive :bigl:

Link to comment
Share on other sites

evo nisam gledao, skinuo sam si od BBC-a prijenos...nemogu vjerovati kakav prijenos imaju...imaju 1h prije trke svi moguci izvjestaji, intervjui, price svakakve...

evo ga car martin brundle trci po gridu i trazi intervjue sa vozacima...ma milina gledati...najradije bi svaku trku tako da ne gledam nego da skinem od BBC-a...

btw. jos neznam rezultate  :zubo: vidimo se za 2,5 sata, tad cu komentirati trku :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

ja sam zaspao skoro...sve dok vettel nije se zabio u buttona...pocetak je bio ok, fora je vidjeti indiju kako roka svih po ravnini i pogotovo kraj 1. kruga kad su svi redom letili van :zubo: poslije kad se staza pocela susiti sam zaspao skoro...i evo zadnjih 10tak krugova sam strepio dali ce kubica dostic webbera, ali nije :ljut: bemti ono kocenje u boxu!!!!

zao mi je barrichella sta je tako zavrsio i vettela sta nije bolje procjenio da je sraza mokra i da bi mogao se izvrtiti po mokrijem dijelu staze prilikom pretjecanja

i ono pretjecanje rosberga kad su se dotakli felgama je bilo opasno, ali izvedivo ako se zna kako treba :hail:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.