Jump to content

Uniroyal Rainexpert - iskustva?


Guest

Recommended Posts

Da li netko ima iskustva sa nevedenim gumama (u dimenziji 175/65/14) na Clio Storia? Do sada sam imao Dunlop SP30 i sa njima bez problema prolazio 40000 km. Kakve su Uniroyal s obzirom na držanje ceste i trošenje? Da li je na snijegu bolja kišna ljetna guma od obične ljetne (pošto ima dublje i šire ripne)? Živim na moru pa zimi ima puuuno više kiše nego snijega, ali povremeno idem u kontinentalne dijelove (iako ne toliko da bi stavljao zimske gume).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dado_sk

    17

  • frenchkey

    6

  • kokosar

    4

  • moril

    4

Na ovu gumu misliš...??

GUMA%20uniroyal%20RAIN%20EXPERT.jpg

Imali smo ju na Peugeotu 206 od starog...dva puta po dvije smo kupili...ista dimenzija kao za Clio...u toj dimenziji nema puno dobrih cjelogodišnjih/ljetnih guma a ova se pokazala odličnom...ali se relativno brzo potroši. Meni to kod gume nije mana, dapače, to mi dosta govori o smjesi i takvim gumama više vjerujem...ali nekim ato smeta. Starom je to smetalo pa sam mu uzeo 4 nove Michelin Energy Saver koja je kažu bolja od starih Energy-a ali čisto sumnjam da će držati kao Uniroyalka.

Ja sam iz Dalmacije i nikad nisam u životu kupio zimsku gumu...nit ću ikad kupiti, jednostavno zbog eventualna 2-3 dana snijega se ne isplati a ne putujem prema kontinentu kad ne moram. Svakako će biti bolja ljetna guma s dubljom šarom i bez V profila po snijegu...ali ne očekuj previše, na svakoj malo većoj uzbrdici ćeš stati...općenito vožnja s takvim gumama po snijegu nije ni ugodna ni sigurna. Možda ipak da razmisliš o dvije Sava S3 za pogonske kotače kad padne snijeg...pa da možeš krenuti i stati...a kroz zavoje opet polako jer ne smiješ zaboraviti da straga imaš ljetne koje ne mogu pratiti prednje zimulje šta se bočnog vođenja tiče.

Link to comment
Share on other sites

Da li netko ima iskustva sa nevedenim gumama (u dimenziji 175/65/14) na Clio Storia? Do sada sam imao Dunlop SP30 i sa njima bez problema prolazio 40000 km. Kakve su Uniroyal s obzirom na držanje ceste i trošenje? Da li je na snijegu bolja kišna ljetna guma od obične ljetne (pošto ima dublje i šire ripne)? Živim na moru pa zimi ima puuuno više kiše nego snijega, ali povremeno idem u kontinentalne dijelove (iako ne toliko da bi stavljao zimske gume).

Imao sam baš tu gumu na jugichu prije 6-7 godina. dan danas još nisam vozio auto koji ima bolje gume za kišu od rainexperta! jugich je s tim išao po mokrome kao da je suha cesta, to nije bilo za vjerovati. preko lokvi je išao skoro kao da ih ni nema. da stvar bude još bolja, guma je bila jako tiha! čak je i po dubljem snijegu držala auto bez da zanosi.

moja svaka preporuka za tu gumu. jedino što se trošila dosta brzo i tu potvrđujem sve što je Coupe napisao. po mojoj slobodnoj procjeni izdržat će 20-25 tisuća km, ne više.

99% je da ću na proljeće staviti upravo te iste gume na moj Clio. nisam ih ranije stavio jer sam htio potrošiti ove koje sad imam koje sam dobio s autom.

Link to comment
Share on other sites

Inače, kad imam neke nedoumice oko kvalitete pojedinih guma ili nemam pojma šta da stavim - odem do radnje prijatelja Fržopa (onaj što je vozio onu Alfu za streetrace) i pitam šta da stavim do toliko novaca na taj i taj auto. Pošto čovjek mjesečno namontira brdo tih guma i provoza dosat različitih auta na različitim gumama i čuje komentare vlasnika i kupaca - zna bolje od mene. Tako je bilo i za Uniroyal...ja htio Bridgestone B220 a on mi kaže da stavimo Uniroyal i da nećemo pogriješiti. Bio sam malo skeptičan...htio sam neku "glasniju" marku...Bridgestone, Goodyear, Michelin. I eto...poslušao, probali...i to je bilo to. Da je moj auto samo bi njih stavljao...ali eto, stari je gunđao jer ih mora mjenjati svake godine po dvije...a to je njemu valjda puno. I još nešto...ne slušajte slijepo ADAC-ove i druge testove...nije svaka guma za svaki auto...i guma koje je pobijedila na testu u dimenziji 225/50/17 na nekom Passatu od 1700 kila može bili jako loš izbor u 175/65/14 na Cliu od 1050 kila.

Link to comment
Share on other sites

nakon što sam prodao jugicha, meni je jednom čovjek na ZG velesajmu na Uniroyalovom štandu rekao da je Uniroyal zapravo Continentalov brand primarno za englesko tržište (otuda i taj "royal" - kraljevina englesku) gdje stalno pada kiša, pa se gume posebno optimizirane za kišne uvjete rade pod tim brandom.

to me uopće nije začudilo s obzirom da sam bio oduševljen s tom gumom iako mi je dubina dezena na gumi bila oko 3mm na prednjima i maaalo više od toga na zadnjim kotačima. čak su i kroz snijeg i bljuzgu išle nevjerojatno dobro :tup:

ako nije bila pretvrda za jugicha koji je imao 750kg, onda će biti dobra i za Clia koji ima 950kg...

coupe, idući put kad ti vidim starog reći ću mu da te posluša - tad ću biti dolje sa Rainexpertom ;)

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih imao u verziji 4x4 gume za kisu 5+ drze ko lude mos dosta brzo ic jer suse cestu ko lude a valjaju i u blatu znaci trebale bi pomoc i u snigu :hey:

Link to comment
Share on other sites

Da li netko ima iskustva sa nevedenim gumama (u dimenziji 175/65/14) na Clio Storia? Do sada sam imao Dunlop SP30 i sa njima bez problema prolazio 40000 km. Kakve su Uniroyal s obzirom na držanje ceste i trošenje? Da li je na snijegu bolja kišna ljetna guma od obične ljetne (pošto ima dublje i šire ripne)? Živim na moru pa zimi ima puuuno više kiše nego snijega, ali povremeno idem u kontinentalne dijelove (iako ne toliko da bi stavljao zimske gume).

Bok. Pisao sam negdje o tim gumama u temi kupnje guma u Sloveniji.. Imam ih na meganeu u dimenziji 195/50/15.. Gume su povoljne a dobre.. Mogu samo potvrditi da su gume odlične za kišu,uživancija je voziti se s njima po kiši.. Kolko se troše nebi znao jer sam ih kupio ove godine a ne radim puno kilometri a sad sam stavio zimske..

Link to comment
Share on other sites

imam ih na twingu....u 155/70/13....

za twingo dobra guma...

na ljeto idu nove..ove su dale svoje

Link to comment
Share on other sites

Ja ih iman na Scenicu 195/65-15 kao što kaže kolega Coupe RS isto sam na preporuku kolege Fržopa kupija Uniroyal, guma je jako dobra po suhome dok je po kiši +5 gume je za uloženo dobiveno best buy cijena je u dimenziji 195/65-15 oko 500kn...

P8170003.jpg

Edited by xxx
Link to comment
Share on other sites

ja imam novi energy saver, pretpostavljam da će trajati 100.000 km koliko su plastične :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja imam novi energy saver, pretpostavljam da će trajati 100.000 km koliko su plastične :bigl:

frende,ne valjaju? ja ih mislio uzeti. jel tko vozio na continentalu premium contact-u 2? dobra je cijena kod furlana,a u ADAC-u vele super.

Link to comment
Share on other sites

Meni je važnije da je guma kvalitetna nego da prođem jeftinije i imam glavu u torbi.

Ne pada mi na pamet da uzimam nešto tvrdo što "štedi gorivo".

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

dado, naš dragi megane16V kojeg trenutno nema baš online jer je na brodu je imao neke continentalke "kišne" na svom fikusu i bio je ekstra zadovoljan s njima kolko se sjećam, točan model neznam...

Link to comment
Share on other sites

dado, naš dragi megane16V kojeg trenutno nema baš online jer je na brodu je imao neke continentalke "kišne" na svom fikusu i bio je ekstra zadovoljan s njima kolko se sjećam, točan model neznam...

da. mislim da bi one bile super. ali ni ove uniroyalke mi ne zvuče loše.

Link to comment
Share on other sites

Moja stara mjenjala gume na Cliu u 14" i stavili smo Michelin Energy... Svi nešto kenjaju po toj gumi, posebno "experti iz kafića", ali za sada mi se guma pokazala jako dobrom. Drukčiji mi je feeling vožnje, nekako udobniji. Sama mater kaže da joj je bolji feeling.

Što se tiče zimskih guma, ja sad gledam ubost nešto u 13" pa me zanima što kontinentalci kažu za njih. Da li je dobro imati zimsku gumu samo kad snijeg padne ili je dobra za cijelu zimu radi nižih temperatura asfalta te nedovoljnog grijanja ljetnih guma? Nekako ne vjerujem ovo što Coupe govori da je zimska guma samo za snjeg.

Link to comment
Share on other sites

Pa uvijek kolaju price o losim gumama, a obicno ih pricaju oni koji su samo culi za tu gumu, a vozili ju nikada nisu...Ja sam kupio Nankang, svi ih pljuvali kao da nisu za bicikla i sl. Medjutim sasvim OK guma, bolja od Dunlopa 685 748 308 Puta ..Odnos ulozeno - dobijeno je 5+ ..A tako i Uniroyal..

Link to comment
Share on other sites

frende,ne valjaju? ja ih mislio uzeti. jel tko vozio na continentalu premium contact-u 2? dobra je cijena kod furlana,a u ADAC-u vele super.

Imam ja te ljetne na Cliu....

Gume su super, samo se jedu malo više... moja procjena maksimalno 25 000 km s njima.whistling.gif Al zato drže ko sam vrag.... uzet ću najvjerojatnije PC2 kad budem mijenjao...zubo.gif

Link to comment
Share on other sites

Moja stara mjenjala gume na Cliu u 14" i stavili smo Michelin Energy... Svi nešto kenjaju po toj gumi, posebno "experti iz kafića", ali za sada mi se guma pokazala jako dobrom. Drukčiji mi je feeling vožnje, nekako udobniji. Sama mater kaže da joj je bolji feeling.

Što se tiče zimskih guma, ja sad gledam ubost nešto u 13" pa me zanima što kontinentalci kažu za njih. Da li je dobro imati zimsku gumu samo kad snijeg padne ili je dobra za cijelu zimu radi nižih temperatura asfalta te nedovoljnog grijanja ljetnih guma? Nekako ne vjerujem ovo što Coupe govori da je zimska guma samo za snjeg.

moja iskustva s zimskim gumama su takva da je to dreš za sve dok ne padne snijeg. tad je dobra,prolaziš kroz snijeg,možeš u brdo itd,ali po kiši,na suhom to ništa ne drži cestu. bolja mi je ljetna na minus 20 nego zimska

Link to comment
Share on other sites

2dado_sk: baš bih volio imat takve ljetne gume...možeš mi preporučit koje su to :zubo:

ne znam kakve si ti to zimske imao :nezna:

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

2dado_sk: baš bih volio imat takve ljetne gume...možeš mi preporučit koje su to :zubo:

ne znam kakve si ti to zimske imao :nezna:

imao sam continental serijske koje sam dobio na meganeu. mislim da su bile ecocontact 2. zimske sam imao savu s3 i toyo. toyo su doduše cijelogodišnje. čuj,takvo je moje iskustvo. sad ćeš reći sava ne valja. do prije 3 god po adac-u su bile u top 5 zimskih guma. toyo je dreš i tu se i ja slažem. ti si s zimskim gumama obarao rekorde možda?

Link to comment
Share on other sites

moja iskustva s zimskim gumama su takva da je to dreš za sve dok ne padne snijeg. tad je dobra,prolaziš kroz snijeg,možeš u brdo itd,ali po kiši,na suhom to ništa ne drži cestu. bolja mi je ljetna na minus 20 nego zimska

Vrlo zanimljiva teorija :hey:

Link to comment
Share on other sites

imam i ja sad na autu zimske na kojima je voženo cijelo ljeto i slažem se s dadinom teorijom, zimske ništa ne valjaju radije bi 4 ljetne nove :D

a teoretski zimske gume su učinkovitije od ljetnih na temperaturama ispod 7°C ako se dobro sjećam da je naš dr. marušić rekao :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

mislim da zimulje vrijede samo kad padne snijeg zbog mekoće i lamela. vozna svojstva su im zbog lamela po suhom šrot,a po kiši da ne spominjem. ljetna čim se malo ugrije drži cestu puno bolje po minusu nego zimulja.

Link to comment
Share on other sites

mislim da zimulje vrijede samo kad padne snijeg zbog mekoće i lamela. vozna svojstva su im zbog lamela po suhom šrot,a po kiši da ne spominjem. ljetna čim se malo ugrije drži cestu puno bolje po minusu nego zimulja.

oprosti al ovakvu glupost nisam još do sada čuo! pa nema te ljetne gume koja će ispod 10 C držat kao zimska! zbog materijala same gume a ne lamelica ili ripne! vidim imaš meganea s gotovo 100ks, nabi gas u prvoj brzini po ovom vremenu pa mi reci dal ti proklizava na startu.. kočenje neću ni spominjat.. pa ja s novom ultra grip 7 gumom kad je vani bilo -8 nabijem gas do poda i auto vuće bez trunke proklizavanja! drži i koči do te granice da ni sam ne vjerujem kako može tako dobro prenosit snagu ili inerciju na takvu podlogu..

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.