Jump to content

Prvi auto


Martin

Recommended Posts

U fazi sam kupovine auta. Sad me zanima budući da mi je to prvi auto koji glasi na mene, jel u osiguranju dobivam kakav bonus/mogu li ga dobiti ili ga skupljam godinu po godinu?

Link to comment
Share on other sites

U fazi sam kupovine auta. Sad me zanima budući da mi je to prvi auto koji glasi na mene, jel u osiguranju dobivam kakav bonus/mogu li ga dobiti ili ga skupljam godinu po godinu?

Koliko ja znam bonus se dobiva svake godine...Jedino ako si nađeš vezu pa ti odma složi 50%...

Link to comment
Share on other sites

U fazi sam kupovine auta. Sad me zanima budući da mi je to prvi auto koji glasi na mene, jel u osiguranju dobivam kakav bonus/mogu li ga dobiti ili ga skupljam godinu po godinu?

Mislim da kroz deset godina dobivaš svake godine po 5% bonusa da bi dosao do krajnjih 50%bonusa,prije se dalo odmah nariktati 50,ja sam prije tri godine odmah dobio 5o posto bonusa ali sad se to vise nemoze!neka me netko ispraviako sam krivo napisao! :hey:

Link to comment
Share on other sites

nije problem ni nekome uvalit nešto ipak me to na kraju krajeva ispadne puno manje nego da god po god skupljam bonus.

Link to comment
Share on other sites

tocno nemoze se tako sam i ja cuo i raspitao se...doduse ja sam 2 godine na policu od frenda koji ima 50%, ali kaze da vise necemo moc tako...

i da, prvu godinu dobivas 10% pa onda svaku iducu 5% vise...tako da nakon 9 a ne 10g imas 50%

Link to comment
Share on other sites

Moglo se dobiti 25% bonusa ako u istom domacinstvu postoji polica sa 50%.

Tako sam ja registrirao R19. Prijatelj je tako registrirao auto nevjencane supruge...

Provjeri dali ta mogucnost jos postoji.

Link to comment
Share on other sites

Najvjerojatnije to više nije moguće jer postoji krovna organizacija osiguranja koja kontrolira SVE police osiguranja; pa ako muljaš i daš više love u startu nekom majstoru da ti se sredi nepripadajući popust onda za godinu dana dobiješ pismo gdje ti osiguranje šalje uplatnicu da doplatiš razliku za koji si ih prešao i prijete ti tužbom a tvoj kompa koji je to sredio dobije prijavu(kaznenu) za krivotvorenje i još ponešto....

Link to comment
Share on other sites

ja sam dobio pismo i nisam se htjeo odazvati jer je djelatnik osiguranja pogriješio.Sada je sve pod kontrolom Hanfe i ne može se riješiti samo tako.

Ideš ispočetka te za svaku godinu dobivaš po 10 posto popusta osim ako ti otac ili majka ne daruju automobil sa popustom, tj bonusom.možeš isto tako riješiti darovanje bonusa od strane roditelja ili bračnog druga .Na treeći automobil u obitelji sa istom adresom imaš dodatnih 25 posto.

POstalo je jako rigorozno, tako da ne znam kako je kod drugih ali ono što je bilo i kako se davalo, više nema.

Link to comment
Share on other sites

Sad imam megane koji glasi na oca, on ima 50 % bonusa, sad ako on sebi kupi drugi auto on ce također imati 50 % bonusa, a ako on megane proda tj prepise meni ocu onda ja dobit isto taj bonus? pretpostavljam da ne.

Mislio sam budući da smo već dugi niz godina kod iste kuće i dosta automobila osigurali kod njih nadao sam se barem 30%.

Sad imam megane koji glasi na oca, on ima 50 % bonusa, sad ako on sebi kupi drugi auto on ce također imati 50 % bonusa, a ako on megane proda tj prepise meni ocu onda ja dobit isto taj bonus? pretpostavljam da ne.

Mislio sam budući da smo već dugi niz godina kod iste kuće i dosta automobila osigurali kod njih nadao sam se barem 30%.

Link to comment
Share on other sites

ak poznas pravu osobu bonus se moze sloziti, unatoc rigoroznim novim pravilima...

i kak veli zmajo, mores dobit neki bonus u startu na temelju posotjecih polica u obitelji, preporuke, raznih akcija s ciljem povecanja broja osiguranika i sl.

godisnje bonus raste po 5% sve do max 50%

ovo s prenosenjem police pitaj u osiguranju, al ak je polica vezana na osobu koja ce je iskoristit za novo vozilo, nisam bas optimistican...

Link to comment
Share on other sites

Na treeći automobil u obitelji sa istom adresom imaš dodatnih 25 posto.

jel ovo u potpunosti legalno? oces rec da ako postoje 2 auta koji imaju bonus 50% da treci u obitelji dobije 25% u startu?

Link to comment
Share on other sites

jel ovo u potpunosti legalno? oces rec da ako postoje 2 auta koji imaju bonus 50% da treci u obitelji dobije 25% u startu?

Pa imate službene stranice osiguravajućih kuća pa čitajte.

pola ovih odgovora ovdje gore je naklapanje, a ne činjenično stanje.

Uostalom agent osiguranja mora mu pronaći najbolje rješenje na temelju činjenica, tj postoječeg stanja, vezano uz police ko9je već posjeduje.

Link to comment
Share on other sites

ne možete nikako srediti za prvu registraciju nikakav popust (to za treće auto nisam siguran jer se nisam raspitivao), jer sam ja tu istu stvar ganjao prije par mjeseci i ne ide...

jednostavno su sada uveli prevelike kazne osiguravajućim kućama koje kontrolira HANFA, tako da niti jedna neće pristat na takvu vrstu malverzacije s bonusima/malusima...

evo i priopćenje HANFE iz 2007 godine od tome i kolike su kazne za kršenje zakona:

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=HR&vijestid=261

ako nekoga interesira više neka pročita članke zakona o osiguranjima koji su navedeni u gornjem tekstu....

Link to comment
Share on other sites

Sad imam megane koji glasi na oca, on ima 50 % bonusa, sad ako on sebi kupi drugi auto on ce također imati 50 % bonusa, a ako on megane proda tj prepise meni ocu onda ja dobit isto taj bonus? pretpostavljam da ne.

možeš eventualno na račun lojalnosti dobiti 10% ... ja sam zbog otvaranja druge police na moje ime dobio 20% (+-5, nisam siguran, nije mi polica pri ruci) ... mislim da se ne ispalti igrati, ali navodno šema osiguravanja u jednoj kući sa 50% (i preostalih 50% ispod stola u kešu) prolazi na način dase dogodine osiguraš u drugoj auto kući ... uvjet za to je da se polica ne izlistava računalno, već se ručno ispiše ...

Link to comment
Share on other sites

ne možete nikako srediti za prvu registraciju nikakav popust (to za treće auto nisam siguran jer se nisam raspitivao), jer sam ja tu istu stvar ganjao prije par mjeseci i ne ide...

jednostavno su sada uveli prevelike kazne osiguravajućim kućama koje kontrolira HANFA, tako da niti jedna neće pristat na takvu vrstu malverzacije s bonusima/malusima...

evo i priopćenje HANFE iz 2007 godine od tome i kolike su kazne za kršenje zakona:

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=230&LANG=HR&vijestid=261

ako nekoga interesira više neka pročita članke zakona o osiguranjima koji su navedeni u gornjem tekstu....

nisi kucao na prava vrata, ali da je sad žešća zayebancija s tim - je... naravno usluga je obično tih 50% razlike na ruke.

Link to comment
Share on other sites

nije mi problem prvu godinu dat jos 50% na ruke ako se to da. ici cu kroz koji dan do osiguranja pa ću napisat što sam izvukao.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.