Jump to content

Renault Kangoo - cviljenje kočnica


Guest

Recommended Posts

Imam problem...

Kočnice na Kangoou putničkom mi cvile.

Auto koci i sve 5, ali cvile da ti pamet stane.

Kaj napraviti?

Kod kojeg majstora to pogledati?

Ako je auto pod garancijom, a je, da li to spada pod istu?

Vec mi je dojadilo da se okrecu za autom koji nije niti 1 godinu star...

Thanks na savjetima!

Link to comment
Share on other sites

najbolje odi u ovlašteni... auto je pod garancijom i nemaš kaj razmišljati i tražiti druge majstore

nisi rekao koliko si km prešao... jesi kaj možda već mjenjao?!?! meni su poćele cviliti kada su bile pri kraju... onda sam stavio nove Ferodo i sada mi konstantno cvile kada usporavam sa 20-30 km/h do 0... mislio sam da "sve prvo mora sjesti" ali tako mi je već 6-7000 km.... :nezna: stvarno neznam zašto

Link to comment
Share on other sites

Kočnice obično cvile kad su pri kraju pa bi bilo dobro ih pogledati, za ferodo je upitna tokić kvaliteta jednom sam ih ja uzeo tamo pa su tresle od prvog jačeg kočenja, na kraju sam uzeo sve novo od textar-a i nikakvih problema

Preporuka textar ili trw po mom mišljenu

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavio trw prije 13k km...jos uvijek se ne cuju ni trunku...moze bit da cvile jer ih je neko malo preprzio pa vise nisu mekane kao sta su bile...

Link to comment
Share on other sites

mislim da ću i ja sljedeći put trw ;) TRW kak si samo znao da su moje iz Tokića :)

Link to comment
Share on other sites

I meni su cvilile kod usporavanja, baš kako je cico rekao. Samo od sebe je prestalo. Mijenjao sam diskove i pločice prije 2000-3000 km. Je, zvuk je za poluditi :tup: .

Moje nisu bile iz Tokića :plazi: nego iz ADT-a u Zaprešiću ( ferodo+zimmerman ).

Auto odlično koči, samo to cviljenje je iritirajuće.

Dali se i tebi to dešava pri kretanju i usporavanju (20-40 km/h) ili i pri većim brzinama?

Postoji i mogućnost da ti je nekakav kamenčić upao negdje između diska i pločice pa zato cvili.

Link to comment
Share on other sites

Ma cvili prilikom usporavanja...

A auto ima 20kkm.

Imam servis redovni za jedno 8-9kkm, pa cu i to rijesiti.

Na valjcima koci ko lud, znaci nema bada sto se kocenja tice, jedino iritira do besvjesti!

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i djelomično još uvijek imam taj problem. Radi se o tvorničkim pločicama koje su tvrđe nego sve ostale. Traju puno duže nego neke druge koje kasnije kupite naokolo. Koče ko blesave,sporo se troše al iz razloga što su tvrđe,znaju cvilit. Ja taj problem riješim tako što jednom u mjesec dana odem kod frenda na dizalicu,poskidam kotače i temeljito ispušem pločice. Prašine ko u priči... :D Također kad perem auto u tim razmacima od mjesec dana,mlazom vode pošpricam unutrašnjost felgi i opet dosta toga crnoga izađe i to također nije loša stvar ako nemaš kompresor na zrak.

Nakon toga sam miran. Nadam se da je i od tebe ovaj slučaj i ako je,zapravo budi sretan jer imaš jako izdržljive pločice. U brzini ne cvile a kad se zaustavljaš iz nekih manjih brzina znaju cvilit... ;)

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

mislim da ću i ja sljedeći put trw ;) TRW kak si samo znao da su moje iz Tokića :)

Nisam znao, nego sam ih ja jednom uzeo pa sam imao to iskustvo trešnje :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.