Jump to content

Prodaja i odjava-kako?


darko

Recommended Posts

Situacija je ovakva..

zove me jucer čovjek iz Kaštela (Split) i pita kad moze doc vidit auto.

I kao pase mu subotu ujutro..dolazi on i frend vlakom..

i ak je auto ok ..daju lovu i voze se doma...

Reko a odjava?

Kaze tip da ga on moze odjavit u splitu..samo da mu ja posaljem kupoprodajni ugovor...

E sada : ko meni garantira da ce on auto odjavit?

: nemrem si ostavit tablice jel tako?

Neznam smrdi meni ta solucija..

ja radje ono..nek dodje u pon popodne..ak je auto ok..kupoprodajni ugovor kod javnog biljeznika..nek prespava negdje ..iduci dan odjava..dobije auto..on meni lovu...i sretno...

Jel ima tko skoro kakva iskustva?

Link to comment
Share on other sites

ako se auto odjavljuje u splitu, tablice se ponistavaju.

a to da ce auto odjavit, to ti nitko ne moze garantirat, ovisi koliko je korektan covjek.

recimo ja sam twinga tako kupio, sve dogovorio s ljudima, napravili kupoprodajni i odfurao auto doma na zg tablama u srijedu navecer, u cetvrtak u 9 ujutro su na njemu vec bile moje table :)

Link to comment
Share on other sites

U tim stvarima sam sumnjčav!

Zar auto može odjaviti itko drugi osim vlasnika uz predočenje tablica, osobne, prometne i knjižice vozila?

Mislim da ne!

Kad smo ženin auto prebacivali sa ZG na ŠI tablice morala je ići osobno ili poslati osobnu, prometnu, knjižicu, tablice, roditeljima koji su joj onda odjavili auto!

Danas je lako zajeee nekoga, a teško je dokazati da te je netko zajeeee.

Da ja prodajem auto, procedura bi bila:

1. Pogledaj auto (probna vožnja/servis/šta već...)

2. Lova

3. Odjava auta.

4. Sretan put (na šlepi ili probnim tablicama, meni svejedno)

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja prodavao prošli auto, onda sam imao sličnu ponudu...

Odbio sam kupca, iako mi je ponudio višu cijenu od one po kojoj sam kasnije prodao auto i to samo zato jer jbga. čovjek dođe do drugog kraja države, uzme ti auto koji je službeno još na tebe i ako napravi koju peezdariju - auto je tvoj! Kazne za parkiranje, kazne za prebrzu vožnju ili nedajbože još što gore...rolleys.gif

Ali opet, imaju ljudi i dobrih iskustavazubo.gif

Link to comment
Share on other sites

Da ja prodajem auto, procedura bi bila:

1. Pogledaj auto (probna vožnja/servis/šta već...)

2. Lova

3. Odjava auta.

4. Sretan put (na šlepi ili probnim tablicama, meni svejedno)

Mislim da ce bit bas ovako..

Link to comment
Share on other sites

why? napravi kupoprodajni ovjeren kod javnog bilježnika i daj čovjeku auto... ti imaš dokaz da nije u tvom vlasništu. tablice može odjavit novi vlasnik u svom mjestu prebivališta, tj. Zg tablice može on odjavit ovdje u splitu, od ovog ljeta po novom zakonu/pravilniku... prijatelj je tako u splitu prodao auto tipu koji se zabio negdje s njim i pobjegao i naravno zapisali su mu tablice i došli ovome na vrata dvojica u uniformi samo im pokazao kupoprodajni i dao adresu novog vlasnika i to je to...

Link to comment
Share on other sites

ako na ugovoru nema odjave vozila...postambiljane...ja nemogu prebacit 50 posto na drugi auto..

jel ugovor sam za sebe ne znaci nista

nakon 15 dana

ak auto nije odjavljen ne vrijedi vise

idem gledat sada u imenik

jel me zvao sa fixnog broja da vidim kak se zove lik

HOK-OSIGURANJE D.D.

Franje Tuđmana 1002

21216 Kaštel Stari

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto prodao auto bez odjave. Bitno je da imaš kupoprodajni ugovor od javnog bilježnika. I naravno isplačen auto ! :fucka:

Frend je prodao auto i nije ga odjavio - 3 mjeseca kasnije mu došla murja doma da je napravio prekršaj u Delnicama ! On im pokazao kupoprodajni ugovor i dečki otišli uz napomenu kao trebali ste ga ipak odjavit. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto prodao bez odjave, ali sam mu napisao izjavu da snosi svu odgovornost za eventualne počinjene prekršaje od tog datuma, te da se obvezuje u roku 8 dana odjaviti auto.

Link to comment
Share on other sites

za osiguranje ti je dovoljno tvoja stara polica i kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika... to za plaćanje poreza i 15 dana su priče, ja sam kupio (e34) od lika koji je godinu dana imao samo ugovor znači nije ni platio porez ni prepisao auto na sebe, samo otišli do porezne lik platio porez (bez ikakvih kamata) otišli napravit ugovor na mene i dalje već opet ista procedura porez-odjava itd... ja dosad nisam imao neugodnih iskustava, a i ono dolaženje murije na vrata prijatelju je prošlo isto tako samo uz opomenu da bi trebalo odma odjavit auto kod kupoprodaje...

btw, dokad ti je auto registrirano... ako je još neki kratki period onda se nemaš šta brinit jer ga ionako ne može registrirat na tvoje ime...

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

Po novim pravilima kada prodaš auto, za sve je dovoljan kupoprodajni ugovor ovjeren kod javnog bilježnika i kopija police osiguranja za popust kod novog vozila.

Link to comment
Share on other sites

frajer se vise nije ni javio.... :rotfl:

Edited by darko
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Decki,koja je procedura? Prodajem hyundai pa ne znam.sto napraviti..dugo je proslo od moje zadnje prodaje. Pregled, kupoprodajni pa u poreznu i na policiju? Jel tako? Porezna mora biti nakon kupoprodajnoga?

Link to comment
Share on other sites

Hyundai se inače poklanja... :rotfl:

Šalim se... :dobroje:

Zašto pregled? Nije presudan,i auto se može prodat i neregistrirano a ja ne znam na šta pucaš pa čisto da se znaš orjentirat.

Kupac ti da paru,i odete kod javnog bilježnika ovjeriti vaš kupoprodajni ugovor. Nakon toga si ti praktički gotov.

Kupac tada ide na policiju s kupoprodajnim ugovorom i oni mu kažu šta dalje. Uglavnom,kupac ide na poreznu platit unaprijed određen porez prema katalogu i nakon plaćanja toga ide po novu prometnu dozvolu i nadopisuje se u knjižicu vozila ako ima mijesta ili pak dobija novu ako u njoj nema slobodnog mijesta. Ako je auto registrirano i ostavio si mu tablice,onda sve ide glatko,a ako auto nije registrirano,on se brine za tehnički pregled i osiguranje jer mu je zapravo kao kupcu to i cilj da ima auto,tehnički ispravno i registrirano. Tablice ga pripadaju od strane PU nakon tehničkog pregleda ako si npr. ti zadržao tablice za sebe i za neki drugi auto...

Uglavnom,ne beri brigu,sastavi ugovor,potpišite i ovjerite i auto više nije tvoja briga. :dobroje:

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.