Jump to content

Udario me neosigurani auto - što sad?


pešekan

Recommended Posts

Dakle, što mi se desilo:

Na rotoru na Kuku iznad Opatije u zadnji kraj mog Clia udario je Fiat Bravo. Naravno, oduzeo mi je prednost i udario me - šteta: branik je za farbanje i štelanje i shebana je ratkapa. Mislim, šteta nije velika, ali svejedno je šteta.

Odmah po prometnoj zvao sam policiju, čemu se ovaj drugi vozač (smrdio po alkoholu) protivio. Naravno, uz sebe nije imao dokumente, auto nije bio registriran, a nije imao niti nikakve novce da se dogovorimo za štetu bez policije.

Nakon dolaska policije, klupko se počelo razmotavati - osim što je taj auto bio neosiguran (njegove "službene" tablice su bile odjavljene), a na njemu su bile tablice drugog auta. Fino i krasno, imam štetu na autu, a ovaj nema policu!

Nakon očevida, policajac mi je rekao da su male šanse da izvučem lovu za popravak, no je li zaista tako?

Postoji li onaj fond HUO-a, iz kog isplaćuju štetu od neosiguranih auta? Kako to funkcionira? Kolike su šanse da dobijem popravak?

Link to comment
Share on other sites

Teoretski - postoji način da se naplatiš i da se nekakva udruga osig. kuća kasnije od njega nekakvom ovrhom naplati. U praksi, teško da ćeš vidjeti novce. Kolegu s posla je cigan udario s nekom neregistriranom stojkom, šteta oko 10000 kuna...i ništa...njegovo osiguranje odbija platiti, osiguranje kod kojeg je taj stojadin bio prije osiguran odbija ikakvu isplatu...preostalo mu je jedino dignit privatnu tužbu protiv tog cigana ali kakva korist kad ovaj na sebi kao imovinu ima samo štednjak na drva.

:frown:

Link to comment
Share on other sites

HUO kaže

"U slučaju sudara s neosiguranim motornim vozilom ili nepoznatim motornim vozilom (u slučaju nepoznatog motornog vozila se nadoknađuje samo šteta zbog smrti, tjelesne ozljede ili oštećenja zdravlja) Vaš odštetni zahtjev možete podnijeti Hrvatskom uredu za osiguranje ili jednom od naših društava za osiguranje koje će ga zaprimiti te proslijediti na rješavanje Hrvatskom uredu za osiguranje (odnosno u pojedinim slučajevima društvo za osiguranje će Vaš odštetni zahtjev riješiti samostalno uz prethodno dobivenu suglasnost Hrvatskog ureda za osiguranje)."

Link to comment
Share on other sites

Kao sto Coupe RS kaze postoji mogucnost naplate od tvog osiguranja a oni onda ganjaju idiota da im isplati regres, samo sto ja neznam nikog ko je to u praksi uspio rjesiti. :nezna:

Jedino da sacekas neko vrijeme pa da se onda poturis nekome tom stranom, samo da ne naletis opet na ne osiguranog. :ahaa:

ovo drugo je bila sala naravno :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ako ovaj drugi koji te udario nije osiguran, onda tvoja osiguravateljska kuća tebi nadoknadi štetu, a njega tuže i ti više nemaš ništa s tim. Navodno to oni po zakonu moraju napraviti.

Znam dvojicu koji su tako popušili jer su se sudarili s neregistriranim autima. Jedan od njih još uvijek ispašta jer je bilo većih tjelesnih ozljeda i cifra za odštetu je poprilična.

Link to comment
Share on other sites

Meni se ista stvar dogodila prije 4 godine... udario me lik i pobjegao... ali to je bila samo ogrebotina na braniku... ali svejedno, postojali su svjedoci, našlo se lika... meni je moje osiguranje platilo lakiranje branika, mislim da je i ostalim autima koje je pogrebao isto... ali bez sumnje da će se to riješiti preko tvog osiguranja!

Link to comment
Share on other sites

Mene kad je opalio frajer na semafor mrtav pijan sa nereganim autom, oišao sam u svoje osigranje (Croatia) i kod njih napravio procjenu, predao policijski zapisnik i složio auto na teret svog osiguranja (ne nisam imao kasko), a oni su dalje sudskim procesom naplatili te novce od pijanca koji se zabio u mene. Nisam imao nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

ne znam jel isti klinac ..... mene je prije nekoliko godina opalio majmun koji je vozio onaj stroj za sjeći drva. Osiguranje je odmah reklo da štetu mogu naplatiti jedino ako idem privatnom tužbom :D

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ima različitih iskustava na ovu temu. Jel to možd aovisi o osiguravateljskoj kući? Čisto informativno..

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da da. Jer sam dobio info od frendice koja je pravnica da Jadransko/Euroherc ne isplačuje ama baš nikome ništa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da da. Jer sam dobio info od frendice koja je pravnica da Jadransko/Euroherc ne isplačuje ama baš nikome ništa.

kaže prijatelj u eurohercu da oni isplaćuju takve štete, nemaju ni zakonske osnove osporit tako nešto svom osiguraniku, novce povuku iz nekakvog zajedničkog fonda osiguranja, naravno i dalje tuže u ovom slučaju pijanduru :D

Link to comment
Share on other sites

kaže prijatelj u eurohercu da oni isplaćuju takve štete, nemaju ni zakonske osnove osporit tako nešto svom osiguraniku, novce povuku iz nekakvog zajedničkog fonda osiguranja, naravno i dalje tuže u ovom slučaju pijanduru :D

Tak sam i ja čuo. Da jedan dio koji plaćaš AO ide u taj neki fond za neregistrirana vozila... :nezna:

Al tu sad vidim da ima svega pa sam ostao malo :zbunj :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Da, u teoriji bi trebalo biti tak, a u praksi...

Link to comment
Share on other sites

Da, u teoriji bi trebalo biti tak, a u praksi...

ne u teoriji nego po zakonu ;)

Link to comment
Share on other sites

upravo... sva osiguranja "chip in-aju" u fond za ovakve slučajeve, matično osiguranje isplaćuje štetu i onda dalje potražuje svoje novce pravnim putevima ili prijetnjama batina :)

Link to comment
Share on other sites

Još nema novosti, jer jednostavno ne stignem. cijeli dan radim, pa nisam još niš riješio.

p.s. Edo, šalji na PM onaj broj, jer mi mob ne učitava poruke...whistling.gif

Evo kako to izgleda:

gallery_9465_388_27854.jpg

gallery_9465_388_73970.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo malo friških vijesti...:zubo:

Napravio procjenu u Croatiji, dobio zapisnik na policiji i predao ga u Croatiu.

Ovih dana dobio obavijest od Croatia osiguranja da mi je odobren popravak i da mogu birat ili popravak u servisu ili nagodbu.

Naravno, odabrao sam prvo!:dobroje:

Uskoro popravak!:hura:

p.s. u zapisniku sam vidio da je ovaj lik koji me "opeezdio" imao samo 1,76 promila... No, krasno :tup:

Edited by pešekan
Link to comment
Share on other sites

pazi da te ne zahebu ;)

meni ponudili isto.... ja sam uzeo prvo, bio kod ovlaštenog donio račun, croatia kaže da su previše zaračunali i onda mi isplate onoliko koliko su prvobitno nudili uz nagodbu...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.