Jump to content

još malo čudnih zvukova


rs 200

Recommended Posts

kupio clia prešao 3000 km. imam 3 problemčića koja ću nadam se riješit u servisu u petak.

1 lupkanje od ispod najvjerajatnije je problem u ispušnoj grani na neravnom terenu lupa li ga lupa kao da nije dobro pričvršćeno a možda je problem u nećem drugom??????????????

2 cvrčak ispod armature kont. table sa suvozačeve stane koji sam sam uspio skužit odakle dolazi (pretinac klapa najvjerojatnije ga treba malo bolje pritegnit samo šta neznam gdje mu je vida koja ga drži sa donje strane)

3 dali je normalno da se na rs čuje metalni zvuk u getribi kao nekakvo šuškanje kad stisnem kvačilo ništa otpustim opet se pojavi ali samo kad je motor ugrijan na hladno ništa se nečuje.

IMA LI NETKO SLIČNIH PROBLEMA NA TIM MOTORIMA.

Link to comment
Share on other sites

Za getribu uvijek se čuje zvuk? Ja sam imao sličan problem koji je riješen zamjenom kompleta kvacila...

Link to comment
Share on other sites

Za getribu uvijek se čuje zvuk? Ja sam imao sličan problem koji je riješen zamjenom kompleta kvacila...

ali meni je auto prešlo 3000 kako je to moguče nekužim to je nekakav metalni zveketavi zvuk ovi iz servisa mi je reka da su te getribe specifične i da će pogledat .ali ka ono to je normalno

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to mjenjao na 4500? A vodenu pumpu na oko 11000... Oce to...

hebeš ti auto takvo daš 170000 kunića pa se takve pizd događaju je da imam garanciju 4 god ali jeb. ću mat. nekome u servisu tamo.

Link to comment
Share on other sites

Ajde, nisi dao 170 000 za njega, ili su ti ga uvalili bez popusta :)

Takve probleme na svome ili nemam, ili ih ne čujem.

Link to comment
Share on other sites

hebeš ti auto takvo daš 170000 kunića pa se takve pizd događaju je da imam garanciju 4 god ali jeb. ću mat. nekome u servisu tamo.

ako je to tako onda triba mjenjat kvačilo svaka 3 miseca WTF

Link to comment
Share on other sites

:tup:

NISM 170000 NEGO 1680000 MA JEBEŠ cijenu nego šta je sa ovim pizd šta se čuju

Edited by rs 200
Link to comment
Share on other sites

Mene je s paketom vidljivost, udobnost, cup ovjesom i felgama, radiom s usbom, zatamnjenim staklima, tapitima i produženim jamstvom izašao 153000 pa ne znam što su ti to sve naplatili :nezna:

Za zvukove ne znam, mislim da i meni znaju lupnut auspusi ponekad, a cvrčak sam imao jedan i to na staklu instrument table koje nije bilo skroz sjelo, ali riješio sam to sam.

Ovo iz getribe malo detaljnije opiši, kad ga čuješ, dok je pritisnut kuplung ili pušten u brzini? RS je ipak bučan auto, ne možeš u vožnji baš precizno određivati zvukove pa se valjda radi o leru? Nisam primjetio ništa neobično u vezi s time na mome.

Link to comment
Share on other sites

ako je to tako onda triba mjenjat kvačilo svaka 3 miseca WTF

Šta reć nego da se događa a događa se i na skupljim autima konkretno sam imao slučaj gdje je otišao zamašnjak na

jednom autu koji je inače na dobrom glasu neću navodit koji je model je i nije bitno , bitno je da je auto bio star

par mjeseci i imao je oko 4 tisuće km a čovjek je morao čekat komad skoro dva mjeseca :cool:

Link to comment
Share on other sites

Mene je s paketom vidljivost, udobnost, cup ovjesom i felgama, radiom s usbom, zatamnjenim staklima, tapitima i produženim jamstvom izašao 153000 pa ne znam što su ti to sve naplatili :nezna:

Za zvukove ne znam, mislim da i meni znaju lupnut auspusi ponekad, a cvrčak sam imao jedan i to na staklu instrument table koje nije bilo skroz sjelo, ali riješio sam to sam.

Ovo iz getribe malo detaljnije opiši, kad ga čuješ, dok je pritisnut kuplung ili pušten u brzini? RS je ipak bučan auto, ne možeš u vožnji baš precizno određivati zvukove pa se valjda radi o leru? Nisam primjetio ništa neobično u vezi s time na mome.

što se tiće getribe dok auto vozi u brzini bilo 4 .5 ili 6 i neznam koja kada stisnek kvačilo zvuk se nečuje to je kao nekakvo zveketanje zupčanika normalnda se to nečuje kada okretaji prođu 3500 điri jer se i zvuk motora poveča ali na nižim đirima se čuje a sta se tiće auspuha šta si rješio .

Link to comment
Share on other sites

Nisam riješio, meni ponekad to lupne što bi mogli bit auspusi, ali vrlo rijetko pa me ne tangira.

Ako ga vozim u šestoj recimo na 2000 okretaja na 70 kmh ja čujem motor normalno, nema nekog zujanja ili rondanja, a s kuplungom jedino mogu past okretaji na lergas pa se utiša :nezna: Nikakvih stranih zvukova tu nema kod mene u vidu ruženja, struganja itd.

Link to comment
Share on other sites

Nisam riješio, meni ponekad to lupne što bi mogli bit auspusi, ali vrlo rijetko pa me ne tangira.

Ako ga vozim u šestoj recimo na 2000 okretaja na 70 kmh ja čujem motor normalno, nema nekog zujanja ili rondanja, a s kuplungom jedino mogu past okretaji na lergas pa se utiša :nezna: Nikakvih stranih zvukova tu nema kod mene u vidu ruženja, struganja itd.

ali opet nekužim kako si ti za svoga clia iskešira 153000 jeli to neki polovni.

Ili drugi put kada budem kupova novo auto da se tebi javim pa ćemo podjelit zaradu dobro tebi a i meni :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Imas cjenik pa zbroji - clio na popustu sad kosta 140000 kn, znao je biti i nesto manje. Sa svim doplatama ne moze preko 165, moj nema kozu, navigaciju i nije metalik, a ostalo sto je postojalo ima.

Link to comment
Share on other sites

Imas cjenik pa zbroji - clio na popustu sad kosta 140000 kn, znao je biti i nesto manje. Sa svim doplatama ne moze preko 165, moj nema kozu, navigaciju i nije metalik, a ostalo sto je postojalo ima.

CIJENA 142000 + OVA TVOJA NADOPLATA 18000 KN NEMOŽE BITI 153

000 DA GA HEBEŠ IZRAČUNAJ IMAŠ PDF.

Edited by rs 200
Link to comment
Share on other sites

pred godinu i pol je na moj Dynamique išao popust od 22000 kn, a vjerujem da je tako bilo nešto i Rolleru za Sporta....

Jesi ti dobio popust na svog clia ili si platio punu cijenu?

Edited by pešekan
Link to comment
Share on other sites

Nemoj pisati velikim slovima bezveze. Kad sam ga kupio popust je bio 22000 umjesto 17000 kuna i jamstvo i 2 servisa od auto kuce za 4. Renault. Ni uz tu razliku nema objasnjenja za tvojih 168 tisuca bez cupa, sibera, koze ili recara.

Link to comment
Share on other sites

pred godinu i pol je na moj Dynamique išao popust od 22000 kn, a vjerujem da je tako bilo nešto i Rolleru za Sporta....

Jesi ti dobio popust na svog clia ili si platio punu cijenu?

KAD VOZIŠ CLIA SPORT NEPITAŠ ZA POPUST

Link to comment
Share on other sites

Iznad lijevog shifta tj. ispod tab tipke je caps lock. Isključi ga. :dobroje:

NHF

Link to comment
Share on other sites

Kad vozis clia sport ne hebu te zvukovi...

kad za auto otplacujes jedan kvalitetan kredit 5/7 godina koji ti pojede malo manje od pola solidne place e onda te bome hebu ti zvukovi a i puno drugih stvari neovisno o marki i modelu auta ili bi trebao bit imun na zamjenu kvacila i vodene pumpe na autu starom pola godine i koje cega vec ne jer se radi o sport modelu....ajmo malo chill out i prebacite koju sivu stanicu iz guzice u glavu......citam komentare i ne vjerujem

imam primanja od cca 6000 kn mjesecno( u ovoj situaciji jako solidna ), nemam zenu i dijete, zivim sa starcima pa nemam izdatke za reziju i hranu osim sto sam odvojim i treba mi bez ikakvih izdataka 3 godine da skupim za clia sport s malo boljom opremom a ne bi me trebalo hebat to sto mu zuji mjenjac.......

vasa primanja su ocito puno bolja od mojih....a davanja puno manja....ili mozda ipak nisu :tup:

Link to comment
Share on other sites

ahaaaaaahaha :zubo: ovo je zakon :zubo:

1) morat ces na dizalici pogledat di ti lupa ...

2) ak je to lupanje iz armature ko na 197 onda cu se samo opet nasmijat , jer to moras imat hebeno tanke zivce da to moze iritirat... ak lupa jace, garancija je tu...

3) inace je obrnuto ako je druk lezaj u k... , kad stisnes kvacilo, cujes kako ruži, a kad pustis onda prestane... tak da opet: garancija je tu :dobroje:

i btw. ajde malo smiri strasti, nije ovo chat ili forum.hr di se mozemo obracat koda smo uhvatili boga za bradu (internet warriors :zubo: )... procitaj pravila ponasanja na forumu ;)

Link to comment
Share on other sites

za prva dva pitanja si sam sebi dao odgovor a za trece si ga dobio (moguci odgovor) od kolege s twingom rs-om a newbie se potrudio i dao jos jednu opciju....sto ocekujes da ce ti sporta netko popravit preko foruma....a jesi tunturuntu matere mi :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Topic očišćen. Warnovi uručeni.

2 rs200: smanji dozu

2 all: ovo je prvi post, na njega se orijentirajte:

kupio clia prešao 3000 km. imam 3 problemčića koja ću nadam se riješit u servisu u petak.

1 lupkanje od ispod najvjerajatnije je problem u ispušnoj grani na neravnom terenu lupa li ga lupa kao da nije dobro pričvršćeno a možda je problem u nećem drugom??????????????

2 cvrčak ispod armature kont. table sa suvozačeve stane koji sam sam uspio skužit odakle dolazi (pretinac klapa najvjerojatnije ga treba malo bolje pritegnit samo šta neznam gdje mu je vida koja ga drži sa donje strane)

3 dali je normalno da se na rs čuje metalni zvuk u getribi kao nekakvo šuškanje kad stisnem kvačilo ništa otpustim opet se pojavi ali samo kad je motor ugrijan na hladno ništa se nečuje.

IMA LI NETKO SLIČNIH PROBLEMA NA TIM MOTORIMA.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.