Jump to content

Spuštanje, megane II 1.5 dci


zac

Recommended Posts

Pošto planiram kupiti od kolege sa foruma 18" od megana sporta,i staviti na svog,trebao bi malo čučnuti svoje vozilo,ali nebi išao u preveliku investiciju sa gewindama,nego bi probao sa federima,dakle mala pomoc,koliko mogu na serijske amortizere spustiti,i gdje nabaviti federe,moja je ideja bila ići naprijed sa 40mm,a odotraga sa 35mm,svaka informacija dobro dođe,hvala unaprijed.Hail.gif

P.S.ako netko ima federe za prodati,odlićno.Hail.gif

Link to comment
Share on other sites

a kako misliš stavit te felge na auto?

zar nisu od sporta 5x108 ,a na normalnom meganeu 4x100 :nezna:

edit:sporo pišem

:dobroje: IsNoGood

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Ima 4x100,ali sam ja imao viziju57.gif,napraviti distance 5x108 na 4x100,jbg moja vizija je pala u vodu,puno zajebancije,i pitanje kako bi se to izvelo,ali nema veze tragam za drugim 17" ili 18",i naravno neku varijantu da spustim megana.

Link to comment
Share on other sites

JA bih isao na provereno: Eibach ProKit -3cm ili SportLine opruge koje spustaju 4.5cm, ili pak H&R koji spusta 4-5cm. Drugar na ovim drugim oprugama i standardnim amortizerima vozi MeganaII vec 2-3 godine i nista mu ne fali, a auto je skroz fino pao, cak i sa 16" izgleda odlicno :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Ide gore najvjerovatnije 7x17"oz michelangelo 8 matt black,e sad naprijed sam mislio 4,5 cm i odotraga 4 cm,mislim da bi to bilo ok.

Edited by zac
Link to comment
Share on other sites

Stigle ozejke,opruge narucene stizu sljedeci tjedan,kada stavim gore poslikam,i stavimklap.gifklap.gifklap.gif

Link to comment
Share on other sites

Stigle ozejke,opruge narucene stizu sljedeci tjedan,kada stavim gore poslikam,i stavimklap.gifklap.gifklap.gif

Gdje su kupljene i ako nije tajna, za koliko novčića?

Link to comment
Share on other sites

Nije tajna,nasao na njuskalu,malo navlacenja i konacna cijena 2500 kn,u jako dobrom stanju.klap.gif

Edited by zac
Link to comment
Share on other sites

Opruge sam dao raditi kod jednog gospodina u dugavama,radio mi je opruge za twileta i bile su perfektne,cijena 1100 kn,posto nisam mogao nigdje naci oprugu nizu od 45 mm,danas sam ih pokupio sad ih jos moram namontirati,ali nista prije sljedece subote,posto mi je frend na skijanju,poluditi cubonk.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moze koja slika, iskustva s udobnošću, performansama, voznjom..? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Di su slike? Cekam ih da vidin kako bi moja megi mogla izgledat

Link to comment
Share on other sites

Ovo ces i sa gewindama tesko postic.

Link to comment
Share on other sites

a i stvarno ne razumijem zasto bi tolko ubio auto u pod.... 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

a i stvarno ne razumijem zasto bi tolko ubio auto u pod.... 

 

jer nekom to dobro izgleda... eto jednostavan odgovor na pitanje... 

 

ja osobno to nebi radio ali znam da ima ljudi koji bi pa svatko radi sa svojim auto sta hoce....

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno al mislim da on nije svjestan kako to izgleda uzivo. To je spusteno preko 10cm.

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam se cijele godine s frendom u passatu, spusten toliko da riba dok stoji :D i na pocetku je gadno, ali naviknes se da u karavan ne stane vise od troje ljudi, da ne parkiras svugdje, i da samo pooolako :) ali necu toliko, nego eto toliko da se vidi da je spusen :)

Link to comment
Share on other sites

Takva uber spuštanja ruku na srce nisu za naše ceste, nažalost. Samo ga spusti na gewindama da popuniš rupu između kotača i blatobrana i mila majka. Jer u suprotnom odnosno ako bude niže imat ćeš problema u prometu, pogotovo ako se voziš svakodnevno s njim :D

Link to comment
Share on other sites

Neki dan neki golf i nemoze u zavoj neg se morao zaustaviti i polako skrenuto jer je tolko zuljao. Ja bi takve izbacio iz prometa da samo tako... a i od tvog frenda passata ak je kako kazes. Jer znatno ugrozavas promet ako ti moras razmisljat dal ce ti auto zazuljat cim malo udjes u zavoj brze. NHF.

Moj ti je megane spusten i ni blizu kao ovaj na slici i svako malo zazuljam s oonom platikom ispod masine. A ovaj na slici je jos barem 7 cm od mog nizi.

Link to comment
Share on other sites

Stavio sam eibach opruge, 3 cm, samo da popunim malo rupu između kotača i blatobrana jer je na meganu dvojci serijski to katastrofa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.