Jump to content

15-ice upisat za r5,postoji li nacin?


Adi R5

Recommended Posts

Dali za ovo postoji nacin,posto ni na gtt-a nije islo vise od 13'original?jer mi se bas neda skidat kliješta za vsaki tehnicki da mogu 13'-ice staviti :tup: :tup:

Link to comment
Share on other sites

Dali za ovo postoji nacin,posto ni na gtt-a nije islo vise od 13'original?jer mi se bas neda skidat kliješta za vsaki tehnicki da mogu 13'-ice staviti :tup: :tup:

počneš lakšim putem..

odeš u stanicu onak usput i zamoliš stričeka da ti pogleda u katalogu koje su dozvoljene dimenzije za tvoj R5, kao ono "htel bi veče felge ali da ne pogriješim." onda kad ti strišek lepo pročita 14 ili 15 buš znal dali i da ili ne, ako ne spomene tvojih željenih 15" lepo uzmeš 200kn i odeš negdi di budu razmeli tvoje želje..

da napomenem u katalogu su ispisane dimenzije guma koje su dopuštene za upisivanje za odreženi model, znači nemoj to zanemariti jer ti je badava 15cola ako na njih moraš imati 185/55 r15 a baš želiš 195/50 r15.. primjer.. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

počneš lakšim putem..

odeš u stanicu onak usput i zamoliš stričeka da ti pogleda u katalogu koje su dozvoljene dimenzije za tvoj R5, kao ono "htel bi veče felge ali da ne pogriješim." onda kad ti strišek lepo pročita 14 ili 15 buš znal dali i da ili ne, ako ne spomene tvojih željenih 15" lepo uzmeš 200kn i odeš negdi di budu razmeli tvoje želje..

da napomenem u katalogu su ispisane dimenzije guma koje su dopuštene za upisivanje za odreženi model, znači nemoj to zanemariti jer ti je badava 15cola ako na njih moraš imati 185/55 r15 a baš želiš 195/50 r15.. primjer.. :dobroje:

Bio vec,zvali u zagreb, ali kazu nemoze jer nije islo vise od 13',mene zanima dali jos koji nacin postoji??

Link to comment
Share on other sites

I mene to zanima, želim legalno upisati 195/45 15, zna li netko postoji li način?

Ako treba radit ću i atest, može li se to? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Bio vec,zvali u zagreb, ali kazu nemoze jer nije islo vise od 13',mene zanima dali jos koji nacin postoji??

ako neko zna neku osim ovih sa 200kn.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

I mene to zanima, želim legalno upisati 195/45 15, zna li netko postoji li način?

Ako treba radit ću i atest, može li se to? Hvala.

I ja bi platio atest ali su i to rekli da nemože,mozda sam se krivima obratio :tup:

Link to comment
Share on other sites

ako neko zna neku osim ovih sa 200kn.. :roll:

Dao bi ja i 500,sam da upisu ali nece :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Treba raditi atest.

Pretpostavljam da procedura ide ovako nekako. Staviš kotače kakve očeš. Opterete auto i onda gledaju dali igdje strže. U vožnji.

Ja sam jednom kontaktirao ove u Sigetu radi upija 195/45/15. Ako će ijedna kombinacija proči onda bi mogla ova jer je malko viša od 195/55/13 koja je išla na GTT/GTE. Javio mi se neki tip koji tamo radi i rekao da dođem do njih. Bez ikakvog pojašnjenja šta i kako, šta će gledati, šta će raditi.

Bija bi i otiša, da u tom trenutku nisan bija jedno 350 km od ZG-a.

Link to comment
Share on other sites

I ja bi platio atest ali su i to rekli da nemože,mozda sam se krivima obratio :tup:

Ovi u stanici za tehnički ništa neznaju (ili nežele znati ili se boje)

Link to comment
Share on other sites

Ja to moram riješiti, jer se planiram voziti sa Gt turbom od proljeća gotovo svaki dan.

Ako je atest i 1000 kuna, nema problema, samo da mi auto bude legalan skroz. :dobroje:

Jer ti ovak zajedljivi pandur skine tablice i banana si. Tehnički si neispravan.

Link to comment
Share on other sites

Ja to moram riješiti, jer se planiram voziti sa Gt turbom od proljeća gotovo svaki dan.

Ako je atest i 1000 kuna, nema problema, samo da mi auto bude legalan skroz. :dobroje:

Jer ti ovak zajedljivi pandur skine tablice i banana si. Tehnički si neispravan.

Zovi u Siget!

Možda se smiluju pa ti daju kakvu konkretniju informaciju.

Ako ju dobiješ podijeli ju s nama

Link to comment
Share on other sites

Zovi u Siget!

Možda se smiluju pa ti daju kakvu konkretniju informaciju.

Ako ju dobiješ podijeli ju s nama

Zvat ću kada ću biti van ureda, ovdje mi je to malo "risky".

Ajde, pa napišem što treba napraviti. :dobroje: Ako netko može zvati ranije, nek slobodno napiše.

Link to comment
Share on other sites

pa čemu služi atest nego da legalizira sve djelove koji nisu po katalogu CVH na tom autu... samo šta ne radi svaka STP ateste za bilo šta pa vjerojatno od tu ono "ne može se" :nezna:

iako mene 'cajci uz školjku H pojas, preglasan auspuh i 15" na R5 nikad nisu za ništa zezali, a na tehnički sam došao "a bi li moglo, nisu mi upisane" lik pogleda kaže da mu dobro stoje i to je to :D

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

Eto nakon tisuću poziva i pitanja saznao sam slijedeće:mogu se upisati uz atest:

cijena 800kn

uvjeti:gume i felge nesmiju nigdje strugati ni pod najvecim opterecenjem i felge i guma moraju biti odmaknuti najmanje 8mm od amortizera a isto tako nesmiju prelaziti van preko unutarnjeg ruba blatobrana! :dobroje:

A veli frajer u Karlovcu na tehnickom,nema sanse zvao sam sad u Goricu,i to predamnom! :ljut:

Link to comment
Share on other sites

Eto nakon tisuću poziva i pitanja saznao sam slijedeće:mogu se upisati uz atest:

cijena 800kn

uvjeti:gume i felge nesmiju nigdje strugati ni pod najvecim opterecenjem i felge i guma moraju biti odmaknuti najmanje 8mm od amortizera a isto tako nesmiju prelaziti van preko unutarnjeg ruba blatobrana! :dobroje:

A veli frajer u Karlovcu na tehnickom,nema sanse zvao sam sad u Goricu,i to predamnom! :ljut:

Mogu li na tehničkom u Velikoj Gorici to obaviti, ili? :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Mogu li na tehničkom u Velikoj Gorici to obaviti, ili? :dobroje:

Mozes obaviti u bilo kojoj stanici u Hrvatskoj gdje obavljaju ateste,u Zagrebu u svakoj stanci to rade,ukljucuji i goricu jel,obavi di ti je najblize,samo se prije naruci,barem sam se ja morao u Karlovcu! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Mozes obaviti u bilo kojoj stanici u Hrvatskoj gdje obavljaju ateste,u Zagrebu u svakoj stanci to rade,ukljucuji i goricu jel,obavi di ti je najblize,samo se prije naruci,barem sam se ja morao u Karlovcu! :dobroje:

:hail:

Link to comment
Share on other sites

cek...

da vec pitam....kad je o gumama rijec

na meganu upisane 175/65/14 ...... takve sam imao i dosada ljetne na alu felgama...

e sad zamjenio sam 14-ce za 15-ce ...sa 195/50/15 gumama..

gledao sam u onu knjigu od auta ..tamo pise da mogu ici 15-ce al sa 195/55/15.... oce me neko jebat za tih 5 oko upisa u knjizicu?

s druge strane... zimske su mi 185/60/14....i nikad problema na tehnickom nije bilo..iako u knjizici pise 175/65/14

Link to comment
Share on other sites

ADI: Koju si dimenziju uspija atestirati/upisati?

Jos nisam,tek cu ici kroz mjesec dana,ali planiram 195/50/15,prije toga cu sve srediti da nigdje ne struze!

Link to comment
Share on other sites

cek...

da vec pitam....kad je o gumama rijec

na meganu upisane 175/65/14 ...... takve sam imao i dosada ljetne na alu felgama...

e sad zamjenio sam 14-ce za 15-ce ...sa 195/50/15 gumama..

gledao sam u onu knjigu od auta ..tamo pise da mogu ici 15-ce al sa 195/55/15.... oce me neko jebat za tih 5 oko upisa u knjizicu?

s druge strane... zimske su mi 185/60/14....i nikad problema na tehnickom nije bilo..iako u knjizici pise 175/65/14

Ma mislim da ne,to je sitnica ali tko zna,ovi u karlovcu su talentirani idoti za takve gluposti :tup:

Link to comment
Share on other sites

Moja petica ima upisane 195/50/15 kao prve gume i 13" kao zimske. Sve to prolazi bez problema kada atestiras plin, tako je bilo i na starom Cliu i sada na ovoj petici.

Link to comment
Share on other sites

Primjer za Clio III

Pitanje: "Može li se upisati veća dimenzija od 15" pošto Clia ima i na 16" i 17"?"

Odgovor:

a) Idiota: "Jesi ti normalan!?! Ne smiješ staviti 1cm širu gumu kamoli 1 ili 2 cola veću!!!"

b) Normalnog čovjeka: "Samo da provjerim. Dobar dan, CVH, bla bla, koja je dimenzija najveća išla na Clio 3? Odgovor- 215/45 R17."

"Može, nema problema, samo se plaća 48kn promjena podataka"

Dakle, ovisi dosta i o tome na kog se naleti. A i ovo je slučaj kad postoji veća dimenzija na istom modelu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

west, primjer sa tehničkog: jel ti dimenzija guma na autu ista kao u knjižici (195 50 15) - nije, zimske su 185 65 - dobro upisat ću ti i njih onda? - a nije to malo previsoko - ma nije ide to na R19 - a jel idu onda i 17"? - trebalo bi vidit u katalogu jel ih Renault dopušta... nakraju sutra pogledam u prometnu i tip mi za drugu dimenziju upisao 185 65 14 a na autu 15 :laugh:

Link to comment
Share on other sites

LOL, a ja pak imam 185/60 R15, 175/65 R15 i 195/45 R17. ne znam koju bi si još dao upisat... hmm.. možda neku u 16" :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.