Jump to content

Neregularnost na tehnickom


PSYCHO

Recommended Posts

Upravo sam došao s tehnickog pregleda s kojeg su me vratili jer mi je hauba "malo " preko prednjih farova.(vidi avatar)

Dakle zanima me da li netko od vas u Zagrebu ima crnog Twinga 2000,g na dalje sa normalnom haubom da nije rađen nikakav

"badlook"?

Treba mi spomenuti dio samo za vrijeme trajanja teh.pregleda plus montaža tj.demontaža.I platim i pivu dvije, tri!

Danas u toku dana bi bilo idealno jer mi danas još vrijedi registracija.

Ako se pitate zašto nisam se prije sjetio i kako sam prošao prošle godine, bio je moj čovjek na teh.pregledu pa nije bilo nikakvih problema!

Ako ima ko stvarno nek mi se javi na broj mobitela 099 317 24 29 Ivan

Unaprijed, hvala.

Pozdrav !!!!!

Edited by PSYCHO
Link to comment
Share on other sites

ne mora...... prolazi i s haubom druge boje :dobroje:

znači igra mu bilokakva hauba

Link to comment
Share on other sites

ijao... kupi zamjensku u velas-u... mislim da par sto kn dođe... nije neke kvalitete... ali valjaće za spomenute radnje!!! ;)

www.velas.hr ili kakav otpad ;)

Link to comment
Share on other sites

rdije mu pošaljite na PM kome staviti 100 kn u prometnu i na kojem tehničkom.

Link to comment
Share on other sites

U Brodu vraćaju automobile sa različitom bojom karoserijskih dijelova kao neispravne.

Link to comment
Share on other sites

znaci moram drugu kupit............... jaaaooooooooooo !!!!!!

poludit cu!!!!!!!! kako seru ovi na tehnickom pa to je strasno,kakvih sve vozila na cestama ima i kakvim stanjima derutnim, oni meni kazu da moj auto ne valja !!!!!!!! GRRRRRRRRRRR

Link to comment
Share on other sites

Ja tu ne vidim nikakvu neregularnost, nisi to trebao ić radit, jeftinije bi te došlo+ auto ti nebi bio ružan.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu ne vidim nikakvu neregularnost, nisi to trebao ić radit, jeftinije bi te došlo+ auto ti nebi bio ružan.

:hura:

Link to comment
Share on other sites

Ja tu ne vidim nikakvu neregularnost, nisi to trebao ić radit, jeftinije bi te došlo+ auto ti nebi bio ružan.

Po tome je 90% preinaka koje napravimo na autima - bezveze. Možda ti nemaš afiniteta za nekim doradama na svom autu - ne vidim zašto on nebi imao. Uostalom, do prije godinu-dvije su bad look haube bile jaaako popularne u styling vodama. Isto tako onda možemo reći za veće i ljepše felge, ispuh, folije, ksenone, de-cat. Najbolje bi bilo kad bi svi vozili potpuno tvorničke aute...na čeličanama od 14" sa 175/65 balonkom na njima...bar bi prošli bez problema na tehnčkom. Manje je bitno šta bi ostatak godine morali svaki dan gledati auto koji nam se ne sviđa.

Link to comment
Share on other sites

E sad ga pretjeruješ :bigl:

Pokrivanje svjetla i smanjenje vidljivosti mi nikako ne spadaju u tu kategoriju

Link to comment
Share on other sites

Po tome je 90% preinaka koje napravimo na autima - bezveze. Možda ti nemaš afiniteta za nekim doradama na svom autu - ne vidim zašto on nebi imao. Uostalom, do prije godinu-dvije su bad look haube bile jaaako popularne u styling vodama. Isto tako onda možemo reći za veće i ljepše felge, ispuh, folije, ksenone, de-cat. Najbolje bi bilo kad bi svi vozili potpuno tvorničke aute...na čeličanama od 14" sa 175/65 balonkom na njima...bar bi prošli bez problema na tehnčkom. Manje je bitno šta bi ostatak godine morali svaki dan gledati auto koji nam se ne sviđa.

Njemačka je puno rigoroznija od nas po pravilima, pa i dalje ima više sređenih auta nego što ih u Hrvatskoj ima ukupno! Samo treba sve raditi s mjerom i po nekim propisima, što se u nas ne radi, pa se onda kuka "nisam prošao zbog ovoga, nisam prošao zbog onoga..."

Da, tu i tamo se naleti na glupana na tehničkom, ali zato je dobro upoznati se s pravilima i regulativom i nitko ti neće ništa moć ;)

Link to comment
Share on other sites

Postali su rigorozni ra teh. pregledima jer su im kontrole pojačane i rigorozne, nitko ne želi riskirat svoj posao, zna se što se smije a što ne i koji i kavi dijelovi se smiju ugrađivati.

VSpex: U Njemačkoj je full rigorozna kontrola, ali kod nih smiješ staviti i ugraditi bilo koji dio koji ima TUV certifikat i najnormalnije to atestirati.

Link to comment
Share on other sites

E sad ga pretjeruješ :bigl:

Pokrivanje svjetla i smanjenje vidljivosti mi nikako ne spadaju u tu kategoriju

Istina...ali ova hauba ne smanjuje vidljivost nit je svjetlosni snop značajno oslabljen. Ova hauba je tu negdje po neregularnosti kao i naprimjer folije na staklima...jer one isto umanjuju vidljivost prema van, pogotovo noću. Al šta možemo kad su nam većini drage i folije i felge i auspusi i ksenoni itd...

Link to comment
Share on other sites

>Aca: pa razumijem ja to, zato sam i rekao kakvo je stanje tamo. Sve što se radi na autim, radi se po propisima i atestira. I naravno da nema problema. Ali kod uglavnom nije tako... gdje bi mi Hrvati nešto napravili po propisu ako se stvarno ne mora? bonk.gif

>Coupe: a kako ti iz ove male sličice na avataru možeš vidjet da li narušava snop ili ne? Ako stvarno ne smeta snopu (što ovdje nigdje ne piše), onda je debilno vratiti ga samo jer lim ide malo preko farova. Ali ako smeta snopu, onda je sve jasno... cool.gif

Link to comment
Share on other sites

>Coupe: a kako ti iz ove male sličice na avataru možeš vidjet da li narušava snop ili ne? Ako stvarno ne smeta snopu (što ovdje nigdje ne piše), onda je debilno vratiti ga samo jer lim ide malo preko farova. Ali ako smeta snopu, onda je sve jasno... cool.gif

Ne vidim na njegovom autu...ali cura od frenda je imala takav bad look na svom Twingu dok je to bilo IN...pa zato. Nije ovo jedini Twingo s takvom haubom, to je do prije koju godinu bilo must-have na tom autu ako se krene na nekakvo šminkanje auta.

Link to comment
Share on other sites

Po tome je 90% preinaka koje napravimo na autima - bezveze. Možda ti nemaš afiniteta za nekim doradama na svom autu - ne vidim zašto on nebi imao. Uostalom, do prije godinu-dvije su bad look haube bile jaaako popularne u styling vodama. Isto tako onda možemo reći za veće i ljepše felge, ispuh, folije, ksenone, de-cat. Najbolje bi bilo kad bi svi vozili potpuno tvorničke aute...na čeličanama od 14" sa 175/65 balonkom na njima...bar bi prošli bez problema na tehnčkom. Manje je bitno šta bi ostatak godine morali svaki dan gledati auto koji nam se ne sviđa.

Ne pretjeruj. Veće i ljepše felge nisu nit selo nit smanjuju vidljivost. Ispuh ne spada u vizualne dorade iako većina pretjeruje. Folije također ne smanjuju vidljivost osim ako nisu na farovima, vidio sam već na nekoliko auta. De-cat raditi na autu isto nema nekog osobitog smisla, on je s razlogom gore jel?

A za xenone najradije nebih komentirao, kakve budale stavljaju to na aute to je strašno. Glavno da oni dobro vide. Svaka čast izuzecima koji imaju dobro složen i podešen.

Bad look hauba je vrlo popularna i danas, vidim je na svakom trećem golfu 3 starim vectrama i takvima. Sigurno ga nisu pustili na tehničkom jer im se tako htjelo već postoji opravdan razlog - sigurnost.

Normalno da narušava snop. Možda malo ali narušava, far je projektiran u skladu s propisima i sigurno da je napravljen optimalno za taj automobil

Ti kažeš da je to lijepo i nije selo bla bla. Zbog takvog mentaliteta nam i je država u ovakvom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ti kažeš da je to lijepo i nije selo bla bla. Zbog takvog mentaliteta nam i je država u ovakvom stanju.

Ovakve izjave me uvijek nasmiju do suza... :laugh:

Da frende, to što su ljudi neinformirani i rade sebi po guštu je upropastilo državu!!1 Skidajte neregularne modifikacije! Narušavate stanje i BDP države!!

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, pustite decka da radi od svog auta sta hoce, nego mu pomozite ako mozete, mjesto sto tu bezveze laprdate. Imal ko tu haubu ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, pustite decka da radi od svog auta sta hoce, nego mu pomozite ako mozete, mjesto sto tu bezveze laprdate. Imal ko tu haubu ili ne?

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ti kažeš da je to lijepo i nije selo bla bla. Zbog takvog mentaliteta nam i je država u ovakvom stanju.

Nisam rekao da je meni lijepo nego da je njemu lijepo. Tebi su naprimjer lijepe folije...i meni su...ali za razliku od tebe ja sam svjestan da folije od 30% u ponoć smanjuju vidljivot i da možda nećeš primjetiti biciklista u mrtvom kutu kao što bi ga primjetio da ih nemaš. Dakle, nelegalan si (jer folije su zabranjene kao i prepravke na svjetlima...badlook) i možeš ugroziti nekog. Dva broja veće felge na običnom Cliu II isto možda narušavaju vozne osobine itd...ima brdo toga, poanta je da smo svi koji nešto prčkamo po autima manje-više u nekom prekršaju i u "sivoj zoni" ali sam se na balkanu gleda kroz prste...jer smo balkanci i još nismo za u Europu. Zbog mog razmišljanja sigurno nije država u banani...kamo sreće da je, lako bi našli izlaz iz ove situacije.

Link to comment
Share on other sites

:dobroje:

Lepi svaka cast !!!!!!

Nabavio sam haubu bijele boje i proslo je sve uredu. Hvala vam svima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.