Jump to content

bmw vs clio rs


rs 200

Recommended Posts

fucking dobro leži taj clio.................

Ovo ima pola godine, ali dobar je video. Također imam osjećaj da se vozač Clia 200 malo poigrava sa Bmw-ovim vozačem.

Link to comment
Share on other sites

pa nebi baš reka da se poigrava ,fali bmw -u konja ali imam osječaj da je malo jači bmw možda 330 d opra bi clia. ili mi se samo čini :nezna:

Link to comment
Share on other sites

po nekoj logici i ako ja dobro shvacam ovo mi se ne cini kao pohvala cliu, jer mislim da bi trebao ostaviti u magli limuzinu koja ne pretendira stazi sa gotovo istom konjazom... osim ako taj 325d nije sređen

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi se čini da je prednost Clia trebala biti veća... Primjeti se i mala nesigurnost vozača Clia u krivinama, dok ovaj s BMW-om nije imao nekih problema, bar ja to nisam skontao...

Zašto je trebao Clio biti brži? Pa nema 6-aka dieselčinu u nosu, teškog.

Doduše BMW ima Nm, ali na pravcu mu to nije puno značilo... I Clio ima bolje kočnice, znači kasnije kočenje, prednji pogon-ranije gas na izlasku iz krivine, manja masa vozila, ručni mjenjač...

:nezna:

Ne čudi me da je Clio pobjedio...

Sve je izgleda do vozača...

Naravno da bi Megane RS F1 trebao biti brži od Clia, ali ima jedan filmić, znači Nordschleife, BMW 330d i frajer ga dinsta pravo...

Škripe gume na svakoj krivini, bježi guzica, bori se čovjek i vozi dobro, poznaje stazu.

Na jednom dijelu filmića ga PRELETE dva F1 i utačkaju se za minutu...

Tako da mi ovaj video i nije neki pokazatelj...

Ili video u kojem CS3 Cup prati MRS 250 bez velikih zaostataka...

:nezna:

Možda je ovaj video reprezentativniji (kad počne da se ganja sa M3 E36, 286 ili 321 KS)... :

Ili ovaj sa istim vozačem protiv nabrijanog Focusa ST (valjda to znači ovo "ST Phase 3+"?!):

Link to comment
Share on other sites

po nekoj logici i ako ja dobro shvacam ovo mi se ne cini kao pohvala cliu, jer mislim da bi trebao ostaviti u magli limuzinu koja ne pretendira stazi sa gotovo istom konjazom... osim ako taj 325d nije sređen

Kočnice su Cliu bile gotove, ali je impresivno kako leži po krivinama. Ovaj Bmw škripi i uništava gume maksimalno ovdje. A taj turbodiesel vjerojatno ima više serijskih konja nego Clio(i nego deklarativno). Pri višim brzinama je dosta brži Bmw.

Edited by 205gti
Link to comment
Share on other sites

kako god bilo mislim da ovakvi filmici mogu imati jedino nekakav zabavni karakter, vozacu clia se mozda pripisalo nakon par minuta voznje ili ko zna šta, gume slabije, ili kocnice kako kaze 205gti... službeni vozač u svakom od autiju, službeno vrijeme.... ostalo, eto ok za pogledat....

Link to comment
Share on other sites

BMW-i, kao i Mercedesi, imaju tradicionalno i serijski niže težište i puno bolji raspored masa, blizu 50 - 50 uglavnom što dosta doprinosi dinamici, ne treba razmišljati koliko je težak BMW-ov dizel kad je postavljen iza prednje osovine i 10-ak cm niže nego motor u Cliu. Svakako ovisi o vozačima i poznavanju auta i staze.

Link to comment
Share on other sites

BMW-i, kao i Mercedesi, imaju tradicionalno i serijski niže težište i puno bolji raspored masa, blizu 50 - 50 uglavnom što dosta doprinosi dinamici, ne treba razmišljati koliko je težak BMW-ov dizel kad je postavljen iza prednje osovine i 10-ak cm niže nego motor u Cliu. Svakako ovisi o vozačima i poznavanju auta i staze.

Nije to toliko presudno. Ima i Clio dobre preduvjete. U svakom slučaju odličan video, vidi se kako sjajno Clio ide po krivinama, s kojom lakoćom, a i vozač Bmw-a se maks. trudi. Zanimljivo kako u Bmw-u šute tokom cijelog videa skoro, nije im bilo svejedno.

Link to comment
Share on other sites

BMW-i, kao i Mercedesi, imaju tradicionalno i serijski niže težište i puno bolji raspored masa, blizu 50 - 50 uglavnom što dosta doprinosi dinamici, ne treba razmišljati koliko je težak BMW-ov dizel kad je postavljen iza prednje osovine i 10-ak cm niže nego motor u Cliu. Svakako ovisi o vozačima i poznavanju auta i staze.

Samo priznaj da te je "gradski" BMW 5 oduševio i sve će ti biti oprošteno. Ili Jurin AMG.

:poljubi::prijatelji::ludkozmija:

Edited by chkoze
Link to comment
Share on other sites

kako god bilo mislim da ovakvi filmici mogu imati jedino nekakav zabavni karakter, vozacu clia se mozda pripisalo nakon par minuta voznje ili ko zna šta, gume slabije, ili kocnice kako kaze 205gti... službeni vozač u svakom od autiju, službeno vrijeme.... ostalo, eto ok za pogledat....

+na sve to dodas mito jednog od proizvodjaca i onda tek boga pitaj sta je merodavno ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo priznaj da te je "gradski" BMW 5 oduševio i sve će ti biti oprošteno. Ili Jurin AMG.

:poljubi::prijatelji::ludkozmija:

Jurin AMG. Gradsku bembaru treba spustit i zatamnit pa će bit kako treba :cool:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.