Jump to content

Formula 1 Grande Prêmio Petrobras do Brasil 2010


Guest

Recommended Posts

post-8863-074644500 1288825078_thumb.jpg

post-8863-096836100 1288825092_thumb.jpg

Dan utrke: 07 Studeni 2010

Ime staze: Autodromo Jose Carlos Pace

Broj krugova: 71

Duljina staze: 4.309 km

Duljina utrke: 305.909 km (71 krug)

Rekord staze: 1:11.473 - JP Montoya (2004)

Smjer kretanja: Suprotno od kazaljke na satu

Nakon dramatične debitantske utrke u Koreji, stiže prava poslastica za obožavatelje Formule1 ... klasik zvan Interlagos, staza koju ne treba posebno predstavljati, utrka koja je nerijetko odlučivala o svijetskom prvaku F1, a ove godine svoj naslov prvaka jednu utrku prije kraja može osigurati jedino F.Alonso, iako teoretski imamo 5 kandidata za naslov, od kojih su 4 u vrlo izglednoj situaciji. Nakon debakla RedBulla u Koreji i utrka za naj konstruktora je postala prilično zanimljiva s obzirom da se McL približio RedBullu na svega 27 bodova ... Dobar nastup Ferraria u Brazilu bi tu borbu mogao dodatno zakuhati pred zadnju utrku sezone.

Iako je jako rano govoriti o prognozi, aktualna prognoza i teško predvidivo vrijeme u Brazilu nam garantira jako zanimljiv vikend :hura:

post-8863-031592900 1288825207_thumb.jpg

VN Brazila je domaća utrka za R.Barichella i F. Massu koji će se, svaki na svoj način željeti pokazati i dokazati pred svojom publikom, Rubens možda u nekom novom dvoboju sa Schumacherom, a Massa nakon jedne godine izbivanja u Brazilu i uloge "vodonoše" za Alonsa. Sama staza predstavlja veliki izazov za vozače i momčadi iza njih zbog kombinacije brzih i sporih zavoja i neprestanog "penjanja i spuštanja". Zbog nadmorske visine, staza je izazov i za motore uslijed smanjenog tlaka zraka, pa se procjenjuje da motori imaju gubitak snage oko 7-8%. Znači li to da će Renault biti konkurentniji u Brazilu nego u ostalim utrkama, jer će izgubiti manje snage?! :zubo:

64% utrke se vozi po punim gasom, dok je opterećenje kočnica relativno malo, tako da RBull ovdje ne bi trebao imati mehaničkih kvarova takvog tipa. Konfiguracija staze (i njena kvrgavost) predstavlja aerodinamički vrlo zahtjevnu utrku, tako da će pronalaženje pravog setupa za vrijeme treninga biti jako bitno, ako vrijeme i vremenske (ne)pogode ne pomrse račune nekim momčadima.

Ono što me jako zanima, može li Renault otići sa bodovima oba vozača, hoće li Kubica zadržati svoje 7. mjesto u poretku ispred oba Mercedesova vozača i hoće li Petrov svojom vožnjom gurnuti Renault korak naprijed u borbi za 4. mjesto u konstruktorskom poretku i sebi možda osigurati mjesto u Renaultu ...

post-8863-013811100 1288827898_thumb.jpg post-8863-078052200 1288828235_thumb.jpg

post-8863-004415800 1288828244_thumb.jpg post-8863-005436800 1288828250_thumb.jpg

O povjesti staze neću, a i nema smisla puno pričati, jer bi topic bio predugačak ... mogu Vam samo poželjeti utrku poput onih koje su se vozile ovdje zadnjih godina, nepredvidive do zadnje sekunde ... i naravno, da Alonso NE osigura naslov u Brazilu :zubo:

post-8863-067310400 1288827528_thumb.jpg post-8863-035795000 1288827489_thumb.jpg post-8863-011092900 1288827497_thumb.jpg

post-8863-047005700 1288827753_thumb.jpg post-8863-031538800 1288827769_thumb.jpg post-8863-009459200 1288827776_thumb.jpg

i ne zaboravimo spomenuti da je Button već neko vrijeme opet sa svojom djevojkom Jessicom Michibatom :zubo:

post-8863-022718900 1288827783_thumb.jpg

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

biti će svašta u ovoj utrci meni se čini, iskreno ne bi me čudili neki očajnički prljavi potezi ... Ferrari kaže da će biti jako oprezni, a Alonso govori da ide agresivno, McLareni se busaju u prsa da je ovo njihova utrka, Masa hoće pobjedu, ali će pomoći Alonsu, a RB mudro šuti ... što i nije čudno, s obzirom koliko su se dizali u nebesa ove sezone, a sad su prilično nezgodnoj situaciji ...

Link to comment
Share on other sites

Sa koliko motora raspolazu vozaci? Mislim da je to sada od velike vaznosti.

Link to comment
Share on other sites

Kvalifikacije i utrka se odvijaju po našem vremenu kasno popodne jel??

da da, u 17h ... nisam to baš uočljivo napravio, nalazi se na slici na vrhu topica :zubo:

Sa koliko motora raspolazu vozaci? Mislim da je to sada od velike vaznosti.

tesko je to reci ... Alonsu je npr. danas na FP1 prdnuo jedan motor, ali to je neki od onih koji su bili pri kraju sa kilometražom ...

ovdje (VivaF1.com) može vidjeti kako su koristili motore, ali nove jedinice, tako da se u biti nezna npr. koliko je alonsov 6. motor odvozio utrka, jer nakon što ga je koristio u Mađarskoj po drugi put, ga je možda koristio u Sinagpuru po treći put, a to ne možemo znati, jer njegov dijagram pokazuje samo da je iskoristio i 8. motor, ali ne i s kojim motorm je vozio ...

u svakom slučaju, nabolje stoje Renaultovi vozaci koji jos nisu koristili svoj 8. motor ... što me iskreno čudi za Petrova, koji je toliko puta razbijao bolide :laugh:

Slobodni trening 1

post-8863-010274400 1288992157_thumb.jpg

Slobodni trening 2

post-8863-041143300 1288992172_thumb.jpg

Obratite pozornost na vremena na slobodnim treninzima i rekord staze ... čini mi se da se će iduće godine netko drugi biti na mjestu rekordera :ahaa:

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

Red Bull brz i to Vettel brži. Bit će interesantno bude li Vettel ispred Webera tj. prvi jer će to biti uzimanje boda timskom kolegi koji zapravo ima veće šanse od njega za naslov... Inače se ne usuđujem ovdje ništa prognozirati, već me sada puca neizvjesnost, ajoš nisu ni kvalifikacije prošle.

Link to comment
Share on other sites

da baš nitko nije ostavio nikakav komentar, nemrem vjerovat.. :zubo:

dobra utrka, nadao sam se da će Alonso probat sustić webbera, a i da će webber sustić vettela.. al nada je ..... :D

na početku utrke se vidjelo kolko je lewis blesav, bar po meni.. prvo je išao na full full kasno kočenje te se čudim da je uspio ne blokirat kotače, a kasnije proklizao u zavoju gdje je morao propustit alonsa ispred što mi je drago.. alonso mi se činio full koncentriranim na utrku i dobro ju je odradio i sve se nadam da će osvojit naslov prvaka.. ili on ili webber jer mi je vettel sve više nesimpatičniji postao..

žao mi je da se kubica krivom stratoegijom tj ranim odlaskom u boks dok su još svi bolidi bili relativno blizu jedan drugome odlučio ući u boks i tako ostati dosta iza a za petrova moram priznat da nisam uspio vidjet kaj je to na startu krivo napravio, samo sam ga odjednom idio preko pasica i kak pušta bolide ispred sebe.. zao mi je i masse sto nije imao srece pred domacom publikom, dok je button taj koji je u jednom trenutku bio 12. pa onda 5. :)

hulkenberg se dobro nosio s hamiltonom i bas mi je to bilo zanimljivo za gledat, tu se vidi koliko je alonso bolji vozac od njega, na koji ga je nacin alonso presao, a koliko se lewis mucio, a nije da je ferrari puno bolji bolid ako uopce i je :)

s nestrpljenjem cekam posljednju utrku i nadam se da cemo svi skupa uzivati i imati nesto za vidjeti! :hura:

Link to comment
Share on other sites

Utrka je bila jako napeta u startu zahvaljujući Hulkiju koji je odlično odradio svoje krugove u borbi sa najboljima. Ostatak miran. Zanimljivo mi je Weberovo misteriozno pregrijavanje bolide kad je probao hvatati Vettela, a potom kad ga je Alonso krenuo hvatati morot se čudesno oporavio. Toliko o timskim naredbama u Red Bullu. Da je kojim slučajem Weber bio prvi, a Vettel drugi svjedočili bi nekom Weberovom "pehu" u box ili sa štednjom goriva... Ovako je Vettel "uzeo" Weberu ekstra 7 bodova koje bi mu protiv Alonsa i više nego dobrodošli bili.

Link to comment
Share on other sites

Utrka je bila jako napeta u startu zahvaljujući Hulkiju koji je odlično odradio svoje krugove u borbi sa najboljima. Ostatak miran. Zanimljivo mi je Weberovo misteriozno pregrijavanje bolide kad je probao hvatati Vettela, a potom kad ga je Alonso krenuo hvatati morot se čudesno oporavio. Toliko o timskim naredbama u Red Bullu. Da je kojim slučajem Weber bio prvi, a Vettel drugi svjedočili bi nekom Weberovom "pehu" u box ili sa štednjom goriva... Ovako je Vettel "uzeo" Weberu ekstra 7 bodova koje bi mu protiv Alonsa i više nego dobrodošli bili.

ovo sa situacijom u Red Bullu se potpuno slažem sa svime što si rekao! :dobroje:

ko im kriv, možda su mogli s webberom osvojit naslov, ovak ga nebu nikako! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ponavlja se 2007 kada su se u istom timu "tukli" Alonso i Hamilton, a iz prikrajka vrebao Kimi koji im je na kraju i uzeo naslov...Alonso ovdje igra Kimijevu ulogu od prije 3 godine, nadam se samo da ce i uspjeti do kraja kao Kimi. :)

Link to comment
Share on other sites

Prvo:

Petrova više ne želim vidjet u F1 opće!!!! Razočarao me jako! Imao sam puno veća očekivanja za njega! Čovjek iz utrke u utrku sve lošiji a sve više iskustva!

Drugo:

RedBull je jedna jako usrana momčad koja sere i laže na veliko (oprostite na izrazu, al tak je).

Da recimo mclaren ili ferrari imaju takvu dominaciju pa pobijedili bi 95% utrka!

Nešto gadno smrdi u redbullu, a to je cijela ekipa!

Žao mi je i što su osvojili konstruktorski jer ga kao momčad zaslužuju manje od onog zadnjeg smeća HRT-a.

Ova formula više uopće nije šta je nekad bila! Možda i bolje da je više nema na hrt-u od iduće god... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kako stoji Felipe Massa? Jel tko ima kakvu informaciju? Ima li ugovor za slijedeću godinu?

Mislim... Alonso se bori za naslov prvaka ...a ovaj vodi napetu bitku za 12 mjesto u istom bolidu?!

Link to comment
Share on other sites

Kako stoji Felipe Massa? Jel tko ima kakvu informaciju? Ima li ugovor za slijedeću godinu?

Mislim... Alonso se bori za naslov prvaka ...a ovaj vodi napetu bitku za 12 mjesto u istom bolidu?!

hebiga, čovjek je ubijen u pojam otkad je morao propustiti alonsa, a nadao se naslovu ... zar bi se tebi vozilo ... istini za volju više nije dobar za čuvanje leđa, ali koliko znam ima rješen ugovor ...

A sto se tice ove price o jednakosti u RedBull-u ... buahahahhahahahahaha ... dopustanje favoriziranom vozacu da pobjedi u utrci i tako se u potpunosti vrati u utrku za naslov nije jednakost ... to je kao da se kaze da je Button pozvan u boks jer je trebao set friskih guma :D ... pitanje da li bi se Vettelu pregrijavali motor i gume da je Webber bio prvi ... sve u svemu, nadam se eksploziji motora F.Alonsa u AbuDhabiju i Webberovom potezu u maniri A.Senne u slucaju da Vettel bude vodeci u tom trenutku :)

Nelosa utrka u Brazilu, bilo je odlicno vidjeti Williams na PP, Hulkenberg i SC su se je dodatno zacinili ... u jednom trenutku, nakon odlaska SC-a nisam vise kuzio di je tko i tko se s kim utrkuje :)))) ... rosberg se lipo zguzio s obzirom da je bio zadnji u krugu sa vodecima, plus ga je schumi "pustio" naprijed ...

I btw. Zar nije ono ponasanje Vettela iza SC kad je odlazio u boks bilo za kaznu s obzirom da je zaostao vise od 10 duzina ??!?

Renault totalno razocaranje, takticki katastrofalna utrka, plus Kubica pasivan ... Petrov se bar nije razbio, steta sto se isao naguravati nakon starta. Zao mi zbog Masse i Barichella sto su imali losu utrku pred domacom publikom, a

Btw. Cestitke RedBull-u na konstruktorskom naslovu ...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bi volio da Alonsu kihne motor jer je drugi dio sezone majstorski odvezao, ali borbu Vettela i Webera bi volio vidjet.

Link to comment
Share on other sites

eh da webber nije poslušao upozorenje iz boxa o navodnom pregrijavanju motora.... :roll:

i ja bi volio vidjet borbu između njih dvojice! ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.